alojzo
11.10.12,16:00
je tomu asi 6 rokov čo bola pristavený viacpodlažný dom k našemu domu.Asi pred 2 rokmi sme zistili vydúvanie omietky v najnižšej miestnosti v dľžke 5 m,pričom ďalšie opreté miestnosti sú bez vlhkosti.Teraz sme porušenú omietku odstránili cca do výšky 1.6 m.Podlaha v miestnosti je nižšia asi o 0.5m oproti podlahe v dome pristavovanom.Asi náš vonkajší múr použili ako bednenie-ale nemôžeme sa o tom presvedčiť.Myslíme si ,že chem.injektáž by tento problém neodstránila.Chceme nechať od steny cca 10 cm vzduchovú medzeru a osadiť do výšky 1.60 m sádrokarton z mriežkami.Chcem poprosiť o radu a postup iných riešení,ďakujem
georgo25
11.10.12,15:53
Dobry den.
Po odstraneni omietky bolo murivo vlhke? Pisete ze vasa uroven podlahy je o 0,5m nizsia. Je v susednom dome suteren? Povodne tato stena bola obvodova (myslene v kontakte s exterierom) a nebadali ste ziadnu zvysenu vlhkost? Ako je rieseny detail pripojenia (myslene ak by v objekte nebol suteren doslo len k vytvoreniu nasypu? Bola zhotovena hydroizolacia?)
Pred samotnym realizovanim napravnych opatreni, by bolo vhodne zistit z akeho dovodu je zvysena vlhkost steny. Ci to je sekundarna vlhkost (napr. prasknute potrubie....), ci primarna . Ak by to bola len sekundarna vlhkost odporucal by som najprv samozrejme odstranit pricinu, ale hlavne by som murivo vysusil a az tak ho zakryl. Vas navrh zachovania 10 cm medzery nie je najvhodnejsie riesenie, pretoze odparovanie vlhkosti bude dlhodobe a sadrokarton je nasiakavy (ak sa neda sadrokarton so zvysenou odolnostou proti vlhkosti).
alojzo
24.10.12,14:38
Pekný deň,doplňujem na Vaše otázky-murivo bolo vlhké teraz po 12 dňoch je miestami už suché.V susednom dome nie je suterén a detail napojenia na náš múr nevieme posúdiť ani ako bola robená hydroizolácia.Potrubie ktoré je v stene -plastové je nepoškodené.Asi tam dáme na výšku 1.6 m zelený sdk s medzerou od steny cca 10 cm,lepšie riešenie zatiaľ nemáme.
georgo25
30.10.12,20:48
Ako uz bolo spomenute aj pri mojej rade je nevhodne vytvarat novu predstenu. Dojde len k zakrytiu problemu a v danom mieste znizite prudenie vzduchu co sposobí spomalenie odstranovania vlhkosti a naslednej degradacii konstrukcie. Netusim aku metodu pouziva dacdac ale suhlasim s nim ze je potrebne zistit aka je izolacia medzi objektami a zistit naozajstnu pricinu. Tak ako som to uz uvadzal. Zial otazkou je kto to ma platit a ci nie je vhodny stavebno-fyzikalny posudok.

to dacdac: Aku metodu pouzivate na odstranenie vlhkosti? Pisete ze riesenie je jednoduche....
220870
31.10.12,04:49
Pekný deň,doplňujem na Vaše otázky-murivo bolo vlhké teraz po 12 dňoch je miestami už suché.V susednom dome nie je suterén a detail napojenia na náš múr nevieme posúdiť ani ako bola robená hydroizolácia.Potrubie ktoré je v stene -plastové je nepoškodené.Asi tam dáme na výšku 1.6 m zelený sdk s medzerou od steny cca 10 cm,lepšie riešenie zatiaľ nemáme.
Toto určite nerobte.Ešte to zhoršíte.Zrejme je to tak ako píšete .Vašu stenu použili ,ako debnenie pre svoj základ.Treba urobiť sondu a ak je to pravda dať chybu odstrániť na náklady investora.Jedná sa o chybu šlendriánstvo ktoré je bežné po našich stavbách.Pohybuje sa stále viac kadejakých najlacnejších k......v potom to aj tak vyzerá.
Jednoduché riešenie tak ,ako píše ,asi tiež samozvaný rýchloodborník dacdac ,nejestvuje.
Nedajte sa nachytať na rýchlo vodičky zo zázračnými účinkami!!!