Eva Kacianová Karáčová
22.10.12,08:52
Potrebovala by som prepojiť dvd prehrávač a set top box. Neviem však, aký kábel na to použiť. Set top box má len jeden vývod na scart kábel, takže momentálne ho prehadzujeme medzi dvd a ST boxom, podľa potreby. Ak by bolo možné, dajte nejakú fotku toho kábla. Ďakujem.
stormcatcher
22.10.12,07:12
Potrebovala by som prepojiť dvd prehrávač a set top box. Neviem však, aký kábel na to použiť. Set top box má len jeden vývod na scart kábel, takže momentálne ho prehadzujeme medzi dvd a ST boxom, podľa potreby. Ak by bolo možné, dajte nejakú fotku toho kábla. Ďakujem.
set top box - dvd - tv
KoxXxo
22.10.12,11:36
Telka nemá dva vstupy?
misoft
22.10.12,17:31
STB - výstup SCART - zapojiť do DVD - vstup SCART EXT. (podľa typu DVD prehrávača) - výstup z DVD SCART do TV vstup SCART.
Potrebuješ len dva káble SCART.
121675
KoxXxo
22.10.12,18:10
Ten vstup na DVD prehrávači je dosť otázny.
stormcatcher
22.10.12,18:21
Telka nemá dva vstupy?

...moja má, i keď postačuje jeden.
misoft
22.10.12,18:42
knoflikar
22.10.12,19:07
Dotycna popisuje stav (aspon ja to tak chapem), ked ma stb aj dvd aj tv len jeden scart. V takom pripade su okrem spominaneho prepinania scart kablov tri moznosti:
1. - zakupit scart rozbocovac, napr. -http://dtelektronik.sk/predaj/93031/SCART-rozbocovac/- ktory rozsiri jeden scart vstup na tv na 2/3, mozu sa ale vyskytnut urcite problemy - napr. som zazil ze isiel tichsie zvuk, alebo bol trochu tmavsi obraz. Nie je to vsak nic tragicke a vyskytuje sa to len v malom pocte pripadov.
2. - ak ma stb zabudovany modulator, prepojit tv cez koaxialny kabel. V tom pripade nebude signal z stb na AV vstupe, ale sa naladi normalne na analogovom tunery a ulozi sa na nejaku predvolbu. Ak stb nema modulator, da sa zakupit externy, ale financne sa to neoplati - cca 15-20eur. (cca rovnako alebo aj lacnejsie vyjde vymena stb za model so zabudovanym modulatorom).
3. - vymenit televizor sa model s dvomi scart vstupmi a kazde zariadenie (stb + dvd) prepojit samostatnym scart kablom. Prip. vymenit tv za model so zabudovanym dvb-t tunerom a v tom pripade odpadaju vsetky problemy s prepajanim.
stormcatcher
22.10.12,19:22
Dotycna popisuje stav (aspon ja to tak chapem), ked ma stb aj dvd aj tv len jeden scart. V takom pripade su okrem spominaneho prepinania scart kablov tri moznosti:
1. - zakupit scart rozbocovac, napr. -http://dtelektronik.sk/predaj/93031/SCART-rozbocovac/- ktory rozsiri jeden scart vstup na tv na 2/3, mozu sa ale vyskytnut urcite problemy - napr. som zazil ze isiel tichsie zvuk, alebo bol trochu tmavsi obraz. Nie je to vsak nic tragicke a vyskytuje sa to len v malom pocte pripadov.
2. - ak ma stb zabudovany modulator, prepojit tv cez koaxialny kabel. V tom pripade nebude signal z stb na AV vstupe, ale sa naladi normalne na analogovom tunery a ulozi sa na nejaku predvolbu. Ak stb nema modulator, da sa zakupit externy, ale financne sa to neoplati - cca 15-20eur. (cca rovnako alebo aj lacnejsie vyjde vymena stb za model so zabudovanym modulatorom).
3. - vymenit televizor sa model s dvomi scart vstupmi a kazde zariadenie (stb + dvd) prepojit samostatnym scart kablom. Prip. vymenit tv za model so zabudovanym dvb-t tunerom a v tom pripade odpadaju vsetky problemy s prepajanim.
...aký je dôvod na druhý scart do tv?
knoflikar
22.10.12,19:40
Ked ma aj stb aj dvd len jeden scart, tak ich nemozte naraz zapojit do televizora na jeden scart vstup.
stormcatcher
22.10.12,19:44
Ked ma aj stb aj dvd len jeden scart, tak ich nemozte naraz zapojit do televizora na jeden scart vstup.

stb - cinch - dvd - scart - tv
knoflikar
22.10.12,19:51
Za predpokladu ze ma dvd prehravac cinch vstup, vacsinou nema. (len vystup)
KoxXxo
22.10.12,20:11
Prečo pri týchto otázkach nikto neuvedie typ zariadení?????????????? Je to frustrujúce!!!!!!!!!!!!!
stormcatcher
22.10.12,20:23
Za predpokladu ze ma dvd prehravac cinch vstup, vacsinou nema. (len vystup)
...ja mám skúsenosť, že väčšina má. Dokonca aj na tv mám 2 vstupy



Prečo pri týchto otázkach nikto neuvedie typ zariadení?????????????? Je to frustrujúce!!!!!!!!!!!!!
stb neviem
dvd panasonic
tv panasonit, typy neviem
knoflikar
22.10.12,20:37
Na TV samozrejme, na DVD prehravacoch som okrem scartu iny AV vstup este nevidel. (nepliest s DVD rekordermi a DVD prehravacmi s domacim kinom). DVD prehravac je len na prehravanie, jediny AV "vstup" je prenho DVD ktore sa donho strci...
stormcatcher
22.10.12,20:44
Na TV samozrejme, na DVD prehravacoch som okrem scartu iny AV vstup este nevidel. (nepliest s DVD rekordermi a DVD prehravacmi s domacim kinom). DVD prehravac je len na prehravanie, jediny AV "vstup" je prenho DVD ktore sa donho strci...

...vidíš, to je možné. Vždy kupujem rekordéry
knoflikar
22.10.12,20:50
...vidíš, to je možné. Vždy kupujem rekordéry
To je mudre - netreba potom riesit taketo problemy ako co prepojit. :)
Indeed
22.10.12,20:53
V prvom rade treba rozlíšiť o aký typ televízora ide,

najnovšie typy majú zabudované až 3 SCART-ky

teda problém pridavných zariadení by bol týmto vyriešený.

Existuje však aj lepšie riešenie , a síce,že namiesto zabudovaných reproduktorov televizora,

používame externe aktívne repro

vtedy potrebujeme zapojiť zvuk od set-top-boxu aj od DVD prehrávača do tých istých externých reprákov

ja to mam vyriešené tým sposobom,že vstup do repro mám rozdvojený /existuje na to rozbočovač/ a čierny CINCH a červený CINCH od STB aj od DVD mám vlastne týmto zlúčeny
a do repro ide signál od toho zariadenia ktoré sa práve používa.

Prepojenie DVD-TV mám riešené cez HDMI kábel, prepojenie STB-TV cez SCART

pripojenie externých repro , ako som opísal vyššie.

Samozrejme stereo zostáva zachované.
misoft
24.10.12,20:52
Zabudol si 4. - DVD má vstupný i výstupný SCART - zapojiť všetko "za sebou".
jess
28.10.12,10:03
Chlapci, vidím že ste veľmi šikovnííí :-) Ako poprepájam toto :
zvrchu
1. set top box
2. video TESLA VCR 5350
3. dvd receiver LG
+ TV Panasonic Viera s 2 scart vstupmi

momentálne funguje len tv so stb
misoft
28.10.12,15:36
Pozerám na obrázky - od vrchu:
asi STB, potom VCR, následuje DVD - správne?
Ďalej zisťujem zo záberov: vrchný prístroj má koaxiálny vstup (anténa) a koaxiálny výstup - asi do TV.
Skús prepojiť koaxiálny výstup z vrchného prístroja (asi STB) s koaxiálnym vstupom druhého prístroja (asi VCR - ten má tiež svoj vlastný tuner) - výsledkom by bolo že by na TV sleduješ jeden program a zároveň na VCR môžeš nahrávať druhý program. Potom už nemusíš prepájať SCARTom STB a VCR (zbytočné - VCR je analóg). Z VCR potom len koaxiálny výstup do anténneho vstupu TV. STB a TV prepojíš priamo SCARTom = digitálny signál rovno do telky.

DVD receiver (vidím zvuk 5.1) prepoj cez CINCH ( červený, biely, žltý) s televízorom (to isté).

Tu je schéma možného zapojenia. Všetky zariadenia sú schopné pracovať samostatne bez nutnosti previazania, zároveň sú však previazané STB a VCR pre možnosť záznamu - samozrejme je možnosť potom sledovať jeden program (cez STB a TV a nahrávať druhý program (cez STB a VCR - nakoľko VCR by malo mať tuner ako v TV a možnosť naladenia analógových staníc). Preto je tam z VCR prepojenie cez SCART - na sledovanie nahraného a cez koaxiál na sledovanie analógového signálu a pri ladení VCR tunera.

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121846&stc=1&d=1351442167
jess
29.10.12,08:54
fúúúú, dosť zložité, ďakujem, skúsim :-)
misoft
29.10.12,09:34
jess
29.10.12,11:30
Paráááda. Nie sme my ženy až také sprosté, keď máme skvelých navigátorov ! Ďakujem veľmi pekne, všetko funguje. Chýba mi už len ten biely kábel z VCR do TV, ale píšeš, že nie je až tak potrebný .... no hádam bude niekde doma v krabici a skompletujem to.
misoft
29.10.12,12:28
Je to obyčajný kábel na anténu - dostaneš v každej predajni s elektronikou.