Miloš+
20.10.12,15:45
Zdravím poraďáci, potreboval by som poradiť. Na chodníku okolo chalupy je betónový chodník na ktorom bol popraskaný poter. Tento som odstránil a teraz to potrebujem nejako vyspraviť. Miestami je ten podklad pekný rovný, niekde je narušený aj ten (viď foto). Keďže sa v tom moc nevyznám poraďte mi čím to vyspraviť, dnes existujú všelijaké materiály, lebo mám obavu že obyčajný cementový poter by tam nemal dlhú životnosť. A ešte jedna vec, po odstránení starého poteru zostala medzi chodníkom a múrom dosť široká špára. Čím to vyplniť?
buchač
20.10.12,14:54
Nuž , súdiac podľa obrázkov mám asi taký istý problém ...

Ja to idem poriešiť nasledovne :
- odstránim odstrániteľné , respektíve celý chodník
- dám podklad , nejaký hrubší štrk
- následne do betónu idem dať plocháče kamene , nakoľko sa to hodí do prostredia ...

Do toho cementového poteru sa zvykne dávať aj to stavbárske lepidlo .
220870
20.10.12,15:23
Poriadne umyť vystriekať vodou a na temn beton buď položiť zámkovú dlažbu na piesok frakcia 4-8 min 4 cm alebo nový beton min hrúbka 7 cm.Do betonu môžete pridať duvilax násobne zvýši kvalitu betonu(cca 1 dcl duvilaxu na jeden fúrik betónu).Lepidlo je drahé a skôr ublíži ,ako pomôže.
Miloš+
20.10.12,15:46
Nad zámkovou dlažbou som uvažoval aj ja, problém je v tom že sú tam schody (je to trochu vidieť na tej poslednej foto) a práve v tých miestach je ten betón v najhoršom stave. A ďalšia vec - treba to poriešiť ešte do zimy.
220870
20.10.12,17:10
Aj schod sa dá urobiť zo zámkovej stačí prilepiť a do špár nasypať suchý flexový kléber.
oondrejj
19.12.12,13:59
my sme mali porobný problém, na ploche pred garážou. Nakoľko tam neustále jazdili autá, tak celý beton popraskal. Odporúčali mi dať nový beton, kamene a mnoho dalšieho. Nakonie som to však všetky vyzbíjal a dal tam zámkovú dlažbu. tak ked sem tam praskne, jednoducho ju vymením.
jahoszmsk
13.03.13,17:59
Mám dotaz... ak dám na popraskaný chodník piesok a na to dlažbu, nehrozí, že mi tam potom bude vsakovať voda?
buchač
13.03.13,18:02
Mám dotaz... ak dám na popraskaný chodník piesok a na to dlažbu, nehrozí, že mi tam potom bude vsakovať voda?
Odborníci určite poradia ....

Ale ja by som šiel od začiatku ... odstránil starý stav a na novo dal ...
Záleží samozrejme od tých prasklín ...

Môj chodník je na trt , takže sa idem realizovať ...už len na lepšie počasie je potrebné počkať ...
jahoszmsk
13.03.13,18:08
môj je na dva trty (chodník). tiež som rozmýšľal, že starý by som vyhodil, no ale je mi ľúto vyhodiť ubitý podklad pod nový betón, aj ked je popraskaný... asik skúsim na starý nejakú tekutú hydroizoláciu a na to nový cca 10cm betón.
buchač
13.03.13,18:11
...hehehe.....na dva trty ...si ma dostal .. :-)
jahoszmsk
17.03.13,16:04
jar už pred dverami a fundovaná odpoveď nikde...:mee::)
buchač
17.03.13,18:40
Môj chodník je na trt , takže sa idem realizovať ...už len na lepšie počasie je potrebné počkať ...

môj je na dva trty (chodník). tiež som rozmýšľal, že starý by som vyhodil, no ale je mi ľúto vyhodiť ubitý podklad pod nový betón, aj ked je popraskaný... asik skúsim na starý nejakú tekutú hydroizoláciu a na to nový cca 10cm betón.
...nuž ja idem ( ako vravím ) starý stav dat het ....ešte ale neviem , čo za prekvapko ma čaká po odstránení ...
Chodník sa ťahá od bráničky až ku schodíkom a od nich sa bude rozširovať do rohu domu , kde bude terasa ...

Nejaký podklad samozrejme bude , na to dávam betón a do neho kamene - andezit ...

http://www.baupark.sk/products/big_14949072514d6f43a6e73c17.19612598.jpg
220870
17.03.13,18:52
Mám dotaz... ak dám na popraskaný chodník piesok a na to dlažbu, nehrozí, že mi tam potom bude vsakovať voda?
Nech si vsakuje.Nový chodník vyspádovať od domu.
220870
17.03.13,18:53
To ten vetrisko ju dofúkol.
Korund
15.08.15,20:29
No som asi trochu po funuse, ale možno to budú čítať aj iný.

Som stavár, v kariere aj stavbyvedúci.

Na opravy bet. plôch vodorovných NEPOZNáM LEPšIE riešenie ako CERESIT CN-76. Je to ako so sovietskym sväzom - na večné časy. Neskutočne dobre drží - z monteriek ho už nedokážem dať preč, laty s ktorými som zarovával neidú očistiť, no 1 báseň.

A je to.

Zoznámte sa prosím: http://www.ceresit.sk/produkty/cn76/

POZOR : do bodky dodržať technol. postup !!! http://www.ceresit.sk/files/ceresit-cn76-tl.pdf