Ingrid Ondruskova
11.10.12,18:08
Mala by som prosbu...moja malá 4-ročná mala pár dní dozadu vysokú teplotu /skoro 40!!/ a potom sa
mi vysypala, ale len na dlaniach a chodidlách...šlapy od spodu, okrem toho mala aj afty v puse, tak som šla k lekárke a na základe symptónov mi povedala, že jej len nedávno prišiel mail od krajského
hygienika, že je momentálne rozšírené ochorenie a že sa sa jedná o nový vírus, len mi nevedela povedať presný názov, lebo že moja malá je jej prvý pacient s týmto ochorením, a nemôže sa dostať
momentálne do počítača k tomu súboru, názov je odvodený z ang. je z 3 písmen a v tom názve sú
začiatočné písmenká postihnutia, t.j. pusa, dlane a nohy /asi F ako foot/, keďže by som si chcela vygoogliť presnú diagnózu, hlavne inkubačná doba, či to schytajú aj ďalší členovia rodiny a pod.
neviete o aké presne ochorenie sa jedná?? máte príp.osobnú skúsenosť??? Ďakujem....
LIEČBA: bolo mi odporúčené len tíšiť príznaky...natierať výsyp Fenistilom a vnútorne ZODAC....malo by to odoznieť samé....
Stefan2005
11.10.12,16:35
... nebude to tento vírus: Hand, foot and mouth disease - HFMD ????

no, že by bol zrovna nový, ani by som nepovedal, aspoň aj tu na Porade podobné príznaky už pred 4 rokmi ( http://www.porada.sk/t85591-ruky-nohy-usta-virus.html ), možno je nový pre pani doktorku ...

pozri aj tu: http://www.lekari-online.cz/kozni-lekarstvi/diskuze/puchyrky-na-rukou-nohou-a-v-ustech/nemoc-ruce-nohy-usta-i81769

prípadne podľa názvu už vyhľadáš...
Estetic
11.10.12,17:21
Nie je to nové ochorenie,stretávame sa s ním už dlhšie a u nás prebieha viac menej neškodne.Zatiaľ čo som sa s ním stretla,tak vždy prebiehal len u jedného dieťaťa a najhoršia bola tá teplota.
Ingrid Ondruskova
11.10.12,17:57
ďakujem za reakcie, idem to naštudovať,...
P.S.: možno som zle pochopila p.doktorku, možno to myslela ironicky, že sa jedná
o novinku tejto jesennej sezóny:o
ja.nus.ka34
12.10.12,14:16
u nás doma sa vyskytol tento výrus v auguste,mala to byt len angína ,ale zviezol sa popri nej aj tento výrus :-)) najprv ho dostala mladšia dcéra 15 ročná...afty v ústach a potom dlane a chodidlá...a asi o týždeň druhá 18 ročná...teplota a hlavne ten výsyp bolel,nemohli ani riadne chodiť...ešteže bolo teplo a mohli nosiť len šlapky naboso :-) hlavne v noci to bolelo a tak si to chladili vrecúškami z ľadom...jedine to pomohlo...na alergiu sme davali fixit alebo alerid...asi tak po štyroch dňoch ich to prestalo bolieť a potom sa im tam ošúpala koža...a potom to dostala aj švagriná 40-ročná,hlavne že všade som čítala že je to detský výrus :-)... a je to výrus ruky,nohy,ústa...
Tweety
12.10.12,14:19
je to vírus, nie výrus
Ingrid Ondruskova
12.10.12,14:29
no fajn...práve som prevzala dcéru /9.r./ z družiny a namerala som jej teplotu vyše 38!!!
Ak sa vysype, tak to má aj ona...to bude zase víkend...len dúfam, že to nedostanem
aj ja, lebo hrozí organizačný kolaps....to teda neviem, kto sa bude potom o ten lazaret maródov starať???:rolleyes:
Zdenka175
13.10.12,07:11
Bože, nezávidim Vám :)
Zdenka175
13.10.12,07:14
no fajn...práve som prevzala dcéru /9.r./ z družiny a namerala som jej teplotu vyše 38!!!
Ak sa vysype, tak to má aj ona...to bude zase víkend...len dúfam, že to nedostanem
aj ja, lebo hrozí organizačný kolaps....to teda neviem, kto sa bude potom o ten lazaret maródov starať???:rolleyes:



Hádam, ťa to obíde :) U nás , keď ochorie jeden syn, potom to chytí druhý syn, potom manžel a mňa to chválabohu obchádza :) Asi to je o imunite :)
Estetic
15.10.12,10:17
Zatiaľ som sa stretla vždy len s jedným prípadom v rodine.Ale možno aj preto,že pri tom dalšom už vedeli čo je to a nepotrebovali na kožné.Je to infekcia a ako takú ju treba zvládnuť,netreba sa zbytočne stresovať,ale rozhodne musí byť človek ostražitý a dodržiavať v rodine pravidlá ako pri infekčnom ochorení.
Ingrid Ondruskova
19.10.12,15:13
Tak...staršia dcéra to teda nakoniec nemá...jednalo sa o klasické prechladnutie na
klzisku...týmto potvrdzujem teóriu od Estetic....aj my rodičia sme v pohode/zatiaľ/
kaivorus
21.10.12,19:48
rýchle prejavy do troch dní a následne poľavenie, a potom dlhotrvajúce oslabovanie imunity a zvyšovanie pocitu únavy :
human papilomavírus, alebo streptokoky zmiešané so stafylokokom a s nemalým doplnkom candíd...
kaivorus
21.10.12,19:52
Netreba to nechať len na antibiotikách prípadne protizápalových....

treba zistiť či sa neschovali doniektorých orgánov, čakajú na stres a následok vypuknutie horších prejavov...

sám som tým prešiel pred tromi rokmi
ale riešil som to , odstránil príčiny, nepoužívam klímu, nezakysľujem, nefajčím, a nepijem živočíšne mlieko...
odvtedy sa mám dobre..., cítim sa zdravo, vykazujú to aj výsledky...
Katarína Tóthová
19.11.12,13:25
Ahojte,dnes nám diagnostikovali chorobu "Hand food and mouth disease". Náš 3 ročný syn dostal prvý a za pár dní ten starší 6 ročný,ale v ľahšej forme...dúfam že my dospelí neochorieme,som úplne zaskočená,nikdy som o takej chorobe nepočula.
Estetic
19.11.12,13:55
Postupujte ako pri každej inej viroze a hlavne dajte pozor,aby sa do pľuzgierikov nedostala ešte dalšia infekcia.Pľuzgieriky ošetrovať ako pri kiahňach.Držím prsty.