dll1
15.10.12,21:32
Dobry den vsetkym,

Prednedavnom som si kupil byt v novostavbe. Kym sa nenastahovali susedia vsetko bolo v pohode, avsak teraz, ked byvaju vedla, staci ak rozpravaju co i len trochu hlasnejsie alebo ak napustaju vodu v kupelni uz je to docela dobre pocut u mna v byte :mad: Situaciu zhorsuje aj fakt, ze popri ich obyvacke mam spalnu, co znamena ze vecer a v noci mi to robi najvacsi problem. Nejde ani tak o situacie, ked maju hlasne pustenu hudbu - s tym si viem poradit - ako o to, ze ich pocuvam skoro permanentne, aj ked nerobia nadmerny hluk.

Chcem sa opytat ci sa to da reklamovat u developerskej firmy, u ktorej som si kupil ten byt? Ak ano, co vsetko musim mat aby mi to uznali ako vadu? Existuju na to nejake pravne normy, napr. decibelove alebo na hrubku murov? Ak mi to uznaju, co realne dokazu spravit, aby napravili tu situaciu, t.j. ako zasadne budu tie upravy na byte?

Vopred dakujem vsetkym za rady a pripomienky! :)
buchač
15.10.12,19:41
...nepochodíš .....

Neviem , či si bolu nich na návšteve , alebo nie...
Predpokladám - dedukujem , že majú tzv. moderné zariadenie bytu ...t.j. holé steny , na ktorých jeden obraz visí ...
Čo sa týka nábytku , tak jedna skrinka na dve šáločky od kávy a tá sedačka veľmi nejak hluk neutlmí .......

Poznám ... susedovci pod mojím bytom majú podobné zariadenie ( nedávno vymenili ) ...všetko počuť ...
sito
15.10.12,20:08
No, musí tam byť strašný randál, keď až v troch témach sa to ozýva. To nič, vitaj na Porade. :);)
petrako
15.10.12,20:40
1.Pisomne reklamovat. Vyziadat projekt, pozret ako bola naprojektovana priecka. Skusit to odmerat ci to sedi. Je mozne odmerat "priezvucnost" meracim zariadenim. Poradit sa s pravnikom, ci odstupenie od kupy,zlava z ceny, odstranenie zavady.
2. konkretne sme taketo riesili v novostavbe,merali sme priezvucnost a bolo to hrozne. Liezlo to tesne pod stropom a okolo elektroinstalacnych krabic...riesenie bolo sadrokarton v dvoch vrstvach na stenue.Odmerali sme to a pomohlo to o par decoibelov.Ale bacha, uz si to vsimate, tak nech sa cokolvek upravi, bude sa Vam zdat malo.
3. a co susedia, im nevadite vy?
drzim palce
dll1
17.10.12,20:19
Dakujem za popis krokov, petrako.

Prosim, vedeli by ste este upresnit ako sa da odmerat priezvucnost prieciek? Kto dokaze spravit take meranie aby bolo aj uznatelne? Co zakony - existuju nejake normy tej priezvucnosti?

Co sa tyka susedov - tipujem, ze u nich je to pocut rovnako. Nebavil som sa s nimi o tom: byva tam nejaky mlady chalan-student, ktoremu hluk z nasej strany asi az tak nevadi, duplom ked nie sme v tej spalni skoro cely den.