susan65
25.10.12,13:03
Potrebujem poradiť... Máme ornú pôdu v extraviláne o výmere cca. 7700m2, chceme ju na stavebné pozemky. Obec nám schválila, že tam budú stavebné pozemky. Momentálne nám geodet robí GP, vychádza tam nejakých 10 pozemkov + cesta. Aký je ďalší postup? Jeden pozemok chceme pre seba /chceme začať stavať/, ostatné by sa možno predali. Bola by to vlastne nová lokalita. Treba to zrejme vyňať z PF, ale akým spôsobom? Viete mi niekto v tomto poradiť, keď sa nejedná o jeden pozemok, ale o viacej?
pepa78
25.10.12,15:14
Z pôdneho fondu sa vyníma plocha, ktorá bude zastavaná...t.j. na základe toho, koľko máš zastavné, chodníky, garáž tersa sa vyjme výmera
mendo933
25.10.12,15:54
V prvom rade doporucujem pouzit vyhladavanie, je tu toho na mraky ohladom tejto problematyky.
PS: ako prve by som si pozrel bonitu pôdy na tych parcelach. Ak je 1 ,2 tak je zle a budete dost platit, ak je 6-ka tak je ok
grinavak
25.10.12,17:08
Z pôdneho fondu sa vyníma plocha, ktorá bude zastavaná...t.j. na základe toho, koľko máš zastavné, chodníky, garáž tersa sa vyjme výmera

A záhradky budú mať ako ornú pôdu :D
draik
25.10.12,18:10
Ono sa to tak robí, že sa vyjme iba na cesty, infraštruktúru, a to aj kvôli daniam z nehnuteľností. Vlastníci parciel si potom robia vyňatie vo svojej réžii. Určite by som však vyňal celý pozemok a nie len časť, keďže nie je jasné, čo kde bude na konkrétnej parcele stáť.
jezo421
25.10.12,18:11
Vynimanie z PF je este daleko. U nas bol postup taky, ze sa dal urobit zastavovaci plan (niekto to nazyva urbanisticka studia), kde bola cela oblast s orientacnym umiestnenim domov + vsetkych sieti. Potom sa vybavilo na vsetky veci uzemne rozhodnutie. Az potom sa mohli zacat vybavovat stavebne povolenia ci uz na siete, alebo na RD. Dali sme to robit cloveku co sa tym zivi, trvalo to cca 4 mesiace. Poda sa vynima az pri vybavovani stavebnych povoleni.
grinavak
25.10.12,18:39
Vynimanie z PF je este daleko. U nas bol postup taky, ze sa dal urobit zastavovaci plan (niekto to nazyva urbanisticka studia), kde bola cela oblast s orientacnym umiestnenim domov + vsetkych sieti. Potom sa vybavilo na vsetky veci uzemne rozhodnutie. Az potom sa mohli zacat vybavovat stavebne povolenia ci uz na siete, alebo na RD. Dali sme to robit cloveku co sa tym zivi, trvalo to cca 4 mesiace. Poda sa vynima az pri vybavovani stavebnych povoleni.

Územný plán / Zastavovací plán / ÚP / (územné rozhodnutie)
A nie je náhodou jednoduchšie urobiť to raz, ako na 10 x ??


Geometrák
identifikácia
bonifikácia
vyňatie
jezo421
26.10.12,04:03
A nie je náhodou jednoduchšie urobiť to raz, ako na 10 x ??
Nuz nech si kazdy robi ako chce, ale nechapem kam sa treba s vynatim ponahlat. Kym som mal pozemok vedeny ako ornu podu, neplatil som ziadnu dan. Toho roku ma to stalo cca 100eur (za 620m2).
jezo421
26.10.12,05:20
Dubnycka,skor mam problem pochopit tvoje ps :-)
Pre Zuzanu, ktora ma 10 pozemkov s plochou 7700 m2 je to urcite nevyhodne. Kym ich nepreda, dan bude platit ona. Za ako dlho sa tam bude dat stavat nevie nik, lebo to zalezi mnozstva veci, ktore nepozname (a ani sama majitelka).

p.s. o primeranych cenach za dom na kluc naozaj nic netusim
p.s.2 ozval som sa sem s mojim prvym prispevkom, lebo som bol v rovnakej situaci - aj ked ako kupujuci, co musel vsetkych nahanat a vybavovat, aby sa to niekam pohlo. viac nemam k tomu co povedat. howgh