jb0863
05.10.12,15:03
Kamarátka bola s malým bábom v Košiciach na detskom oddelení , kde jej malú hospitalizovali . Keďže ju tam nechcela nechať samú priplatila si za lôžko + stravu po celú dobu hospitalizácie. Po odchode z nemocnici zaplatila sumu za dni strávené na oddelení. Má nárok na preplatenie zaplatenej sumy poisťovňou?
Má niekto s tým skúsenosti?
myara
05.10.12,18:38
ja som bola hospitalizovana tento rok v auguste 2 tyzdne so synom (2-mesacny) v Detskej fakultnej v BA (odd. patologickych novorodencov), a neplatila som nic, len stravu si bolo treba zabezpecit, ale lozko bolo zadarmo, a podotykam, ze na perfektnej urovni, izba ako v hoteli, ovela lepsia ako je nadstandard v porodnici, predpokladam, ze sa to hradilo zo zdravotneho poistenia
viem, ze sme sa na to pytali este pred hospitalizaciou, ci sa moj pobyt plati, ale uz vtedy mi povedali, ze je to zadarmo, lebo niektore mamy su tam aj mesiace, takze by sa nedoplatili
Anik
05.10.12,19:34
teraz neviem presne , ale myslím , že každá matka ak chce má do veku 3 rokov nárok byť s dieťaťom na oddelení , stravu si musí zabezpečiť sama ak chce mať nadštandard musí si tiež zaplatiť
Anik
05.10.12,19:35
možno mala nadštandard a stravu platí samozrejme
myara
05.10.12,20:15
teraz neviem presne , ale myslím , že každá matka ak chce má do veku 3 rokov nárok byť s dieťaťom na oddelení , stravu si musí zabezpečiť sama ak chce mať nadštandard musí si tiež zaplatiť

napr. na Kramaroch matky nie su na oddeleni, tam su len deti, mamy su ubytovane uplne inde, ale mozu kedykolvek chodit za detmi, povinne sa chodi kazde 3 hodiny, kvoli krmeniu, ale kto chce, moze tam sedet od rana do vecera
nadstandard tam vobec neexistuje, je len jeden typ ubytovania, ale ako som pisala vyssie, je to na vynikajucej urovni (kupelna, plazmovy TV, chladnicka...) a na izbe su len 2 mamy, dokonca som tam bola 2 noci aj sama
Anik
05.10.12,21:14
ja som Ti len napísala skúsenosti, ktoré mám aj keď ma vôbec netešia. Môj starší vnúčik, ktorý má teraz 3 roky sa bohužiaľ nachodil po nemocniciach a dcéra s ním mohla byť stále na izbe aj v našej malej nemocnici aj vo fakultnej nemocnici v Košiciach. Ako som písala neplatila nič stravu sme jej nosili akurát v Košiciach sme jej stravu platili. Skôr máme obavy z toho, že malý už má 3 roky a keby bolo potrebné ho dať do nemocnice už by to bolo asi o inom , predpokladám, že by si musela zaplatiť nadštandard.
Katy a R
05.10.12,21:20
citujem zo stránky jednej poisťovne (D..)
Pokiaľ to podmienky nemocnice dovoľujú, matka dieťaťa do 3 rokov má právo byť hospitalizovaná spolu s ním. Platí si len stravu.
Zdravotnícke zariadenie môže prijať aj matku staršieho dieťaťa, závisí to však od priestorových podmienok a možností. Za pobyt v nemocnici pri dieťati staršom ako 3 roky si matka platí. Každá nemocnica má svoj cenník a podmienky. Je teda potrebné informovať sa priamo v konkrétnej nemocnici.
BXLmiami
06.10.12,04:20
citujem zo stránky jednej poisťovne (D..)
Pokiaľ to podmienky nemocnice dovoľujú, matka dieťaťa do 3 rokov má právo byť hospitalizovaná spolu s ním. Platí si len stravu.
Zdravotnícke zariadenie môže prijať aj matku staršieho dieťaťa, závisí to však od priestorových podmienok a možností. Za pobyt v nemocnici pri dieťati staršom ako 3 roky si matka platí. Každá nemocnica má svoj cenník a podmienky. Je teda potrebné informovať sa priamo v konkrétnej nemocnici.
Ano,treba vždy pozrieť poisťovnu a jej pravidlá.Ale jedno pravidlo maju spoločné a síce čokoľvek chcete kedykoľvek preplatiť,treba dohodnuť dopredu,už po sa z nich dostávajú peniaze veľmi veľmi ťažko.
jb0863
08.10.12,08:22
ďakujem za reakcie na zadanú otázku.