luja5
12.10.12,09:57
Ahoj poraďáci,
hľadám informácie o reálnych nákladoch súvisiacich s mgr štúdiom v rámci programu Erasmus na týchto VŠ/univerzitách: Švédsko - Jönköping University, Portugalsko - Lisbon School of Accounting and Administration a Turecko - Yalova University, Istanbul.
Nájde sa niekto, kto vie, s akými výdavkami za školský by bolo treba orientačne počítať? Myslím tým komplexné výdavky v krajine pobytu (zápisné, ubytko, strava, miestne cestovné, študijné materiály, návštevy knižníc, prípadné zdravotné poistenie ...). Tiež by ma zaujímalo, ako je to s reálnou možnosťou štipendijného pobytu (nie grantového), prípadne výška štipendia.
Ak sa niekto nájde, kto má skúsenosti a napíše, budem vďačná.
ivka70
12.10.12,08:16
A nepleties si to trochu?
Erazmus nebyva na cele Mgr. studium, je na 1 semester, max. na 2 v pripadoch, ze na danej skole je iny posun skolskeho roka, ktory sa na nase studium naposovat neda.
To stipendium, ak sa tam da ziskat, je realnejsie, ale Erazmus nie.
luja5
12.10.12,08:33
Možno si to pletiem a celkom dobre som nepochopila:confused:, ale vychádzala som z informácií na stránke http://www.saaic.sk/_main.php?prog=Erasmus_mundus&str=erasmus_mundus_info_o_programe.html.
Tiež máme informácie, že študentka začala v rámci programu Erasmus študovať jeden semester ako grantové štúdium a potom pokračovala v štipendijnom štúdiu a takto tam aj mgr štúdium dokončila. Len to bolo v inej krajine na univerzite s iným študijným zameraním, aké zaujíma nás.
Tak možno moja otázka nám umožní aj lepšie sa zorientovať, uvítam každú aktuálnu upresňujúcu informáciu:).
ivka70
14.10.12,16:49
Erasmus je jeden program,
Erasmus Mundus je iny, paralelny program

http://en.wikipedia.org/wiki/Erasmus_Programme
luja5
14.10.12,21:44
Ivka, ďakujem za Tvoj príspevok. Akosi som si ten širší názov neuvedomila, bol to pre mňa jednoducho Erasmus:) a tak upresňujem, že mi ide o Erasmus Mundus (možnosť štipendia), nie o Erasmus (možnosť grantu).

Podstata mojej témy zostáva nezodpovedaná, preto zároveň posúvam. Bola by som rada, keby sa našiel niekto, kto by vedel poskytnúť informácie, s akými orientačnými výdavkami za školský rok by bolo treba počítať pri mgr štúdiu v rámci programu Erasmus Mundus (na VŠ/univerzitách, ktoré som uviedla v zadaní témy) a akú časť výdavkov dokáže pokryť prípadné štipendium. Event. by to mohlo byť aj zo skúseností so štipendijným pobytom na niektorej z iných VŠ/univerzít vo Švédsku.