patrokles
22.10.12,20:13
Dobry den, obraciam sa na vas s prosbou o radu.
Moj sused si zacal stavat zahradny domcek, akusi kolnicku 50cm od nasho spolocneho plotu a 1,5 metra od mojho rodinneho domu.
Jeho domcek zacal rast, na stavebnom urade ohlasil len malu kolnicku. Rastol a rastol.

Jeho sucasna velkost je 5x6 metrov podstava a vyska 5,5 metra. Dom stoji 1,5 metra od mojho domu. Ma vybudovane socialne zariadenia. Privolali sme stavebny urad, ktory nariadil zaciatok stavebneho konania. Jeho zachodove okno smeruje presne do okna mojej spalne a obmedzuje moje sukromie.Stavebny urad chce jeho stavbu zlegalizovat.

Prosim Vas, mam moznost sa branit, aby toto okno musel spatne zamurovat, pripadne navrhnut zburanie tejto ciernej stavby, ktoru postavil bez stav.povolenia, berie mi svetlo zo zahrady, je bezprostredne pri mojom dome a odmedzuje moje sukromie?

Velmi dakujem za Vase rady.

Tomas
draik
22.10.12,20:25
Ako účastník konania sa môžte v stavebnom konaní vyjadriť, predkladať návrhy a pod, prípadne sa voči prvostupňovému rozhodnutiu odvolať. Ak pôjde o doplnkovú stavbu, tak jej zbúranie s najväčšou pravdepodobnosťou nedosiahnete.