JaroSwawe
16.10.12,17:36
Zdravím Vás !

Som SZCO a kedže som zobral takto pred rokom (konkretne 9. Novembra) dotaciu, tak som SZCO necelý rok. Stalo sa to že budem mať rodinu, tak potrebujem čo najskor vybavyť uver 25 000 eur ma kupenie 1. izboveho bytu (13 000 Eur) vyplatenie auta ( cca 7 000eur) a zvyšok na zariadenia.

Pytam sa: Aky a ak je vobec možne....uver si mam zobrať a kde si ho mam zobrať, mam chulostivu situaciu s tou mojou živnostou, tak sa chcem uistiť, či naozaj musim čakať do buduceho roka aby som niečo vybavil.

Pomože mi každa rada a názor...dakujem
marko182
16.10.12,17:48
Predtym, nez vobec zacnes riesit nejaky uver, tak si rozmysli, ci sa budes vediet o tu rodinu aj postarat.

Urob si prehlad, kolko budes mat realny disponibiliny mesacny prijem. Odpocitaj z neho vsetky vydavky na rodinu a zivot (strava, oblecenie, doprava ...).
Pocitaj, ze aj ked kupis byt (13.000 eur???), tak aj byt ma nejake prevadzkove naklady (udrzba, energie,...). To tiez odrataj z prijmu.
Nejaku cast zvysneho prijmu si nechaj ako rezervu, ktoru budes odkladat pre nedpredvidatelne udalosti.
A az z toho, co ti zostane si rozmysli, ci je to dost na splacanie nejakeho uveru.

Darmo kupis byt a auto, ked nebudes moct potom uzivit rodinu a budu ta nahanat exekutor, lebo nemas z coho platit uver.

Prepac, ak som ti s uverom nepomohol, ale z tvojho prispevku mam tak trochu pocit, ze si to predstavujes ako hurvinek valku. Kiezby som sa mylil.
tictac7
16.10.12,17:52
...a ešte si dovolím doplniť marko182

Aj keď budeš podnikať dva roky (teda budeš mať pre banku DP za 2 roky - nikde nie je napísané, že vôbec spĺňaš podmienky na získanie úveru v časti výšky obratu, resp. príjmu (aj s ohľadom na počet vyživovaných osôb)....
martin33AA
16.10.12,19:27
Ano da sa ti da úver k si podnikateľ ale s tým že budeš mat základ dane po roku podnikania min. cca 6000,-7.000,€ /teda prijmy 20tis- vydaje14 tis./ Akože nulovým a stratovým podnikatelom sa úvery nedávajú. teda to vychádza že mesačne mas medzi ruky 500 eury. to by banka mohla z prižmúrenými očami dat 5000 eury, ak ovšem ti chodia pravidelne peniaze iné na účet zo závislej činnosti dalších 500 tak ti dajú 10 tisíc na 5-7 rokov. poskytnutie úveru tiež závisí aký mas druh podnikania či obratovost má buducnost.