Josef12
09.10.12,21:48
Dobrý den,

zakoupil jsem v roce 2008 byt v novostavbě-BRATISLAVA a teď po čtyřech letech mi začala zatékat stěna, která je z druhé strany tvořená sprchovým koutem. Po prozkoumání stavbařem bylo zjištěno, že firma, která stavěla tuto bytovku a dělala i vybavení koupelny nedala mezi obklad a stěnu hydroizolaci a po 4 letech začali spáry mezi dlažbou protékat a vlhne zeď. Od stavbaře jsem se dozvěděl, že jediná šance je předělat obklad v celé koupelně, což je poměrně nákladná oprava. Chtěl jsem tedy optat, zda je po takovéto době možné nárokovat po prodávajícím skrytou vadu, která se projevila, až po 4 letech.

Děkuji za radu.
220870
09.10.12,20:57
Záleží od toho na akú dlhú dobu je poskytnutá záruka.Je bežné že u väčších stavieb býva záruka na 5 rokov.Inak by to mala kryť poistka, ktorá určite bola uzatvorená na stavbu.Správca domu by mal vedieť podrobnosti.
alltracboy
10.10.12,03:51
no jasne v celej kupelni.. asi chce dobre zarobit. Hydroizolacia sa bezne nedava do celej kupelni, vacsinou iba v okoli vane a sprchoveho kutu. Iba ze by sa to spravilo cele z hladiska dizajnu, aby bol rovnaky obklad v celej kupelni.
oondrejj
18.12.12,16:10
v prvom rade reklamovať novostavbu predsa len je nova ak to budete zhadzovať nech to opravia tak ako majú. V prípade, že záruka už padla tak sa obráte na poisťovňu koľko Vám preplati zo škody, keď si to celé date prerobiť a riešiť to týmto spôsobom. Alebo odstrániť na vlastné náklady.