dorwin
06.10.12,18:33
Ahojte,
rekonstruujem malu zahradnu chatku (5x6m) z vonkajsej strany je oblozena drevom (ako palubky, ale asi robene z dosak) a z vnutornej strany davam novy obklad - palubky. medzi tym je tak 10cm vzduchu.
rozmyslal som dat nobasil a z vnutra paronepriepustnu foliu. ale kedze tam v zime fungovat nejako onebudeme tak som to zmenil tak, ze dam do steny polystyren 8cm a po stranach ho vytesnim PUR penou. bez folie.
a na to nahodim rovno vnutorne palubky.

co vy na to?

dakujem
220870
06.10.12,16:41
OK . Môže to tak byť.
alltracboy
06.10.12,18:02
Daj tam aspon obycajny igelit nejaku 0,2mm. Bude to lepsie drzat teplo a ked si rozmyslis ze tam chces zit chvilu aj v zime tak nebude problem. Pur penou to vytesnovat nemusis, lebo to aj tak bude stat za prd. Ked tam nebudes moc v zime tak tam staci dat ten EPS.
dorwin
06.10.12,20:53
pur penu som chcel dat aj na to, aby sa mi nenanosila haved medzi steny (mravce, mysi, osi a pod.)..
alltracboy
07.10.12,04:58
pokial bolo po stranach myslene ako medzi stlpom budy a EPS tak ano. Myslel som ze pises o lepeni EPS na seba na pur penu s tym ze to bude parotesne. Parotesne to nebude tak ci onak. Mysi nemaju problem si spravit pelech aj v strede tej steny.