lejdy72
05.10.12,20:16
Manželovi sa po vystrelení desiatich nábojov na strelnici z guľovnice ČZ 550 raže 7x64 poškodil puškohľad. Do polhodiny po opustení strelnice puškohľad sa stal neprehľadným,ako by sa z vnútra zarosil. Viete mu poradiť čo má s tým ďalej urobiť, či sa to dá opraviť. Ďakujem
lujza.j
05.10.12,18:28
day
05.10.12,18:38
lujza ty mas prehlad ako hrom
buchač
05.10.12,18:39
Manželovi sa po vystrelení desiatich nábojov na strelnici z guľovnice ČZ 550 raže 7x64 poškodil puškohľad. Do polhodiny po opustení strelnice puškohľad sa stal neprehľadným,ako by sa z vnútra zarosil. Viete mu poradiť čo má s tým ďalej urobiť, či sa to dá opraviť. Ďakujem
...hm , pekné .......a manžel nevie písať ???
Ja síce viem , že píšeš zaňho , pekné od Teba ....no rozumieš aj zbraniam ??? ;)

Ide o to , že či vystrelí jeden alebo aj sto nábojov , tak vplyv na optiku to nemá ...
Typ guľovnice nie je dôležitý , skôr by som povedal , že zaujímavejšie by bolo dobré napísať ten typ ďalekohľadu ...
Ak je to niečo staršieho dáta , nuž v dnešnom počasí a pri súbehu okolností môže ( nemusí ) dojsť k tomu oroseniu ...
Nové kukery už majú ochranu proti poveternostným ( aj iným ) vplyvom ...

Oprava je samozrejmé možná ...no ja by som určite k optikovi zabehol a nechal odborne prehliadnuť a následne aj poprípade opraviť...
lejdy72
05.10.12,19:24
ide o ďalekohlad seeadler 6x40 ešte z roku 1996 :)
buchač
05.10.12,19:53
guľovnice ČZ 550 raže 7x64

ide o ďalekohlad seeadler 6x40 ešte z roku 1996 :)

...citujem ....

" Puskohlady s tubusom 25,4mm vyrobca podla jeho vlastneho vyjadrenia nedoporucuje na kalibre silnejsie ako 7x57 ...."


Poznámka :
Vývoj šiel dopredu a tento ďalekohľad nemá ochranu proti vode ...