Katka1010
24.10.12,10:32
Mozno vypovedat zmluvu na stavbu domu z dovodu poskytovania nepravdivych informacii?alebo neviem ako by som to nazvala - majitel nas stale natahuje, ze robotnici uz zajtra pridu, potom nedviha telefon a nadalej sa vyhovara..
tommi_d
24.10.12,09:18
Stavomont ? Záleží na zmluve o dielo, či je situácia nezahájenia, resp. nepokračovania vo výstavbe riešená v zmluve, pokiaľ nie je je treba sa riadiť Občianskym, alebo Obchodným zákonníkom...
Katka1010
24.10.12,09:24
ano, stavomont, zial..je urobena doska a nic dalej..
tommi_d
24.10.12,09:34
Osobne by som začal listom od právnika "Pokus o zmier", kde by som stanovil najneskorší dátum na zahájenie, ale i skončenie montáže domu, pokiaľ by firma nenastúpila do termínu, riešil by som to odstúpením od Zmluvy o dielo... Otázne však zostáva koľko finančných prostriedkov už firma od teba má...
oondrejj
16.12.12,16:02
no to je teda podnikanie po slovenský. Asi bude najlepšie riešenie cez toh oprávnika a listom kedže telefonát nepomáha. Najlepšie doporučeným listom aby si mal doklad o prebratí. Mmochodom som našiel novú stránku, ktorá zanedlho klepne takýmto stavbárom po palcoch. mala by byť www.stavrek.sk (http://www.stavrek.sk), na ktorej idú hodnotiť ľudia firmy ktoré pre nich pracovali. Takže dosť možné že sa tam aj táto objaví v negatívnom svetle.