myara
08.10.12,14:02
Ahojte,
dnes prebehla mediami sprava o stiahnuti ockovacej vakciny Infanrix Hexa od GSK.
http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/PostregistracnaKontrola/Mimoriadne_oznamy/Rozhodnutie_Infanrix121006.pdf

Pytala som sa pediatricky, ako je to teraz, ci si vakcinu kupuje rodic alebo ci ju posyktuje lekar, bolo mi povedane, ze nic kupovat nemusim.
Ja by som si predsa radsej vakcinu sama kupila, preplati mi to poistovna?
Alebo aky je postup? Vyraba vakcinu aj ina firma ako GSK? Ktoru odporucate?
Dakujem
Andy Kralik
08.10.12,12:11
Stiahla sa jedna šarža vakcíny, dal ju stiahnuť výrobca pretože zistil že mohlo byť kontaminované prostredie, aj keď sa nezistila kontaminácia vakcín (viď link ktorý si dala s rozhodnutím..)

Buď rada že ju výrobca stiahol. Dokazuje to len, že má funkčnú mikrobiálnu kontrolu. Nerob paniku.
myara
08.10.12,12:30
Stiahla sa jedna šarža vakcíny, dal ju stiahnuť výrobca pretože zistil že mohlo byť kontaminované prostredie, aj keď sa nezistila kontaminácia vakcín (viď link ktorý si dala s rozhodnutím..)

Buď rada že ju výrobca stiahol. Dokazuje to len, že má funkčnú mikrobiálnu kontrolu. Nerob paniku.

zial to vobec nie je pravda, v CZ sa informuje o kontaminacii vakcin...u nas davaju skreslene info
myslim, ze kazdy kto ma dieta, ktore je vo veku povinnych ockovani, robi paniku
Pidgey
08.10.12,12:44
no, sledujeme priebezne spravy na www.slobodavockovani.sk
Cca vsetky tieto veci nechavam na manzelku,ale postupne sa priklanam aj ja k nazoru, ze vacsina ockovani je riadne svinstvo. a kopec prejavov sa moze prejavit az podstatne neskor - alergie a pod. co uz s odstupom casu nik neurci, preco ju clovek dostal. Osobne sme nedali nase druhe babo zaockovat, a asi ani ho nedame, aj ked budeme musiet zaplatit pokutu. radsej zaplatim 330 € nez davat nejake svinstvo do nasho babatka. Kolko realne z tych chorob moze dostat, a kolko je z nich v pohode liecitelnych? a btw, ani ockovanie nezarucuje 100% ochranu pred ochorenim. Nasho prveho syna sme dali zaockovat a este rok po ockovani sa mu miesto po v pichu stale mierne zapalovalo, a po ockovani to mal aspon dobre dva mesiace dost spuchnute a zapalene. ked sme sa neskor bavili s inymi, dost z nich malo podobne zle reakcie po ockovani. Nastastie ale nik nema nejake trvale nasledky, alebo nieco podobne. Farma firmy tocia v ockovani tazke prachy, jasne ze chyba je vzdy niekde inde. Ako sme boli ockovany mi ako deti, a ake davaju ockovania teraz? a kolko je teraz civilizacnych chorob viac ako kedysi?
"Buď rada že ju výrobca stiahol. Dokazuje to len, že má funkčnú mikrobiálnu kontrolu. Nerob paniku."
Ta vakcina je vyse roka v obehu. takze s tou kontrolou by som si nebol az taky isty......
Andy Kralik
09.10.12,04:42
zial to vobec nie je pravda, v CZ sa informuje o kontaminacii vakcin...u nas davaju skreslene info
myslim, ze kazdy kto ma dieta, ktore je vo veku povinnych ockovani, robi paniku

V CZ je rovnaka informacia ako u nas. http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-6-10-2012 Ziadne spiknutie svetovych farmaceutickych spolocnosti sa nekona. Nerobte paniku.
Verte si comu chcete, to vam nik neberie. Ale nestraste ludi.
220870
08.12.13,17:17