bohdy1
10.10.12,18:58
dobry den, chcem sa opytat, na vyschnute omietky bol naneseny penetrak, kde po vyschnuti som dal prvy náter, riedeny podla návodu. Farba Primalex polar. kde po vyschnuti mi vznikli na stenách mapy, pravdepodobne po penetraku. Otázka? Je mozne tieto mapy nejakym spôsobom odstrániť alebo zmiznu po preschnuti a opatovnom natretí? vopred dakujem...
alltracboy
10.10.12,17:23
ja som daval asi dva natery lacnou farbou a az potom belsou. jedna vrstva v novostavbe urcite nestaci. Kolega musel polarom malovat 3x a lutuje ze najprv nedal nieco lacne. Inak jedna vec je ked vznikne mapa ktora ma uplne inu strukturu ako okolie a ine ked iba presvita spodna vrstva, ale struktura je rovnaka po celej ploche. zmenu struktury sposobuje penetrak.
bohdy1
10.10.12,17:42
aha, ale co s tymi mapamy? nechat poriadne preschnut a premalovat hustejsim naterom, alebo opatovne redsim, preschnut a tak hustejsi? Potrebujem sa tych map zbavit, lebo neje to nic moc na pohlad :P Inac ta struktura mapy je po predchadzajucom prenetrovani valcekom, take akoby mraz na sklo maloval... no hrozneeeee :(
alltracboy
10.10.12,18:09
http://www.porada.sk/t86130-p4-penetracia-pred-malovanim.html#post2142702

ti vravim ze treba viac naterov.. Ja som daval 3 natery esmal + jednu kvalitnejsim esmalom. A to este niekde presvita trosku sedej v rohoch - to este domalujem. Hustejsi nie.. treba nariedit podla navodu.. farba sa ukaze za par dni ked to poriadne vyschne
bohdy1
10.10.12,18:11
tak vyskusam, potom dam vediet... uvidime co z toho vznikne.. zatial diky... :)
alltracboy
10.10.12,18:14
ja neviem ako ini ludia, ale mne sa paci taka struktura na stene po valceku ako keby pomarancova kora. Na jednej stene som mal medzi tou strukturou take akoby stekance co boli hladke. Kedze to bola mensia stena tak som to cele prebrusil, vystierkoval a natrel bez penetraku.. nebolo to ale pekne.. tak som to vybrusil este raz, napenetroval poriadne a uz je to OK. Proste mi z tocho vychadza, ze ked sa penetracia nejakym sposobom odflakne, tak je to na prd. Predtym som penetroval stetkou a normalne sa na farbe objavili tie stetiny ako vystupky. Normalne si hovorim ze som to ani nemal penetrovat.
oondrejj
18.12.12,18:28
my sme v novostavbe maľovali tie niekoľkokrát. Najjednoduchšie to výjde, pokiaľ je ťahaná nejaká biela pucovka. Vtedy stači niekedy len raz premaľovať a hned je to hotové. myslím že takú ma baumit. Ale inak sa s tým treba pohrať. Nechať poriadne zaschnuť a potom naniesť ďalšiu vrstvu.