Radomir_svk
13.10.12,19:19
Ahojte chcem sa opytat ako izolovat strop v starom hlinenom dome tak aby to bolo co najlepsie aby mi strop neplesnel a pod, kedze izba nie je izolovana, podlaha je nova drevena, Z vnutra chcem aby boli priznane drevene tramy takze izolovat chcem na povale ktora bude neobyvana a strecha nezateplena. V prilohe je sucasny stav a chcel by som to riesit ako je to na druhom obrazku len neviem ci je to zlozenie spravne, bude vdacny za akekolvek rady, dakujem
lapejko
13.10.12,18:25
máš to dobre ale vata nebude pochôdzna, iba ak spravíš rošt.
Radomir_svk
13.10.12,19:16
a prosim ta vies mi aj poradit konkretnu znacku a aku hrubu izolaciu mam dat? Pochodznost vyriesim tak, ze su tam hrady, je to hambalkovy krov tak z hrady na hradu urobim cesticku
alltracboy
13.10.12,20:11
alebo tam daj EPS a na to na to nejake OSB.
Radomir_svk
13.10.12,20:33
nebude to rosit pod eps?
alltracboy
14.10.12,04:17
keby sa rosilo pod EPS tak sa bude rosit aj vo vate. zalezi na tom ako dobre spravis parozabranu. Strecha neije ako mur, na mur sa parozabrana nedava, preto je lepsie dat difuzny material. jasne ze vata bude mat lepsie predpoklady na odparenie pripadnej kondenzacie. Ploche sa strechy sa bezne izoluju EPS, do krovu ide vata lebo EPS by sa medzi krokvy dost na prd pchalo. Ale nevidim dovod preco by tam nemohlo ist EPS. Mozno kvoly poziaru. Inak pokial by to aj kondenzovalo pod EPS, tak je to stale medzi EPS a foliou. Horsie by bolo ak by kondenzovalo pod parozabranou.