Palo Mičica
15.10.12,11:53
Prosím Vás o pomoc pri odvolaní voči "Vyhodnoteniu trvalých následkov úrazu".
Citujem odpoveď poisťovne po uplatnení nároku: "Vo veci uplatňovania si nároku na poistné plnenie za trvalé následky úrazu si Vás dovoľujeme informovať, že poistné plnenie bolo stanovené na základe ohodnotenia posudkovým lekárom a v zmysle oceňovacích tabuliek vo výške 2% z dojednanej poistnej sumy. V zmysle Všeobecných poistných podmienok a zmluvných dojednaní má poisťovateľ povinnosť plniť za trvalé následky úrazu, ak stanovená výška plnenia je najmenej 5%."
....nárok mi teda nevzniká.
Chcem sa odvolať preto, že trvalé následky z úrazu sú podľa mňa percentuálne určite vyššie, pretože mi každý deň strpčujú život. Posudkový lekár mňa osobne neposudzoval, len podľa zaslaných papierov.
Moja otázka je, čo robiť? A tiež či mám lehotu na odvolanie?
Ďakujem!
ivka70
15.10.12,09:59
Musel by si sa odvolat voci posudku posudkoveho lekara a poziadat o znovuposudenie.
Poistovna bez zmeny posudku nezmeni nic, riadi sa tabulkami.
bubkoch
15.10.12,10:25
urcite si pri podpise zmluvy dostala okrem VPP a OPP nieco taketo:

http://www.netfinancie.sk/axa/axa-ocenovacia_tabulka_pre_trvale_poskodenie_poskodeni e.pdf


nie je nic jednoduchsie ako pozriet sa do svojej ocenovacej tabulky pre trvale nasledky, a vyhladat si tam ten svoj trvaly nasledok ...
nižsie percenta ako minimalne % plnenia sa tam mozu nachadzat kvoli tomu ze su dolezite napr. pri viacerych trvalych nasledkoch, kedy sa tie % scitavaju ...

% v tabulke su maximalne % ... co v niektorych pripadoch moze znamenat ze toto % plnenia sa moze kratit ak miera poskodenia je mensia ako 100% (strata hybnosti nejakeho klbu a pod.)

preto pozri do svojej tabulky a do posudku lekara ...