debi33
22.10.12,19:31
mám súrnu otázku. Môj priateľ zvyčajne po nejakej namáhavejšej práci, začne mať silné bolesti v oblasti podbrušia,so striedavým pichaním,a striedavým bolením raz na ľavej a raz na pravej strane, pri pohybe sa bolesť a pichanie zvyšuje, i keď mu po pár dňoch bolesť odíde, ako náhle niečo ťažšie zdvihne, bolesť je späť. občas sa k tomu pridáva i bolesť v krížoch. problémy s močením nemá, ani so stoporením penisu, či ejakuláciou, ani krv, či nejaká hrčka. K lekárovi odmieta ísť, vraj to pominie, a ja začínam mať vážne obavy, pretože vidím aké silné bolesti niekedy má a odmieta aj sex. zblíženie. :mad:Prosím o radu, ak niekto má tieto skúsenosti a vie z čoho môžu pochádzať. Priateľ má 41 rokov
buchač
22.10.12,20:06
mám súrnu otázku. Môj priateľ zvyčajne po nejakej namáhavejšej práci, začne mať silné bolesti v oblasti podbrušia,so striedavým pichaním,a striedavým bolením raz na ľavej a raz na pravej strane, pri pohybe sa bolesť a pichanie zvyšuje, i keď mu po pár dňoch bolesť odíde, ako náhle niečo ťažšie zdvihne, bolesť je späť. občas sa k tomu pridáva i bolesť v krížoch. problémy s močením nemá, ani so stoporením penisu, či ejakuláciou, ani krv, či nejaká hrčka. K lekárovi odmieta ísť, vraj to pominie, a ja začínam mať vážne obavy, pretože vidím aké silné bolesti niekedy má a odmieta aj sex. zblíženie. :mad:Prosím o radu, ak niekto má tieto skúsenosti a vie z čoho môžu pochádzať. Priateľ má 41 rokov

...žeby hernia ???


Možné symptómy zahŕňajú
Slabosť, tlak, pálenie alebo bolesť v bruchu, slabinách alebo miešku (skrótu)
Vydutie alebo hrča v bruchu, slabinách alebo miešku (skrótu), ktorá je ľahko viditeľná pri kašli a ktorá zmizne, keď si ľahnete.
Bolesť pri námahe, zdvíhaní alebo kašli
Pocit, že sa niečo pretrhlo

Tieto symptómy môžu zo začiatku byť mierne, ale progresívne sa zhoršujú a spôsobujú ťažkosti. Bolesť môže byť prítomná priamo v zasiahnutej oblasti, ale môže vyžarovať aj do bedier, chrbta, nohy alebo genitálií. Tieto ťažkosti sa nazývajú aj "referovaná bolesť" a môžu byť z času na čas pomerne závažné. Bolesť a ťažkosti sa obvykle zhoršujú počas trvania aktivity a môžu čiastočne alebo úplne zmiznúť počas odpočinku.

Ak pociťujete akékoľvek z týchto symptómov, navštívte svojho lekára. Váš lekár môže potvrdiť diagnózu a povedať Vám o možnostiach liečenia. Aj mierna bolesť v oblasti slabín alebo nevysvetliteľná hrča alebo opuchlina, ktoré trvajú viac ako týždeň stojí za to, aby ste o tom hovorili so svojím lekárom. Váš lekár zhodnotí Vašu situáciu, zdravotný stav a urobí vyšetrenie, aby mohol určiť ako a kedy je potrebné prietrž liečiť. Skorá diagnostika a správna liečba sú najlepšou cestou ako zabrániť závažným komplikáciám


a ďalej ...

http://www.hernia.sk/
Andy Kralik
23.10.12,03:10
...K lekárovi odmieta ísť, vraj to pominie, a ja začínam mať vážne obavy...

Buchač môže mať pravdu pravdu.. ale aj tak s tým musí ísť lekárovi. Treba mu povedať, že síce všetko raz pominie, ale väčšinu problémov by bolo lepšie vyliečiť.
osky
23.10.12,06:05
preco odmieta ist k lekarovi?
nechcem strasit,moj stryko mal zo zaciatku iba male pobolievanie,potom dmietal sex a napokon,po par rokoch nejdenia k lekarovi mu diagnostikovali rakovinu prostaty...tak neviem,ci v tejto situacii je rozumne hrat sa na hrdinu....
Zdenka175
23.10.12,06:25
Také bolesti v podbrušku mal aj môj svokor 74r. Bolesti mal od jesene.... K dotorovi odmietal.....Až tento rok v júni išiel na ošetrenie a operovali ho potom na termín.... Bol to pruh.... Ale nastali komplikácie, museli ranu znova otvoriť a operovať..../keď sú bolesti netreba to odkladať, lebo môžu neskôr nastať komplikácie/
debi33
23.10.12,07:18
Dakujem pekne za odpoved. Hrcku ani opuch nema, pri kasli ho tam pichne.Tiez si myslel, ze ma asi pruh, no myslim si, ze by to pichanie a bolest sa nestriedala z pravej strany na lavu ci sucastne.
lubko6394
23.10.12,07:24
Dakujem pekne za odpoved. Hrcku ani opuch nema, pri kasli ho tam pichne.Tiez si myslel, ze ma asi pruh, no myslim si, ze by to pichanie a bolest sa nestriedala z pravej strany na lavu ci sucastne.

Ha, tak to isté mám ja, lenže predpokladám, že je to z fajčiarskeho kašľa, lebo ak pár dní menej kašlem tak ma nič nebolí. Ešte mi ostáva posledný kartón egyptských Cleopatier za 7 dolárov a potom sa uvidí.
evuš
23.10.12,07:29
Lekárovi !!!

..prečo si my ľudia nevážime svoje zdravie, potom to ľutujeme a je mnohokrát neskoro :rolleyes: !!!
lubko6394
23.10.12,07:54
Lekárovi !!!

..prečo si my ľudia nevážime svoje zdravie, potom to ľutujeme a je mnohokrát neskoro :rolleyes: !!!

Ak myslíš mňa, tak ja tam nepôjdem lebo to bude takto:
Čo Vás trápi ?
Bolesť v podbrušku ak silno kašlem.
Prečo kašlete ?
Asi veľa fajčím.
Radikálne obmedzte fajčenie, alebo prestaňte fajčiť a príďte o mesiac na kontrolu.

Takže ušetrím čas a euráče za prednostné vyšetrenie a to všetko 2x.
evuš
23.10.12,08:13
..myslela som všeobecne... Aj môj manžel fajčí aj kašle, ale podbruško ho nebolí ;)
lubko6394
23.10.12,08:24
Asi fajčí menej. U mňa je to sezónne v čase chrípiek, ktoré ale nedostávam. Zatiaľ.
arizona
23.10.12,08:39
bolest moze vystrelovat aj do opacnej strany
evuš
23.10.12,08:53
..fajčí veľa - škatuľka, niekedy i viac ;)
lubko6394
23.10.12,09:04
Dve, niekedy i viac.. :)
evuš
23.10.12,09:45
:eek::eek::cool:
debi33
23.10.12,18:35
no..mám nové info!!!! vraj kamoši mu povedali, v čom to je, keďže sa tá bolesť objavuje len keď je so mnou a oni to tiež zažili.... strašne ho vzrušujem, vždy keď sme spolu, a to nemusí prísť ani k sexu, keď je v mojej blízkosti, je vzrušený a vtedy pociťuje tie bolesti. Moje tvrdenie je, že teda má nejaký zdrav.problém, keď vtedy, keď je vzrušený mu teda začne na to tlačiť. mohol by to byť teda ten pruh?
osky
24.10.12,02:57
ten kamos je lekar???????????????????????
take blbosti!!!
Andy Kralik
24.10.12,04:12
... kamoši mu povedali, v čom to je, keďže sa tá bolesť objavuje len keď je so mnou a oni to tiež zažili....

mimotemy Neviem či by si nemala začať nosiť tričko - som nebezpečná, udržujte minimálne 2m vzdialenosť. Nič proti gustu, ale ja keď som vzrušený mám iné pocity, ako bolesť.

JE TO BLBOSŤ!!!! BLBOSŤ!!!! BLBOSŤ!!!! BLBOSŤ!!!!
buchač
24.10.12,05:22
mám súrnu otázku. Môj priateľ zvyčajne po nejakej namáhavejšej práci, začne mať silné bolesti v oblasti podbrušia,so striedavým pichaním,a striedavým bolením raz na ľavej a raz na pravej strane, pri pohybe sa bolesť a pichanie zvyšuje, i keď mu po pár dňoch bolesť odíde, ako náhle niečo ťažšie zdvihne, bolesť je späť. občas sa k tomu pridáva i bolesť v krížoch. problémy s močením nemá, ani so stoporením penisu, či ejakuláciou, ani krv, či nejaká hrčka. K lekárovi odmieta ísť, vraj to pominie, a ja začínam mať vážne obavy, pretože vidím aké silné bolesti niekedy má a odmieta aj sex. zblíženie. :mad:Prosím o radu, ak niekto má tieto skúsenosti a vie z čoho môžu pochádzať. Priateľ má 41 rokov


no..mám nové info!!!! vraj kamoši mu povedali, v čom to je, keďže sa tá bolesť objavuje len keď je so mnou a oni to tiež zažili.... strašne ho vzrušujem, vždy keď sme spolu, a to nemusí prísť ani k sexu, keď je v mojej blízkosti, je vzrušený a vtedy pociťuje tie bolesti. Moje tvrdenie je, že teda má nejaký zdrav.problém, keď vtedy, keď je vzrušený mu teda začne na to tlačiť. mohol by to byť teda ten pruh?
...nuž ... asi mám aj ja to nové info ...

Ako chlap žene ( lebo Tvoj priateľ je bábovka ) poviem na priamo ...
K nemu by sa patričné oslovenie hodilo ... na tri písmená ...

Áno , určite je to zdravotný problém - neodškriepiteľný !!!
Povedal by som , že pre dvoch odborníkov :
1. urológa ... ten by mal vyšetrenie urobiť ...
- ak by sa jednalo o niečo vážnejšie nuž následne
- chirurgia by sa mala realizovať

2. psychiatra v spolupráci s psychológom
- ide totiž o to , že mať strach zo sexu ( aj ten je síce , no má adekvátne príčiny ) je neprirodzené
- ak mu je príjemnejšia bolesť ako rozkoš , nuž nie je normálny...( nejdem teraz do sexuálnych úchyliek )


...oba body myslím vážne ......no na druhej strane mám sto chutí byť fest ironický ...
debi33
24.10.12,11:27
No on sa nevyhyba sexu, prave naopak,tesi sa ked sme spolu.vravela som mu ze je to hlupost, lebo to len naznacuje,ze nieco tam nie je v poriadku,ze mozno to bude pruh a vtedy len ho tam zacne tlacit pri vzruseni a pociti bolest. on mi na to,ze lutuje ze mi to povedal, lebo som mu nasadila chrobaka do hlavy a vzala mu nadej ze je zdravy. lenze ja viem,ze ak ho neprinutim k lekarovi ist, bude sa casom vyhybat sexu i ked to sam nechce. inak je to super clovek aj muz! len sa necha ovplzvnit nazormi hlupych kamosov,aby nadobudol istotu, ze je zdravy.tak velmi sa boji lekarov. dakujem vam za prispevky. aspon sa clovek aj pousmeje :-D:D:eek: