kukuportal
11.10.12,18:15
Vcera som kupil traktor Zetor 3011 a nakolko je v chladici naliata voda neviem aku chladiacu, nemrznucu zmes do chladica treba naliat? Kamarat mi hovoril, ze zalezi na aj na tom aku ma hlavu, ci ma hlinikovu alebo ... Ja sa neviem aku to ma hlavu, tak neviem aku chladiacu, nemrznucu zmes tam naliat. Dalej hovoril, ze ked zistim co tam naliat mam si davat pozor na to aby som ju zriedil na max. - 25 C nakolko v nasich podmienkach ani vacsie minusove teploty nie su a hovoril, ze jednako je zbytocne tam mat kvapalinu do minus 40 a dalsia vec, ze tato zmes by mohla i rozozrat casom nejake to tesnenie nakolko je jej konzistencia dost agresivna. Ma teda niekto taky zetor alebo vie co tam presne naliat?
peterkos2
12.10.12,15:58
Že si robíš prdel.Nepoznám nikoho kto má traktor a nevie aké náplne idú do neho.Všetky Zetory majú liatinové hlavy.
bjuty smis
12.10.12,16:09
možno majú liatinové hlavy, ale dôležitý je chladič......
peterkos2
12.10.12,17:03
možno majú liatinové hlavy, ale dôležitý je chladič......
V 60-tych rokoch -mosadzný
bjuty smis
13.10.12,06:14
aby som ťa nepoplietol, je dôležité , aké máš tie hlavy...ale to ti každý pumpár poradí...já mám hlinikový motor a tam ide " červená"...na staršie sa používa tuším" zelená"

ale sú aj univerzálne...
kukuportal
13.10.12,18:35
Že si robíš prdel.Nepoznám nikoho kto má traktor a nevie aké náplne idú do neho.Všetky Zetory majú liatinové hlavy.
Prdel si nerobim, jedine ak s Teba. Čo je na tom, že mám traktor a neviem akú nemrznúcu zmes doňho naliať? Veď som písal jasne, že som ho len včera kúpil a traktor som predtým nikdy nemal, jedine pred 10 rokmi pri skúškach v Autoškole. Pýtam sa preto bo kamarát mi hovoril ešte pred časom, že pri nalievaní nemrznúcej zmesy, ktoru lejem do auta, mám si dávať bacha aký typ zmesy tam dám, aby som si nenarobil viac škody ako chosnu. Neviem čo je na tom zlé keď sa spýtam niekoho kto už tento typ traktora má roky a vie presne čo tam naliať. Ani v starých príručkách o tom nepíšu. Ani o druhu oleja do motora ani do prevodovky, tak odkiaľ to mám vedieť z hviezd?
kukuportal
13.10.12,18:36
Včera som volal kamošovi, ktorý mi hovoril že keď tam nalejem modrú, že tým nič nepokazím, bo v dnešnej dobe už vyrabajú univerzálnu aj pre hliníkove aj pre liatinové.
peterkos2
14.10.12,03:48
Nemusíš sa hneď urážať,poradil som ti či nie?Chcel si predsa vedieť akú má hlavu a na to som ti odpovedal.
kukuportal
14.10.12,05:16
Nemusíš sa hneď urážať,poradil som ti či nie?Chcel si predsa vedieť akú má hlavu a na to som ti odpovedal.

ok, beriem späť. A ako je to s tým olejom do motora a do prevodovky?
peterkos2
14.10.12,05:33
Čo sa týka motoroveho oleja najdôležitejšie je zistiť od predchádzajúceho majiteľa čo tam dával on.Predpísaný bol M6A lenže pri tomto oleji sa pri neskorších výmenách zakarbonoval motor.Väčšinou tam potom davali M6AD-ale ako som spomínal treba kontaktovať predch.majiteľa pretože každá vyššia trieda oleja ti rozpustí karbon v motore a to je začiatok jeho konca.
peterkos2
14.10.12,06:06
Do prevodovky ide PP 80.
buchač
14.10.12,06:17
Vcera som kupil traktor Zetor 3011 a nakolko je v chladici naliata voda neviem aku chladiacu, nemrznucu zmes do chladica treba naliat? Kamarat mi hovoril, ze zalezi na aj na tom aku ma hlavu, ci ma hlinikovu alebo ... Ja sa neviem aku to ma hlavu, tak neviem aku chladiacu, nemrznucu zmes tam naliat. Dalej hovoril, ze ked zistim co tam naliat mam si davat pozor na to aby som ju zriedil na max. - 25 C nakolko v nasich podmienkach ani vacsie minusove teploty nie su a hovoril, ze jednako je zbytocne tam mat kvapalinu do minus 40 a dalsia vec, ze tato zmes by mohla i rozozrat casom nejake to tesnenie nakolko je jej konzistencia dost agresivna. Ma teda niekto taky zetor alebo vie co tam presne naliat?

Nuž ....ja by som začal oficiálnymi informáciami .... a nie agentúra JKP ...

zetor 3011 příručka

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=zetor+3011+p%C5%99%C3%ADru%C4%8Dka&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


...a sú relevantné ...
...a určite by som si jednu dve aj do mašiny stiahol , ako aj zvyčajne robím pri tých svojich manuáloch ...