Topas
15.10.12,22:23
Tento rok sme kúpili trampolínu a teraz nevieme, či ju na zimu nechať vonku alebo rozobrať. Máme k nej aj kryciu plachtu. Radšej by sme ju nechali vonku - no nevieme či ju to nepoškodí. Máte s tým niekto skúsenosť?
Topas
16.10.12,08:10
posúvam
zanetth
16.10.12,09:18
bettylou
16.10.12,09:20
som videla aj pri lyžiaskych zjazdovkách a po odhádzaní snehu lopatou sa na nich normálne skákalo. Poniektorí aj v lyžiarkach.
Topas
16.10.12,09:29
http://www.megatrampoliny.cz/Otazky-a-odpovede.html?radek=11&tlacitko=detail&list=0


Čítala som odporúčania predajcov. Odporúčajú trampolínu radšej rozobrať.
Rada by som si prečítala osobnú skúsenosť niekoho, kto trampolínu nerozobral. Uškodilo to tramoplíne?
inkana
16.10.12,09:36
najlepšie je opýtať sa priamo výrobcu alebo dovozcu ...

my máme trampolínu už druhý rok a na zimu je už sprataná. Vraj by aj tá naša vydržala zimu, no nám nerobí problém ju cez zimu spratať, máme na to skladovacie priestory - rozoberieme ju - ale kruh necháme v celku a ten zimuje vonku. Pružiny, nohy a tyče, čo držia sieť sú cez zimu v krabici na "petrove" - neviem, ako sa to inde volá, u nás to je povala nad hospodárskou budovou, čiže tým chcem povedať, že cez zimu je to takmer vonku, ale vlastne zakryté a pod strechou. A plachtu spolu s ochrannou sieťou necháme poriadne vysušiť, poskladáme a skladujeme v suchej pivnici.

U nás je to viac-menej o bezpečnosti detí, lebo tým by ani sneh nevadil, tí skáču na trampolíne takmer stále. A jednak - pri skákaní na mokrej trampolíne je riziko úrazu, myslím si, že oveľa vyššie a jednak sa tí moji chalani dokážu na trampoške tak spotiť, že z nich tečie a v chladnom počasí to tiež nie je asi výhra, kým dieťa s mokrou hlavou prebehne od trampolíny domov.

A koniec-koncov, poviem pravdu - cena trampolíny nie je zanedbateľná, takže aj to zaváži na tom, že ju na zimu schovávame, obávame sa poškodenia v zime...

bettylou - možno som zbytočne vzťahovačná a opatrná, ale istotne by som nedovolila, aby niekto skákal v lyžiarkach na mojej trampolíne...;)
inkana
16.10.12,09:39
Topas - kým som ja naťukala odpoveď, tak si ma predbehol/predbehla.

A ešte dodám, že sme rozmýšľali prvý rok na tým, či rozoberieme alebo nie, či riskneme zimu alebo nie, nakoniec sme radšej rozobrali. Obávali sme sa, či rozoberanie a skladanie raz za rok nepoškodí spoje, ale koniec-koncov - sú to kovové časti a tie sa dajú "opraviť".
bettylou
20.10.12,17:33
tie trampolíny patrili k lyžiarskemu komplexu