Genesis.SVK
27.10.12,13:17
Bývam v Petržalskom paneláku 12 poschoďák (5. poschodie). V byte mám 4 radiátory z toho 3 hrejú normálne a jeden komplet studený. Urobil som jeho fotografie o aký typ sa jedná a vložil do príloh (fotografia s vodováhou - pri prezeraní fotografie je po vašej ľavici strana kde je prívod do radiátora).

Termostatický ventil som povolil na maximum (niekoľko krát som ho z nuly dal na maximum aby som pocvičil ventil).
Radiátor som odvzdušnil pričom hneď po uvoľnení odvzdušňovacieho ventilu začala tiecť voda. Po odčerpaní 4 dcl som ventil zavrel.
Čo sa týka prívodnej rúry tá sa mi zdá komplet studená pred ventilom aj za ventilom možno pri jej úplnom koreni je menej studená ale rozhodne sa nedá povedať že by bola teplá.
Minulý rok radiátor hrial normálne.

Neviete mi niekto poradiť kde by mohol byť problém a hlavne čo s ním urobiť ?
Indeed
27.10.12,14:13
Zistiť aký je stav na stupačke v byte POD Tvojim bytom.
lujza.j
27.10.12,19:26
tiež by ma zaujímalo prečo mám v spálni studené stupačky, ked inde sú teplé?
Gapo
28.10.12,05:33
1. Podľa vodováhy je sklon opačný a teda nemôže odísť všetok vzduch.
2. Možno je nečistota na ventile. Dať dole hlavicu, kovový cuplík zatlačiť niečím tvrdým až na doraz. Zdvih toho cuplíka by mal byť cca 7 mm.
3. Petržalské paneláky (niektoré) majú na chodbách pred bytmi ventily, možno niekto privrel práve Váš.
4. Zavolať správcovi.
Gapo
28.10.12,05:35
tiež by ma zaujímalo prečo mám v spálni studené stupačky, ked inde sú teplé?
Zavzdušnená stúpačka na poslednom poschodí.
lujza.j
28.10.12,05:46
Zavzdušnená stúpačka na poslednom poschodí.
vyregulované máme...
Gapko...toto mi je jasné len čo mám spraviť s tým alkoholikom čo býva hore...už minule ked som s ním hádzala reč...povedal, že denne odvzdušňuje, čomu neverím....
lujza.j
28.10.12,06:38
dobre chlapi.... prosím vysvetlite mi toto....v kuchyni obe stupačky teplé - radiator vypnutý.....v spálni obe studené radiator vypnutý, teraz som ho zakrútila na 6-stku a hrial s tých studených stupačiek, vlastne tá trubka čo ide cez ventil tak tá bola od spodku teplá...druhá studená.. koho mám zabiť alebo aspoň zmlátiť:D
Genesis.SVK
28.10.12,18:09
1. Podľa vodováhy je sklon opačný a teda nemôže odísť všetok vzduch.
2. Možno je nečistota na ventile. Dať dole hlavicu, kovový cuplík zatlačiť niečím tvrdým až na doraz. Zdvih toho cuplíka by mal byť cca 7 mm.
3. Petržalské paneláky (niektoré) majú na chodbách pred bytmi ventily, možno niekto privrel práve Váš.
4. Zavolať správcovi.

1. viem ze je sklon opačný bohužiaľ takýto opačný sklon mám na všetkých radiátoroch v byte neviem aký inteligent to inštaloval ... ale zas taký sklon mám aj na iných radiátoroch a tie hrejú myslím že uspokojivo
2. myslíš dať hlavicu na termostatickom ventile dole? no síce neviem ako sa to dá dať dole ale kuknem sa na to .. dúfam že tam niečo neposeriem a nevytopím susedov.
3. myslím že u nás v paneláku to je tak že moje ventily sú o poschodie nižšie alebo vyššie nie na mojom poschodí ale to zistím
4. no môj plán je momentálne taký že skúsim teda dať dole tu hlavicu toho ventilu a skúsim sa s tým trochu pohrať pobúchať po tom, následne odčerpám z radiátoru hoodne vody cez odvzdušňovaní ventil a keď ani to nepomôže skúsim toho správcu domu.
Julian
28.10.12,18:55
Súhlasím s Gapom a začal by som bodom 2. Doplnil by som ho v tom, že tvrdým predmetom to treba urobiť rýchlym pohybom tak ako radí až na doraz.
Opačný sklon mohol zavzdušniť šrubenie pred vstupom do radiátora. Povolením šrubenia (s citom) sa to dá odstrániť-odvzdušniť.
Gapo
29.10.12,07:22
vyregulované máme...
Gapko...toto mi je jasné len čo mám spraviť s tým alkoholikom čo býva hore...už minule ked som s ním hádzala reč...povedal, že denne odvzdušňuje, čomu neverím....
Presvedčiť správcu, aby tam dal namontovať automatické odvzdušňovacie ventily. Inak neviem.....
Gapo
29.10.12,07:26
1. viem ze je sklon opačný bohužiaľ takýto opačný sklon mám na všetkých radiátoroch v byte neviem aký inteligent to inštaloval ... ale zas taký sklon mám aj na iných radiátoroch a tie hrejú myslím že uspokojivo
2. myslíš dať hlavicu na termostatickom ventile dole? no síce neviem ako sa to dá dať dole ale kuknem sa na to .. dúfam že tam niečo neposeriem a nevytopím susedov.
3. myslím že u nás v paneláku to je tak že moje ventily sú o poschodie nižšie alebo vyššie nie na mojom poschodí ale to zistím
4. no môj plán je momentálne taký že skúsim teda dať dole tu hlavicu toho ventilu a skúsim sa s tým trochu pohrať pobúchať po tom, následne odčerpám z radiátoru hoodne vody cez odvzdušňovaní ventil a keď ani to nepomôže skúsim toho správcu domu.
Nie rozobrať ventil!!!! Iba termostatickú hlavicu!!!http://data.unisite.sk/wobj-data/1237/obrazky/male_obrazky/resized_R460H.jpgteda toto!!
misoft
29.10.12,09:39
Pokiaľ je studený radiátor - je to ešte relatívne OK!
Horšie by bolo, keby si mal studenu svokru (ale to tiež nie je tragédia :D:D:D), alebo studenú manželku (to už by bola tragédia).
srska
29.10.12,09:45
Pokiaľ je studený radiátor - je to ešte relatívne OK!
Horšie by bolo, keby si mal studenu svokru (ale to tiež nie je tragédia :D:D:D), alebo studenú manželku (to už by bola tragédia).sú aj väčšie tragédie na manželku stabilne 17:30 :D
batko
07.11.12,08:56
Aby to k niečomu bolo dobré museli by byť namontované na ľavej strane radiatoru