BBMJ
27.10.12,11:47
Zdravím, chcela by som sa poradiť, potrebujeme kúpiť novú sedačku. Nevieme sa však rozhodnúť, aký materiál vybrať. Máme psíka (bullteriérku), po ktorej zostáva obrovské množstvo chlpov. Horšie však je, že gauč máme veľmi špinavý a nedá sa to nijako vyčistiť (pôvodne bol zelený, teraz je skôr čierny) a taktiež nevieme aký materiál by bol najvhodnejší aby ho pazúrikmi nezničila (na gauči sa dokáže aj hodinu točit dokola, alebo skáče hore dole). Viete mi niekto poradiť, čo by bolo najideálnejšie? Ďakujem
lujza.j
27.10.12,10:00
čo sa týka chlpov a iného ušpinenia tak u mňa jednoznačne koža, ale čo s tými škrabancami od pazúrov tak to už neviem.... najlepšie mu vyhradiť nejakú gaučinu, že táto bude jeho ak je to možné ho na ňu naučiť a už tam potom meniť len deku....
alebo sa potom len zmieriť so životom s chlpmi....;)
ekopo
27.10.12,10:51
...a čo tak nevpustiť psa na gauč....aj to sa dá....treba mu vymedziť iný priestor....alebo on je pán?...
arizona
27.10.12,10:55
Nasu terierku sa nam tiez nepodarilo naucit lahnut na zem,vzdy chce lezat iba na gauci.
Aby nam nenicila a nespinila sedacku, tak sme jej kupili z Ikei pohodlne dvojreslo. Hned si ho oblubila, vie ze je to jej miesto a hotovo.:)
Taketo,ako na obrazku http://www.webinzeraty.sk/fotoinzer/malefoto/2817211004201168812.jpg

Namiesto deky navrch sa nam viac osvedcili tie bavlnene, tkane behune. Nenebijaju sa do nich chlpy,daju sa lahko vyprasit aj oprat a aj ked sa havo natahuje,neroztrhne potah,lebo ten kobercek je dost pevny. https://www.google.sk/search?q=tkane+koberceky&qscrl=1&um=1&ie=UTF-8&hl=sk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=NMuLUNWuDsnDswaXxYHoCg&biw=1138&bih=544&sei=RMuLUMCMC4_Isgaz3IDQBw
verkaz
27.10.12,11:02
Mne sa osvedčilo dať na kraj gauča deku a môj kokrík sa tam naučil ležať. Ak tam nie je jeho deka , tak ani na gauč nevyskočí.
lujza.j
27.10.12,11:48
...a čo tak nevpustiť psa na gauč....aj to sa dá....treba mu vymedziť iný priestor....alebo on je pán?...
myslím, že každý vychovaný pes viem kto je šéf...tu ide o to kto sa ako so svojim psom zžije , pre mňa je to člen rodiny...takže so mnou aj v posteli spí...je mi jedno či to je niekomu nechutné....
arizona
27.10.12,12:14
...a čo tak nevpustiť psa na gauč....aj to sa dá....treba mu vymedziť iný priestor....alebo on je pán?...
...aj tak še dá ;):---
ekopo
27.10.12,12:23
myslím, že každý vychovaný pes viem kto je šéf...tu ide o to kto sa ako so svojim psom zžije , pre mňa je to člen rodiny...takže so mnou aj v posteli spí...je mi jedno či to je niekomu nechutné....

....no mám v byte psa už 12 rokov, tiež je člen rodiny, maznáčik, ale všetko má svoje hranice (ak by mi mal neustále "špiniť" sedačku, tak ho tam jednoducho nevpustím)........to je môj názor
lujza.j
27.10.12,12:33
....no mám v byte psa už 12 rokov, tiež je člen rodiny, maznáčik, ale všetko má svoje hranice (ak by mi mal neustále "špiniť" sedačku, tak ho tam jednoducho nevpustím)........to je môj názor
OK...

ale všetko má svoje hranice to áno, ale je hranica čo hovorí rozum a potom tá od srdca a tá je u mňa nad tou rozumovou ;)
Indeed
27.10.12,12:54
Ja sa dám dobrovoĺne adoptovať ak budem mať taku starostlivosť ako tvoj pes...
Indeed
27.10.12,12:56
Nech mi milovnici psov prepáčia, ale ak by u mňa nejaký pes sa usalašil na mojej posteli, tak by som otrieskal o stenu,žeby ho na mieste "takojmariaskarala"

PES bol vždy a stale v celých ľudských dejinách SLUHA a človek bol jeho PÁN , to len dnes je taká pridrbaná doba...
arizona
27.10.12,13:09
---zapis sa do poradovnika :-D
misstka
27.10.12,13:47
Nech mi milovnici psov prepáčia, ale ak by u mňa nejaký pes sa usalašil na mojej posteli, tak by som otrieskal o stenu,žeby ho na mieste "takojmariaskarala"

PES bol vždy a stale v celých ľudských dejinách SLUHA a človek bol jeho PÁN , to len dnes je taká pridrbaná doba...

Povieš mi, čo ťa na tom tak trápi alebo rozčuluje? Ak nechceš psa alebo nechceš aby išiel na gauč, tak sa tak zariad, nikto ti nič neprikazuje.
Ja neviem prečo by práve kvôli tomu mala byť pridrbaná doba. Podľa mňa možno je, ale nie kvôli tomu, že či psy chodia na gauč alebo nie....
misstka
27.10.12,13:51
A k otázke, neviem koľko chcete investovať, ale pri materiáloch ako je koža alebo ekokoža netreba šetriť a vybrať kvalitnú firmu, lebo po pár mesiacoch vám sedačka uschne a popraská aj bez zásahu psa.
Ja by som volila radšej klasickú s látkou na vrchu a na to dať nejakú deku alebo poťah, aspoň na tú časť kde sa leží a ostatok raz za čas vyčistiť Stačí na to kvalitnejší výkonnenjší vysávač alebo napríklad chlpy idú dobre dole aj lepiacou páskou.
Kvaka
27.10.12,15:26
My sme na gauč dávali deku, no a ak chcela naša dáma do postele, tiež som dala deku, ale inak príjemne hriala pri nohách, niekedy aj za chrbtom. Keď už nevládala vyskočiť, občas som ju vyložila sama na deku, hladkala, ale ku koncu už nechcela, musela som ju zložiť dole, najradšej bola v peliešku. Lordík toto akceptoval, on nesmie hore, je to "on" a iba niekedy na jeden gauč môže. To si aj pamätá, lebo inde nevyskočí, ale ak prídem do tej izbičky, už je hore a túli sa.

Nedávam zvieratám ľudské práva, iba ich mám rada a vzájomne sa rešpektujeme. Zviera má právo na život, ani veterinár ho nesmie utratiť, iba v závažných prípadoch. Aký bude mať ten život, je vec osudu a šťastia. Ale nijaký psík nie je, nebol a nikdy nebude zlomyseľný.
pepsikova
27.10.12,16:17
..ja mám psa 15 rokov, sedačku novú s poťahom z teflonu, dobre sa čistí, ale aj tak ju prekrývam poťahom, ktorý má povrch zošmyklavej látky, podobnej dederonu a vnútri je podšitý,je to pevné, sedačka sa nepoškodí ani pazúrikmi psíka a dobre sa to práši, len vytrasie, chlpy sa nedržia...a to, prosím, moj šarkan má chlpov, že môžem vysávať denne...ale tieto poťahy (kupujem v sekáči za pár šupov, mám aj 5 druhov) sú na nezaplatenie...
alaya1
27.10.12,16:37
My mame kozenu sedacku, na nej prehodenu deku, ale pes na nu nerad chodi, skor ani nevie na nu vyskocit, je maly, na plavacke sa mu smyka pri vyskoku.

Ja by som odporucala kozenu. da sa lahko cistit.Aj od chlpkov- tie my nemame.
NA SEDACKU SA DA UMIESTNIT LEZADLO CIO DEKA ORIGINAL PRE PSA, SU PEVNEJSIE, AKO LUDSKE, NEZNICI SA TYM SEDACKA A PSIK NA MOZE KRUTIT AJ CELY DEN-)
http://www.petfoodshop.cz/24-74-large/deka-pro-psa-barney-150x100cm-fleece-cerna-s-hnedymi-tlapkami.jpg
http://shopakva.sk/3040-4440-thickbox/lezadlo-pre-psov-sive-100-75-cm.jpg

Nas pes rad spi na posteli v spalni, medzi vankusami, alebo si urobi pelech z nasich paplonov.
Je mi jedno, co to niekoho irituje, je to moj byt, moja postel, moj pes- a este- mozno je 100x cistejsi, ako niektori ludia.
BBMJ
26.11.12,09:17
Dakujem velmi pekne za vsetky rady. Mne nevadi ze nas psik je na gauci, ale chapem ze su ludia ktorym to moze prekazat. Skusim este tie specialne deky co ste mi poradili. Dakujem