hal99
18.10.12,18:27
Dobry den, po prestahovani do bytovky sme kupili novy televizor a koaxialny kabel. po zapojeni pri automatickom vyhladavani stanic, mi vsetky stanice zrnia, co mi pride dost zvlastne nakolko predpokladam ze analogove vysielanie je na celom slovensku uz vypnute.
Po prepnuti v nastaveniach televizora zo slovenska na nemecko mi pri automacikom vyhladavani najde regionalnu televiziu urcite ako dgitalne vysielanie nakolko vidiet ze ked je slaby signal, co je skoro stale, ze vznikaju tzv. stvorceky a zaroven najde aj ostatne kanaly ale uz v zrnitom rezime.
Nemoze byt chybna televizia?
Televizor: LG 32LV3550adresa: Trenčín, sihoť
misoft
18.10.12,20:29
Pripojenie na káblovku? Kontrola riadneho upevnenia konektorov anténneho vstupu. Telka má DVB-T i DVB-C, teda pre terestrialny signál i káblový signál. Ak je káblový rozvod (a na neho ste pripojení), v menu telky pre automatické ladenie dať digitálne (nie analóg - lebo je možné, že v kábli je aj analógový signál - UPC dáva oba do kábla).
hal99
19.10.12,06:39
Pri automatickom ladeni mam na vyber bud antena, alebo kabel. Pri antene mozem este zakliknut secam L, pri kabel mi ponukne ak mam nastavene nemecko ako krajinu, nejakeho KDG operatora, alebo "ini operatori"
AlbertM
19.10.12,08:36
Na tejto stránke je SK návod na obsluhu: http://www.lg.com/sk/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=32LV3550&matchedModelCode=8500003323&searchEngineModelCode=32LV3550&initialTab=warranty&targetPage=support-product-profile# Na strane 34 je návod na manuálne ladenie DVB-T staníc (digitál) a na strane 35 je návod na ladenie ANALÓG TV staníc. V menších KTV rozvodoch (aj UPC) a na spoločných anténach v panelákoch je bežne dostupný konvertovaný signál do analógu! Preto ti niektoré stanice ,,zrnia,,:) Takže skús podľa návodu MANUÁLNE naladiť analóg aj DVB-T (digitál) a uvidíš ktoré stanice sú akom prevedení. Pri slabom signále analóg ZRNÍ a digitál ŠTVORČEKUJE:D
hal99
19.10.12,09:12
Pri manualnom mi pri DVB-t naslo iba jeden kanal a to nejaky regionalny trenciansky na kanaly 58,
Intenzita signalu cca 60%
kvalita signalu cca 20-40% cize "stvorcekuje"
kde moze byt chyba?
AlbertM
19.10.12,11:54
Na c.52 (40kW) vysiela Mux 2 Markíza, Doma, JOJ, Plus c. 57 (50kW) Mux 3 verejnoprávny, 1, 2, 1HD a rozhlas 14 staníc,http://dvbt.towercom.sk/domacnosti.php?article=27#obec-pokrytie a c.58 (??kW) TV Trenčín http://www.tsk.sk/buxus/docs/tvtrencin_navod.pdf. Pravdepodobne na prípojke ktorú používaš (zásuvka na stene) nie sú uvedené Mux naladené, môžeš skúsiť použiť nejakú malú anténu na okno; napríklad http://www.shark.sk/elektro-1/dvb-t-technika/aktivna-vonkajsia-antena-dvb-t-evolve-shark-35db/ je veľmi spoľahlivá a výkonná ( možno ti pôjdu aj české Mux zo Zlína http://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/region-zlinsky-kraj.html) v predajni http://www.shark.sk/predajne/trencin/ :)
misoft
19.10.12,13:28
Pri automatickom ladeni mam na vyber bud antena, alebo kabel. Pri antene mozem este zakliknut secam L, pri kabel mi ponukne ak mam nastavene nemecko ako krajinu, nejakeho KDG operatora, alebo "ini operatori"
A prečo nezmeníš "región"? Nastav Slovensko a daj ladenie. Ak bude neúspech, zadaj Česko a znova ladenie.
Tým, že tam máš Nemca, sú tam iné rozsahy prednastavené.
PS
Sa ti divím, že si ešte neprišla na to, aby si zmenila región - sme predsa na Slovensku - tu nemecké MUXy nechytíš!
hal99
19.10.12,13:34
to bolo prve co som robil, najskor nastavene slovensko, ponulko mi iba antenu, potom nemecko, cesko.. no nikde nic. len ta jedna stanica a aj to so slabym signalom. asi to bude naozaj slabym signalom a budem musiet dokupit externu antenu
alla66
19.10.12,16:59
to bolo prve co som robil, najskor nastavene slovensko, ponulko mi iba antenu, potom nemecko, cesko.. no nikde nic. len ta jedna stanica a aj to so slabym signalom. asi to bude naozaj slabym signalom a budem musiet dokupit externu antenu


Popýtaj sa susedov, či máte na bytovke spoločnú televíznu anténu. Ak áno, treba zvoliť antenu a krajinu INE
hal99
22.10.12,12:16
nie som teraz na byte, ale skusal som aj zvolit krajinu, ine, a jedine mi ponuklo antenu, no naslo iba analogove vysielanie bez tej jedinej digitalnej stanice
knoflikar
22.10.12,19:20
podla mna mate odpojenu tv zasuvku - ak je to rozvod, do ktoreho pusta signal nejaky operator, neaktivne zasuvky odpaja. Ak je to STA rozvod, tak je tam nejaky problem a treba skusit svoju antenu - na vyskusanie staci kus drotu ohnuty do tvaru dipolu. V kazdom pripade by som sa popytal susedov akym sposobom prijimaju signal.
knoflikar
22.10.12,19:33
A prečo nezmeníš "región"? Nastav Slovensko a daj ladenie. Ak bude neúspech, zadaj Česko a znova ladenie.
Tým, že tam máš Nemca, sú tam iné rozsahy prednastavené.
PS
Sa ti divím, že si ešte neprišla na to, aby si zmenila región - sme predsa na Slovensku - tu nemecké MUXy nechytíš!
Region treba zmenit ked prijimate signal DVB-C a pouzivate CA modul - vyrobca totiz nepredpoklada, ze na Slovensku niekto vysiela tymto systemom a tym padom nenaladite nic. Staci zmenit region na napr. Finsko a naladite aj DVB-C (samozrejme nie Finske ale Slovenske - UPC, Satro,... podla toho ktoreho operatora mate dostupneho). Neplati pre vsetkych vyrobcov a vsetky modely tv, tesi ma ze sa v poslednej dobe umudruju a ze takto deb1lne ladit treba coraz menej televizorov.
hal99
22.10.12,20:08
pokial dobre viem, predchodzi majitel mal od orangu, net, tv.
knoflikar
22.10.12,20:22
Orange ale siri signal optikou, nie koaxom. Predpokladam teda ze mate televizor pripojeny na STA rozvod v bytovke, ktory nebude asi velmi funkcny. Riesenie je vyskusat svoju antenu.
hal99
22.10.12,20:26
takze jedine vyskusat novu antenu, napr. tu co radil kolega vyssie http://www.shark.sk/elektro-1/dvb-t-technika/aktivna-vonkajsia-antena-dvb-t-evolve-shark-35db/
a ak ziskam signal, tak znamena, ze mam neaktivnu zasuvku, v tom pripade ako postupovat? zistit ci je nejaky konkretny poskytovatel TV signalu v bytovke?
knoflikar
22.10.12,20:45
V prvom rade si musite rozmysliet ake programy chcete prijimat, ak vam staci tych par ktore sa vysielaju na DVB-T, tak kupit antenu a namontovat na balkon/strechu - smer vysielac. Ak chcete programov viac (dokumentarne, filmove, detske,...) tak budete tu antenu kupovat zbytocne, treba sa spytat susedov od koho prijimaju signal. Ak v bytovke nema rozvod ziadny operator, jedine riesenie je satelit (skylink, upc, magio) prip. ten orange.
hal99
20.11.12,08:26
a nemoze to byt nahodou tym, ze od kedy sme sa prestahovali, neplatili sme koncesionarske, cize nam mohli nejak "odpojit" ci to by sme vobec nic nechytali?
IvanPK
20.11.12,09:02
ak niekto neplatí kancesionárske tak ti nemôžu vypnúť DVB-T, to je vzduchom ....predsa....na DVB-T v Pezinku chytám 6 kanálov a x rádií....
lubko6394
20.11.12,10:01
a nemoze to byt nahodou tym, ze od kedy sme sa prestahovali, neplatili sme koncesionarske, cize nam mohli nejak "odpojit" ci to by sme vobec nic nechytali?

Akosi dlho to riešiš.
1. Prečo sa nespýtaš susedov, najlepšie tých čo majú dvere oproti - môže byť nefunkčná STA, alebo nezdigitalizovaná.
2. Ak si naladil TV Trenčín zo Zlatoviec a s malým výkonom, tak neviem prečo by ti nemali nabehnúť muxy z Obory alebo Javoriny.
3.Na Sihoti problém s Oborou nepredpokladám, teda ak nemáš byt v suteréne a v tieni Zimáku.
4. Skús akýkoľvek drôt vsunúť do anténneho vstupu TV a nastav ladenie digitálnych programov. Ak nič nenájde tak je chyba v Tebe alebo v TV. Na Soblahovskej som ladil v prízemí a v nevýhodnej orientácii, ale aspoň 1 mux šiel - Mark.+Joj, ten druhý verejnoprávny kockuje.
5. Ak ti obraz zrní, tak nie si v digitáli. V digitáli buď tma, kocky alebo 100% obraz.
hal99
20.11.12,16:10
skusal som pripojit aj set top box a nic nenaslo. Susedov som sa pytal, lenže ked su asi vsetci susedia dochodkoveho veku, moc som murejsi nebol
misoft
20.11.12,16:42
mimotemy
Pred cca 1,5 rokom si sused kupil novú telku - LCD - a od UPC (keďže chcel ísť s dobou) dostal tú smiešnu krabičku (STB sa to volá).
OK! Prišiel domov, pozapájal, ako to mal na papieri nakreslené, dal ladenie a naladilo - všetky analógy, digitály ani ho*vo.
Takže ja sťa dobrý sused, naklusal som a skúšam všetky možné i nemožné varianty a výsledok - ani jeden digitál.
Podľa údajov prijímalo, ale signál bol 0.
Sused nas*atý na druhý deň letel späť, že čo mu to dali za šrot, keď si zaplatil, tak to chce mať. Tetuška promptne zavolala techniciana - ten naklusal k nemu a - b*ha jeho - oni mali v tej škatuľke pre ich byt digitál zablokovaný, len analóg - takže technician pomastroval, spustili ladenie a o chvíľu im nabehlo 126 programov. Padli na riť (ja im vravím - bacha teraz čumte, po 10 dňoch bude len to, čo platíte).
lubko6394
23.11.12,07:49
skusal som pripojit aj set top box a nic nenaslo. Susedov som sa pytal, lenže ked su asi vsetci susedia dochodkoveho veku, moc som murejsi nebol

Aký STB si skúšal ? Jediné čo ma napadá okrem chybného ovládača diaľkového ovládania je rušenie okruhom. Ďalšia vec je, že už si príjem mal a kockoval - to bol ten správny a mal si hľadať miesto s najlepším signálom. Ak máš výhľad na juh a môžeš nahodiť parabolu tak skoč na námestie, sú tam satelitári a aj Ti ho namontujú a ešte máš na výber či Freesat alebo Skylink.