funeral
11.10.12,11:51
Zdravim. chcem si urobit zeriavnicky preukaz a v buducnosti pracovat s vezovym zeriavom. viete mi niekto poradit firmu, ktora robi zeriavnicke kurzy? ale myslim tym normalnu firmu, ktora ma posadi do zeriava a mi aj ukaze ako to funguje, nie iba trenazer. obvolal som par firiem, ktore urobia iba cisto skusky, daju preukaz zhrabnu eura a padla. Vie mi niekto dat kontakt na firmu, ktora ma aj troska zauci?samozrejme za priplatok.najlepsie vychod po pripade stred SK.do blavy to mam dost daleko, Vdaka.
wagner
11.10.12,20:16
Prepáč, že som mimotemy, ale ja mám tiež žeriavnický preukaz. Robila som na žeriave - 110. Už po toľkých rokoch síce neviem presný názov, ale mal také akoby štyri nohy na koľajniciach. Dosť vysoký, ale nie ako bola kedysi 80.Tá bola vyššia.(do tej ma nedostali:D) Tiež som robila kurz tak, že som dostala materiály, spravila som testy, prišiel bezpečák, poučil ma. Hlavný banský inžinier ma zobral do žeriava a ukázal, kde čo je. A pustil ma do kabíny a vyskúšaj si to. Choď pomaly, netoč sa naraz a nechoď. A bolo po skúškach. Na žeriave som robila asi dva roky, potom ma po zrušení závodu preložila na mostový žeriav na iný závod. Už za socializmu sa s nami nikto nemaznal, buď máš k tomu vzťah a budeš to vedieť, alebo nemáš a máš smolu. Ani sa nečuduj, ale teraz robia len to, čo aj vtedy. A to môžeš byť rád, že Ti dajú možnosť trenažéra.
Jozef EL
26.01.13,15:03
Zdravim,pomohol ti niekto s tym?mam ten isty problem ak niekto vie pomoct,tak sa mi moze ozvat.Zaplatim Dakujem
vlado 33
27.01.13,07:10
Vlastním žeriavnický preukaz na mostové žeriavy a zo svojej skúsenosti ti môžem povedať, že na zácviku sa toho veľa nenaučíš. Akurát tak ktorá páka načo slúži. Chce to proste prax. Každá firma ktorá zamestná nového žeriavnika ho musí najprv zacvičiť. Nikto ťa len tak pracovať na žeriav nepustí, to by zodpovedný pracovník alebo zamestnávateľ podpílil pod sebou konár. Podľa vyhlášky STN zácvik by mal trvať jeden mesiac pokiaľ dobre pamätám. Ja som praktické skúsenosti počas kurzu tak isto nemal, za pákami som odsedel asi hodinu. Chce to opatrnosť, tak ako keď získaš vodičák.
Jozef EL
27.01.13,13:14
Diki pekne za radu:)
jarpi
09.04.13,05:33
Žeriavnické kurzy Vám vieme zabezpečiť dľa Vašich požiadaviek, nech sa páči:
Kontakt:
Topoľčany
mobil: 0905 255 181
http://web.naex.sk/jarpi/index.html
funeral
18.01.14,09:57
Zdravim, tak sorry ze som tu nebol dlho...tak to mam za sebou. zamestnal som sa v jednej firme, ktora mi zabezpecila preukaz a vsetko okolo toho. vsetko sa casom zlepsovalo, je to to iste ako soferovat auto. treba mat rozvahu a vediet predvidat. Najviac ma znepokojila firma,ked po dvoch mesiacoch som zistil ze mam stale len 80 CZk na hodinu. je jedno ci robis sviatky piatky, ziadne diety, ziadne priplatky, vyplatna páska neexistuje. dohodnute turnusy 3 tyzdna praca a tyzden doma sa zmenili na 5-6 az dokonca 7 tyzdnov vkuse non stop. Ubytovanie klasika, spinava ubytovna kde su vsetci alkoholici pijuci do 3-4 rana a o 7.00 vsetci poctivo zeriavuju. Samozrejme ked som vyhlasil ze nepijem, hned ma odstrcili, ze som debil a co som sa napocuval cez stenu ked ma ohovarali :D tak som to vzdal. robota je ok len treba trafit dobru firmu...na slovensku su mozno do 5, kde ked nemas prax min rok, tak bohuzial. v CZ to iste. je to zaujimavy pocit ked clovek lezie na 90m liebherr a k tomu tak je este kolmy rebrik. posilovna v praci :D a najlepsie na tom bolo ked ma navigoval do vysielacky ukrajinec co nevedel ani slovo česky. este stastie ze ovladam rusinsky jazyk, to ma zachranilo. takze asi tak. a inak tie firmy co slubuju, ze vam urobia preukaz a vsetko co treba. je to pekne, ale nikto vas bez praxe nezamestna...takze asi tak...v pripade otazok ma mozte kontaktovat. Dik