shanebrede
07.10.12,03:18
zdravim,z nicoho nic mam problem s recou,rozpravam sice uplne normalne,ale ked mam dlhsiu vetu,posledne slova len prehltnem alebo vyjdu zo mna nezrozumitelne.pocitujem nejakytlak v oblasti ako je celust,zda sa mi ze je to koli tomu.co to moze byt?dakujem za radu.inak sa citim v poriadku.
BXLmiami
07.10.12,03:52
Mala by si ísť hned k lekárovi a na neurologiu.
Nandrolon
07.10.12,05:55
čím skôr tým lepšie.... môže to byť NIČ, alebo aj NIEČO.... Spravidla by všetko malo mať nejakú príčinu, no nie vždy lekári to dokážu diagnostikovať a vo veľa prípadoch problém odíde sám, telo sa s tým môže vysporiadať. Nemala si pred tým napr. chrípku?
shanebrede
08.10.12,02:19
zmizlo to dnes,.nechapem...
Nandrolon
08.10.12,05:03
zabudni na to, ak to zmizlo už nič nevyriešiš, na magnetickú rezonanciu mozgu ťa iba tak nepošlú...
Ak sa to objaví, potom to znova rieš, pretože teraz ťa lekárka vyšetrí a zrejme nič na tebe nenájde.....
Ešte ti poradím zopár takých najzákladnejších úkonov pri neurologickom vyšetrení.
Ak máš partnera/manžela tak:
1. zatvor oči a skús prejsť nejakých 5 m rovno
2. predpaž vystreté ruky dopredu a zavri oči, partner nech sa pozerá či sa ti nehýbu, ale ostávajú v rovnom smere
3. ľahni si v spodnom prádle na chrbát a partner nech zoberie kladivko a poklepká kolena či sú reflexy v poriadku, prejde nejakým pierkom popod pupok či ťa bude celú trhať, niečím prejde od dolnej strany päty po prsty či ti bude škubať nohou.
4. Nech ti dá prst tak 30 cm pred nos a prechádza s ním z jednej strany na druhú, pričom ty nebudeš hýbať hlavou ale budeš ho PLYNULO sledovať očami, on ti bude sledovať zrenice či idú plynulo, alebo ti začne niektorým okom tak "preskakovať" = NYSTAGMUS
5. predpaž ruky, zavri oči, ľavá ruka ostane predpažená, pravá ruka sa plynulo prstom dotkne špičky nosa, znova sa vystrie k ľavej ruke, potom zase prst ľavej ruky sa dotken špičky nosa..... pri ZATVORENÝCH očiach.....
6. nech ti partner prejde druhou stranou svojich rúk obidvoma naraz po obidvoch tvojich lícach naraz, či to ty cítiš rovnako, teda či nemáš niektorú stranu /ľavé líco, pravé líco/ menej citlivé....
- toto si môžeš doma skontrolovať.... to sú také základné veci, ktoré sa robia pri neurologickej prehliadke, teda ešte okrem iných vecí....
BXLmiami
08.10.12,06:19
zmizlo to dnes,.nechapem...
Obvodný lekár a NEUROLOG.
BXLmiami
08.10.12,06:19
Neužitočné a absolutne nezodpovedné.
Andy Kralik
08.10.12,06:30
Zopakujem čo už povedala BXLmiami, preto aby som to zdoraznil! :)
Aj keď to zmizlo choď k lekárovi. Opíš čo sa ti stalo, nech ťa vyšetrí neurológ. Sám sa nevyšetruj.
Nella_2
08.10.12,06:58
Obvodný lekár a NEUROLOG.
A možno aj čelustno-ortopedickú ambulanciu, keď spomína ten tlak v oblasti čeluste.
Nandrolon
08.10.12,07:03
ja som nepísal že sa má samo-vyšetriť, samo-diagnostikovať a aj samo-liečiť...
mám už 1 rok /12 mesiacov/ určitý neurologický problém, konkrétne permanentné 24 hodinové polohové vertigo a doteraz mi nič nezistili....
Absolvoval som počas hospitalizácie vyše 15 odberov krvi, odber likvóru, ktorého rozbor sa robil v Košiciach, BA, aj v mojom okrese, CT mozgu, magnetickú rezonanciu mozgu s kontrastnou látkou, rontgen pyramíd, rontgen chrbtice, rontgen pľúc so srdcom, rontgen CC prechodu, sono brucha. Zobral som asi 25 infúzií. Na nič sa nieliečim. Začalo mi to z obyčajnej chrípky z klimatizácie autobusu, prešlo to do permanentného točenia hlavy ako 12 mesačný 24-hodín denne stav ľahkej opitosti...
Teraz chodím iba na polročné kontroly a nič.
Vestibulárny syndróm mi vylúčili 2 otolaryngológovia, z toho 1 súkromný nie lacný....

Môj názor je taký že je to z pravého ucha. Síce to nie je v takej miere, aby to zaregistroval ušný lekár na zmene bubienku, ale súvis z uchom to má na 100%.
Napísal som len toľko, že úplné najzákladnejšie funkcie si môže skontrolovať a sama, neviem čo je na tom zlé.

Môže ísť aj k lekárovi, ktorý jej podľa mňa nezistí nič /ak jej už absolútne nič nie je/.

Nech ale ide, aspoň sa zasmejeme kto mal pravdu....

+ vyšetrenia zamerané na rôzne neurotropné vírusy, ktoré by mohli spôsobiť točenie hlavy /borélia a tak...../
- všetko negatívne....

- uvažoval som zájsť aj za jedným liečiteľom na nejaký zázračný OBERON či ako sa tomu nadáva, lenže ja týmto alternatívnym riešeniam vôbec neverím...
- ešte som aj využíval za 110 eur dávku toho veľkého balenia wobenzymu, žiadna zmena. Je pravda že už môžem stať pri sprchovaní na 1 nohe a nikde ma to neťahá, fyzicky už na mne nie je nič vidno, ale ten blbý pocit v hlave ostáva, hlavne keď čítam text a hýbem hlavou.
Takisto normálne denno denne šoférujem, čo prv bolo veľmi obtiažne.
Keď som lietal s RC vetroňom v kilometrovej výške a musel som sa dívať dohora, že som nemal pevný predmet v zornom poli, tak ma na lúke tackalo, teraz je to už viacmenej O.K.
Lenže hovorím, neprešlo mi to ani na 5 minút.
Ak sú tropické teploty, motá ma ako opitého, ak je chladno, je to lepšie.
Všetko mi nasvedčuje na "miernu" poruchu rovnovážneho aparátu v uchu. Možno je to také mierne poškodenie, že ani lekár to nedokáže "vidieť" na bubienku, lebo ďalej sa pozrieť nedokáže.....
Mám o tom už všetko naštudované čo som objavil na nete.....
Najviac som sa obával nádoru a SM, ale demyelinizačné zmeny sa žiadne nepotvrdili.
Teraz sa ešte chystám na očné pozadie, ktoré som si sám vyžiadal, pretože sa dosť často robí, ale mne ho ešte nikdy nerobili, so zrakom nemám žiadny problém....

ps: ťažko sa to lekárom opisuje, pretože je to stav trvajúci permanentne, v noci, ráno, cez deň proste stále ale nemôžem to nazvať závrat, lebo pri tom neodpadnem ani nič iné.

1 lekár to presne vystihol a definoval to takto:
Ak idete pešo, normálny zdravý človek to robí automaticky, ale vy musíte pritom rozmýšľať, korigovať a dávať pozor aby ste išli rovno....
Nandrolon
08.10.12,07:07
myslím že človek čo chce vedieť o svojom probléme najviac tak každá informácia je užitočná. IBA na lekárov sa netreba spoliehať, hlavne nie iba na 1-ného.... to je najhoršia varianta.
Nandrolon
08.10.12,07:53
to je všetko záležitosť mozgu a teda neurológa, ak nemala ovšem úraz...