mastenec
08.10.12,19:24
Ahojte. Chcel by som Vás požiadať o informáciu alebo vedomosť. V blízkosti môjho zastavaného pozemku vyrástol v priebehu pár týždňov zo starej drevenej stodoly - autoservis. Nemusím poznamenávať že samozrejme bez súhlasu majiteľov susedných pozemkov. Nemusím opisovať zvuky vysoko otáčkových leštičiek, brúsiek, uťahovačiek, kompresorov a rôznych iných zariadení, ktoré trvajú denne niekoľko hodín. Pokiaľ mám vedomosť povolenie od st. úradu bolo vydané na jednoduchú stavbu garáže-nie na výstavbu komplexu garáži, využívajúc ich k podnikaniu. V prípade ,,dodatočného vybavenia si stav. povolenia" - veď žijeme na Slovensku, zaujímali by ma min. požiadavky na výstavbu takéhoto zariadenia. Tzn. hlučnosť, likvidácia nebezpeč. odpadov, vetrania......
Ďakujem.
andiablo
08.10.12,17:47
stavebný úrad, daňový úrad, úrad životného prostredia, hasiči, úrad verejného zdravia apod. všade pošli sťažnosť. Oni to musia preveriť a dotyčný sa bude ináč obracať.
JUDr. Pavol Kollár
08.10.12,17:56
Začal by som od išpekcie práce, kontaktujte príslušný inšpektorát práce a požiadajte ich o kontrolu, či je práca v autoservise vykonávaná legálne. Druhý krok príslušný živnostenský úrad, požiadajte ich o kontroluči je tam legálna prevádzka.
mastenec
09.10.12,14:28
Vďaka za info...
alchstuip
10.10.12,06:45
Prvy krok - ist za majitelom a skusit sa rozumne dohodnut. Napriklad na zlave na starostlivost o vase auto.... Servis v susedstve sa obcas moze hodit
oondrejj
18.12.12,15:54
neviem či by som sa spoliehal na to, že takýto servis sa bude hodiť. Predsa už len z postupu ako tam vyrástol ťažko predpokladať, že ide o seriózneho podnikateľa, ktorému by som bez váhania zveril svoje auto. Tak či onak po čase si to kompletne zlegalizuje aj napriek Vaším sťažnostiam a potom sa už len bude smiať na tom ako Vám to prekáža.
buchač
18.12.12,16:34
Prvy krok - ist za majitelom a skusit sa rozumne dohodnut. Napriklad na zlave na starostlivost o vase auto.... Servis v susedstve sa obcas moze hodit
Servis v susedstve sa môže hodiť raz za čas .....ten hluk ale nie iba občas - ten sa nehodí ...

neviem či by som sa spoliehal na to, že takýto servis sa bude hodiť. Predsa už len z postupu ako tam vyrástol ťažko predpokladať, že ide o seriózneho podnikateľa, ktorému by som bez váhania zveril svoje auto. Tak či onak po čase si to kompletne zlegalizuje aj napriek Vaším sťažnostiam a potom sa už len bude smiať na tom ako Vám to prekáža.
Nedá sa predsa tvrdiť , že jeho postup pri " založení " servisu má vplyv na jeho odbornosť ...
Jeden ide do seriózneho značkového servisu a auto mu tam ešte dodrbú ...
oondrejj
03.01.13,14:16
ano to je síce pravda jeho postup pri vybavovaní nemusí mať nič spoločné s jeho odbornosťou ale dosť to napovie o jeho seioznosti a prístupu k ľuďom čo je podľa mňa dôležitý faktor pri výbere toho správneho servisu. Ja osobne by som som šiel radšej tam zaviesť auto, kde viem že so mnou budu jednať primerane ako s človekom a že je to pán, ktorý hovorí seriózne.