olivin
18.10.12,17:03
Ahojte,

Budem vdacna za referencie - pozitivne aj negativne - na slovenske kupele so zameranim na regeneraciu opotrebovaneho pohyboveho aparatu - klby, chrbtica.

Velka vdaka!
ivka70
18.10.12,15:19
Ja mozem len chvalit Piestany.
Martin5858
18.10.12,15:24
Ja som bol v Kováčovej v Maríne a môžem len a len chváliť je to tam v pohode. Dosť veľa procedúr a na slušnej úrovni.
Valcake
20.10.12,12:10
Ja som bola v Lúčkach a samé pozitíva viem povedať...;)
truch
20.10.12,13:09
Aj Rajecké Teplice sú na pohybový aparát:) je tu krásne
drobeceva
20.10.12,13:22
na pohybové som bola v Piešťanoch, Bojniciach, Turčianskych Tepliciach...každé má svoje za a proti :)
terezamaria
20.10.12,14:46
Jednoznačne by u mňa vyhrali Piešťany - Balnea esplanade.
Zdenka 0705
20.10.12,17:28
súhlasím, aj ja som vo všetkých bola + Trenčianske Teplice, veľmi dávno, ešte fungovala "žaba"
martuli
21.10.12,06:27
Zvážiť si , čo očakávam od kúpeľov, len fyzický prínos, alebo aj oddych, či kultúru? Každé kúpele majú svoje špecifiká... Piešťany, Trenčianske Teplice a Smrdáky majú sírne pramene, ktoré sú pre chrupavky najlepšie. V Smrdákoch nie je bazén, len vane. Trenčianske a Piešťany + bohatá kultúra. Turčianske - skrátené trvanie procedúr o 5 minút oproti ostatným kúpeľom. Sklené Teplice - malinké kúpele, v horách, ale je tam úžasný pokoj a takmer rodinné prostredie. V Bojniciach je tiež pekne, veľmi dobrá strava, šaláty a pod.
olivin
21.10.12,19:54
Dakujem za odpovede.

Ake su pre a proti v pripade Bojnic a Turcianskych Teplic?
martuli
23.10.12,08:01
Ak by som sa mala ja rozhodnúť medzi týmito dvomi miestami, tak Bojnice, pretože mi záleží na kvalite poskytnutých procedúr a byť v kľudovom bazéne len 15 minút je málo. Rovnako aj parafín. V Turčianskych môžem pochváliť kvalitu masáže, s takou som sa ešte nikde nestretla.
mareko
16.02.13,18:17
Ja mám podobný problém. Rozhodujem sa medzi Turč. Teplicami a Bojnicami. Martuli, ako dlho trvali procedúry v Boj oproti Turč.? V TR som bola dva razy za sebou, zdali sa mi procedúry krátke, no myslela som si, že to tak má byť a viac neplatí ZP. Poprosím ťa, napíš niečo viac o Bojniciach, samozrejme aj ostatní, ktorí ste tam boli. Ďakujem.
Katy a R
16.02.13,18:29
Moja švagrinka si Bojnice pochvaľovala ..
Zdenka 0705
16.02.13,19:34
Mám z čoho porovnávať, nie raz som bola aj v PN, aj v Trenč. T., Turč. T. a aj v Bojniciach. Každý máme iné kritériá, ale Bojnice sú pre mňa po každej stránke najlepšie a najvýhodnejšie.
Ubytuj sa ovšem buď v Lysci, alebo v Mieri. Ubytovanie v Lysci je luxusnejšie, aj strava výdatnejšia. Mne stačí aj Mier, je to tiež pod jednou strechou, nemusí sa chodiť na procedúry mimo a strava porovnateľná s Lyscom, hladná som nebola a ostatné neriešim, nechodím tam kvôli jedlu. Čo sa týka procedúr, v žiadnych iných kúpeľoch ich toľko nebolo, nemusela som si priplácať na nič. Ak ideš na B-čko je tam akcia - zadarmo vstup každý deň do vonkajšieho bazéna, čo bolo pre mňa rozhodujúce. V úplnej blízkosti je Bojnický zámok, park, zoo, pekný je aj kúpeľný park. Mestská doprava do Prievidze má zastávku hneď za vstupnou bránou.
Ja už do iných kúpeľov ani nemienim chodiť.
mareko
16.02.13,19:49
Zdenka ďakujem pekne. Som už viac-menej rozhodnutá pre Bojnice. Nemáš skúsenosť, ako rýchlo VZP schváli návrh na KL-B? Rada by som využila akciu, ktorú majú do konca marca.
Zdenka 0705
17.02.13,07:02
Všzp /Trenčín/ mi to schválila za necelé 2 týždne.
lubela
17.02.13,13:00
Ak ste mladsie rocniky.... neodporucam Kovacovu. Zdochol pes.
martuli
17.02.13,14:32
V Bojniciach som bola len ako samoplatca aj to pred zhruba 5-6 rokmi. Vtedy boli procedúry 20 minútové, kvalita dobrá, strava pestrá a chutná. Ako pacient by som si asi vybrala Mier. Neviem či sa pri vyššom štandarde niečo nepriláca, aj keď je to Áčko. V Turčianskych som bola pred tromi rokmi a už tam nepôjdem - skrátené vodné procedúry - 15 min., rovnako aj parafín... Inak strava a ubytko spokojná. Jediné čo môžem pochváliť - také kvalitné masáže ako v Turčianskych som nikde nezažila...
buchač
17.02.13,17:45
V Bojniciach som bola len ako samoplatca aj to pred zhruba 5-6 rokmi. Vtedy boli procedúry 20 minútové, kvalita dobrá, strava pestrá a chutná. Ako pacient by som si asi vybrala Mier. Neviem či sa pri vyššom štandarde niečo nepriláca, aj keď je to Áčko. V Turčianskych som bola pred tromi rokmi a už tam nepôjdem - skrátené vodné procedúry - 15 min., rovnako aj parafín... Inak strava a ubytko spokojná. Jediné čo môžem pochváliť - také kvalitné masáže ako v Turčianskych som nikde nezažila...

1. Bojnice
2. Turčianky
3. ???
4. ....

...čo ďaľej ???....že nikde ???...už nič viac ...
Dve miesta a mestá na posúdenie či porovnanie je trochu málo ....

To je , ako keby som si mal vybrať medzi Metrom a Billou ....
martuli
17.02.13,18:31
Buchač, keby si si otočil stránku späť, tak tam je toho z mojej strany viac, nebudem dokola opakovať ako papagáj, a ešte v tej istej diskusii.
buchač
17.02.13,18:43
Buchač, keby si si otočil stránku späť, tak tam je toho z mojej strany viac, nebudem dokola opakovať ako papagáj, a ešte v tej istej diskusii.
...aha .....chybička se vloudila ...sorry....

Ja len preto , že som ležal na viacerých lôžkach a niekedy je to fakt nebo a dudy ....
Ja som si onoho času vážil neskutočne ručičky jedny ... zlatéééé ....
Po troch rokoch som bol znova na tom istom mieste a bolo to o tých dudách ... nic moc ...
Šlo o liečebný dom v Novej Polianke ...

V robote sme mali rehailitačnú sestru , tak tieto ruky nemali konkurenciu ...
Dotyčná pracovala na popáleninovom oddelení , takže ten cit v rukách bol fakt cítiť ...
Ale keď bolo potrebné pritlačiť , tak aj hviezdičky jeden videl ...
mlisa
18.02.13,06:37
Ak ste mladsie rocniky.... neodporucam Kovacovu. Zdochol pes.

ale no, psov tu máme až až :) A dokonca aj pravidelnú linku autobusu priamo z kúpeľov do ZV, prípadne aj BB. Jasné, nie sú to Piešťany s kúpeľmi priamo v centre, ale zase v porovnaní s takým Čížom alebo Dudincami sú možnosti na zábavu väčšie. A niekedy aj mladšie ročníky oceňujú kľud a pokoj :-)
A k téme - na základe skúseností mojej mamy, ktorá má "obehané" takmer všetky kúpele na pohybový aparát, v posledných rokoch sa najradšej vracia do Dudiniec, výhodný pomer cena-kvalita, príjemný personál... Práve včera sa vrátila po dvoch týždňoch a je na tom oveľa oveľa lepšie.
truch
18.02.13,07:22
1. Bojnice
2. Turčianky
3. ???
4. ....

...čo ďaľej ???....že nikde ???...už nič viac ...
Dve miesta a mestá na posúdenie či porovnanie je trochu málo ....

To je , ako keby som si mal vybrať medzi Metrom a Billou ....
Juraj, prídi do Rajeckých Teplíc, sprístupnili už aj nové vonkajšie bazény s horúcou vodou:) Urobíme ministretko:Dhttp://www.spa.sk/sk/fotogaleria
http://www.spa.sk/files/937-?img_w=200&img_h=150&deform=
buchač
18.02.13,07:36
mimotemy

Juraj, prídi do Rajeckých Teplíc, sprístupnili už aj nové vonkajšie bazény s horúcou vodou:) Urobíme ministretko:Dhttp://www.spa.sk/sk/fotogaleria

Rajecké sú viac - menej na pohybové problémy ...

Ja budem mať liečbu pohybom na chalupe do aleluja ..... a wellnes - bazén bude následne večer v kúpeľni ....potom už len veget ...:rolleyes: