220870
28.10.12,11:21
Očkovať-neočkovať.Urobte si názor sami.:mad:Keď sa doktor nebojí povedať pravdu ,potom môžu ostatný len oči vyvaľovať.:eek:
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1206
buchač
28.10.12,10:37
Očkovať-neočkovať.Urobte si názor sami.:mad:Keď sa doktor nebojí povedať pravdu ,potom môžu ostatný len oči vyvaľovať.:eek:
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1206

...ja osobne sa roky dávam zaočkovať ...no u mňa je to o niečom inom ...imunita je predsa len už trochu iná v mojom prípade ...

Ale toto ???

„Hlavními přenašeči infekce jsou děti, které rovněž v epidemii tvoří velký podíl nemocných. Doporučuje se proto očkovat i děti od půl roku do tří let.“

...hm , asi veľmô nie ...
lujza.j
28.10.12,10:45
ja sa nedávam iba raz som sa, chorá som bola aj tak...
dávnejšie mi firma zaplatila očkovanie proti hepatitíde...
alaya1
28.10.12,10:50
Proti chripke sa neockujeme, ani nam to nasa lekarka neodporuca.
arizona
28.10.12,11:00
Otázka na telo: „Prečo sa nechá proti chrípke zaočkovať iba asi 15% lekárov a zdravotníckeho personálu?“
To znamená, že 85% sa očkovať nedá, ale očkujú druhých (nepoučených). Napokon, chrípka k nám prichádza väčšinou z Ázie a do Ázie prichádza z Európy („európska chrípka“)! U chrípky sa vyskytuje viac než 300 rôznych bacilov - v očkovacej látke sú však iba 3 - čiže je to jasný biznis a lotéria.
http://www.timurko.estranky.sk/clanky/kadeco-zaujimave.../rakovina---biznis-a-podvod.html
vulxy
28.10.12,11:34
suhlasim s tou Mudr na videu ,jedine imunitny system nas ochrani a ked si ho sami do.......e potom uz nic ine nezostava len lieky.samozrejme su ludia co maju vrodene choroby alebo pod. a to je uz nieco ine.
Valcake
28.10.12,12:53
...ani naša rodina sa neočkuje..pritom manžel robí v zdravotníctve..zatiaľ ich ani nenútia:---
lujza.j
28.10.12,13:39
vakcíny ako celý farmako priemysel je jeden veľký biznis čo, ale všetci už vieme, verím že paniky pre rôzne "epidémie" nie su také horúce ako sa potom horúco proti nim nakupujú vakcíny.....
vulxy
28.10.12,14:14
ale skoda sa rozculovat,oni nas ajtak maju v "už"hrsti...ved staci obycajny sedliacky rozum ze pre farmakofirmy nieje vyhodne ked je clovek zdravy....pre nich je vyhodne ked sme chory....je to smutne ale logicke, tak preco si niekdo mysli ze nas chcu z niecoho vyliecit-pomoct ockovanim....
peterkos2
28.10.12,16:38
Ja sa očkujem proti chripke pravidelne-ale vlastnou vakcínou.Volá sa SLIVOVICA.A už zopár rokov som nebol chorý:D
vulxy
28.10.12,19:16
Ja sa očkujem proti chripke pravidelne-ale vlastnou vakcínou.Volá sa SLIVOVICA.A už zopár rokov som nebol chorý:D
slivovica original vyvinuta ako antidepressivum ale doporucuje sa preventivne aj na vsetky ostatne neduchy:D....ked nepomoze apon zdvihne naladu.....fakt univerzal....:D
Silvernola
29.10.12,03:16
Koľko ľudí, toľko chutí. Ja sa očkovať dávam. Po tom, čo ma chrípka opakovane zložila na celý mesiac a zanechala stopy na srdiečku. Nezmazateľné. :mee:
Zdenka175
29.10.12,06:49
Môj muž býval cez zimu vždy chorý. Má oslabenú imunitu, už sa asi 3 x očkoval proti chrípke a vôbec neochorie :) Minulý týždeň sa dal zaočkovať on to schvaľuje:)
arizona
29.10.12,06:58
My sa ockovat nedavame.
Vyuzivame mudrosti nasich babiciek a na jesen a v zime radsej konzumujeme viac prirodnych vitaminov v strave. /kysla kapusta,jablka,cesnak, sipkovy caj,strukoviny/. A samozrejme pobyt na cerstvom vzduchu. Na toto je dobre mat psa, ten donuti ist na kazdodennu prechadzku.

Zvyseny podiel vitaminov a otuzovanie na cerstvom vzduchu by mali organizmu stacit, aby si vybudoval imunitu a dokazal sa branit sam.
Nase telo by sme nemali nechavat zleniviet, treba ho radsej podporit.

Preventivne ockovanie, ci napchavanie sa umelymi vitaminmi je iba nasa lenivost a dosledok dnesnej doby.:mee:
Letko
29.10.12,07:05
Počas sprchovania v teplej vode si na konci pustím studenú, takto sa otužujem už od leta 2011 a moje choroby trvajú max. 3 dni, keď vôbec sa na mňa niečo nalepí. Byt neprekurujeme, vetráme, chodíme v zime na bežky. Toto je moje "očkovanie".
pasuliatko
29.10.12,18:17
neviem očkovanie je také dvojsečné lebo vedci ani lekári nikdy nevedia dopredu aký druh chrípky príde...dám sa zaočkovať napr. proti A a príde C a čuduj sa svete vakcína nefungíruje...
gilda
30.10.12,04:43
fortunka
30.10.12,19:39
Ja určite proti chrípke nikdy nebudem zaočkovaná:) A vakcína proti chrípke je celá na hlavu, proti pandémiám a čo ja viem čomu je na nič, stále sa zmutuje. A aj tak väčšina chorôb v zime ani nie sú chrípky. A treba to vyležať, tak či tak...
S tymto suhlasim, kamarat lekar to dava ako povinne pozeranie:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1206-mudr-elekova-proc-se-neockovat-proti-chripce
pasuliatko
31.10.12,12:50
Ja určite proti chrípke nikdy nebudem zaočkovaná:) A vakcína proti chrípke je celá na hlavu, proti pandémiám a čo ja viem čomu je na nič, stále sa zmutuje. A aj tak väčšina chorôb v zime ani nie sú chrípky. A treba to vyležať, tak či tak...
S tymto suhlasim, kamarat lekar to dava ako povinne pozeranie:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1206-mudr-elekova-proc-se-neockovat-proti-chripce
a čo napríklad iné ako chrípka?
arizona
31.10.12,18:15
pasuliatko
31.10.12,19:19
zachovajme paniku :D
misomiso
03.11.12,18:54
Neockovat, spoliehat na vlastny imunitny system, trenovat ho prirozdenym sposobom a nie ockovanim.
wagner
06.12.12,20:56
Neockovat, spoliehat na vlastny imunitny system, trenovat ho prirozdenym sposobom a nie ockovanim.
Tak dnes som sa dala zaočkovať proti chrípke. Konečne sa mi podarilo ako-tak vyzdravieť po takmer troch mesiacoch(využívala som dvoje ATB, kúpila kopec homeopatík a prírodných vitamínov). Môj imunitný systém je celý v čudu, však preto mám aj očkovaciu látku zadarmo. Imunitný systém budem zbytočne trénovať, ten trénuje mňa. A nie je nič horšie, ako byť stále chorý a míňať zbytočne peniaze na lieky. Len na vyliečenie tejto pliagy som vyhodila pomaly 100€. Okrem toho ma len môj imunitný systém stojí mesačne na tbl. 30€, injekcie každý tretí mesiac 23,50 €. Závidím tým, ktorí majú dobrý imunitný systém.
taiko
06.12.12,22:16
Ja sa veru ockovat nebudem. Akurat sa na mna cosi pokusa liezt, ale pomocou zazvoru, maty, medu, citronu a salvie uspesne odolavam. Este si fuknem "zlate mlieko" a mam vykydane.
Za peniaze na vakcinu si radsej kupim nejake ovocie.
A v zasade som velmi pozorny k niecomu co mi niekto vynukuje a viem, ze na tom zaraba.
arizona
08.12.12,20:54
Andy Kralik
10.12.12,04:52
Očkovanie proti chrípke povinné nie je, tak je to celkom jednoduché sa rozhodnúť či sa človek chce dať zaočkovať alebo nie.

Spomenutý článok je zlatý. Pani dr. Elekovej by ale pridalo na dôverihodnosti, keby.. keď už tvrdí že na všetko má vedecké dôkazy, publikovala niekedy nejakú vedeckú prácu, prehľadový článok alebo niečo podobné aj v odbornom vedeckom časopise. Tam by totiž svoje tvrdenia a interpretácie musela tými dôkazmi podložiť...

Áno a teraz sa na mňa vrhnite.. že chudinka nemôže.. lebo celosvetové spiknutie farmafiriem.. slobodomurárov.. mimozemšťanov a možno aj Baracka Obamu...
Llívia
10.12.12,05:54
..Môj imunitný systém je celý v čudu, však preto mám aj očkovaciu látku zadarmo...
Ešte nikdy som za očkovanie proti chrípke neplatila a to ani nespadám do kategórie ľudí, ktorí majú nárok na očkovanie zadarmo :D
Llívia
10.12.12,09:16
A niektorí mi to závidia :-)
Estetic
10.12.12,11:09
http://www.rizikaockovani.cz/soubory/2012-10/Proc-se-neockovat-proti-chripce-2210201208513173204.pdf

odporucam precitat...
Ja zrovna nie som militantný zástanca očkovania,napriek tomu by som k textu riziká očkovania naštudovala aj riziká chrípkového ochorenia či riziká prechodenej chrípky.Aby sme to mali komplexné,pre poriadok.
arizona
10.12.12,13:31
ok,ale rizika prechodenej chripky su na inu debatu.
Andy Kralik
12.12.12,04:26
ok,ale rizika prechodenej chripky su na inu debatu.

Problémom všetkých týchto diskusií je to, že tak ako v minulosti sa prezentovalo očkovanie ako všeobecný spasiteľ.. čo nie je.. tak teraz sa ho mnohí snažia prezentovať ako nefungujúci výmysel firiem s jediným cieľom - zarobiť.. Ako človek číta tie diskusie tak niekedy mám dojem, že neochorieť na chrípku nie je "in"..

Ono ten svet nie je černobiely.. Očkovanie proti chrípke môže pomôcť. Áno účinnosť nie je 100%-ná. A áno existujú aj riziká očkovania. Ale treba povedať aj že, samotná chrípka môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia a najmä v určitých vekových skupinách je veľmi závažná. Nie je to len bežný soplík.. Už každý je zodpovedný sám za seba, musí zvážiť..
220870
13.12.12,04:30
Kto raz prekukne informačný mor, ktorým sme zavalení, a zistí, ako tento systém pracuje, veľmi rýchlo sa začne orientovať vo veciach.Ja v tom mám úplne jasno.Chýbajú mi len detaily a tie neustále hľadám aj prostredníctvom takýchto tém..

Kuk sem.
http://www.auria.sk/blog/vakcinacna-vojna
vulxy
12.01.13,17:03
neda mi to ...musim sa poradit,prave cumim na spravy ze v emerike velka chripkoepidemia a ze vraj uspesnost ockovania urcily "odbornici"na 62%......premyslam hore -dole a neviem sa dopracovat...ako to tie percenta vedia urcit ze vraj 62%....fakt nemam tucha.......viete niekdo ako sa to urcuje?
buchač
12.01.13,17:19
neda mi to ...musim sa poradit,prave cumim na spravy ze v emerike velka chripkoepidemia a ze vraj uspesnost ockovania urcily "odbornici"na 62%......premyslam hore -dole a neviem sa dopracovat...ako to tie percenta vedia urcit ze vraj 62%....fakt nemam tucha.......viete niekdo ako sa to urcuje?

...štatiským výpočtom ....

Na to sú tie všeliaké údaje , tabuľky atď...
vulxy
12.01.13,17:34
jasne.....ale nechapem ze z coho sa tam vychadza...
napr bez ockovania tj 50% ze chripku dostanem a takisto 50% ze ju nedostanem
s ockovanim 62% ze ju nedostanem a 38% zee ju dostanem

tzn:je tam len mizernych 12% kvoly ktorym by som sa mal dat ockovat.....
BXLmiami
12.01.13,18:17
Všetko nie je čierno biele.Riziká má očkovanie a riziká má chrípka.Teraz už len zvážiť,ktoré riziká sú pre toho ktorého človeka väčšie či menšie.Jednoduché.
BXLmiami
12.01.13,18:19
Kto raz prekukne informačný mor, ktorým sme zavalení, a zistí, ako tento systém pracuje, veľmi rýchlo sa začne orientovať vo veciach.Ja v tom mám úplne jasno.Chýbajú mi len detaily a tie neustále hľadám aj prostredníctvom takýchto tém..

Kuk sem.
http://www.auria.sk/blog/vakcinacna-vojna
To si dobrýýýý.Ja robím 30 rokov medicínu a jasné v tom nemám dodnes.Asi si stojím na kábli.
korela
12.01.13,19:09
BXLmiami
13.01.13,02:51
Nejde o informácie Korela.Ide o niečo,čo väčšina ľudí nepozná.Ide o jednoduchú otázku-rozhodnem sa dobre?Lebo ak nie,ten naproti mne môže umrieť.
korela
13.01.13,04:13
Nejde o informácie Korela.Ide o niečo,čo väčšina ľudí nepozná.Ide o jednoduchú otázku-rozhodnem sa dobre?Lebo ak nie,ten naproti mne môže umrieť.
Dá sa spoľahnúť na štatistiky? Sú vierohodné?
My sme nikdy ani neuvažovali nad očkovaním proti chrípke. Brat vo vyššom veku sa dal zaočkovať, prvú chrípku čo nasledovala skoro neprežil. Nikdy viac vraj. Nahováral aj našu mamu, mala srdiečko, nedovolila som. Dosiahla pekný vek, chodila medzi ľudí každý deň, a nejako sa jej chrípky nechytali. Lenže jej životospráva bola na minútu presná celý život, držala sa, a pracovala s ľuďmi. Mohla si takto vybudovať imunitu? Ako sú na tom zdravotníci? Sú odolnejší?
BXLmiami
13.01.13,06:11
Ako ostatní ľudia.A môžeš mať životosprávu akú chceš,aj tak si ten Tvoj organizmus raz spraví tak,ako nečakáš.Preto sa lekári vždy vyjadria neurčito.Povedzme očkovanie-osýpky.Väčšinou to nie je ťažká choroba.Určité percento chlapcov po nej zostane neplodných.A určité percento detí dostane meningitídu.A v prípade očkovania určité percento detí má komplikácie.A teraz mi povedz-do ktorej skupiny bude patriť Tvoje dieťa?A do ktorej susedove dieťa?Do ktorej dieťa Tvojho brata?Rozhodneš za nich a čo ak???Budeš s tým vedieť žiť?A o tom to je.
Dáša_
13.01.13,06:56
Ako ostatní ľudia.A môžeš mať životosprávu akú chceš,aj tak si ten Tvoj organizmus raz spraví tak,ako nečakáš.Preto sa lekári vždy vyjadria neurčito.Povedzme očkovanie-osýpky.Väčšinou to nie je ťažká choroba.Určité percento chlapcov po nej zostane neplodných.A určité percento detí dostane meningitídu.A v prípade očkovania určité percento detí má komplikácie.A teraz mi povedz-do ktorej skupiny bude patriť Tvoje dieťa?A do ktorej susedove dieťa?Do ktorej dieťa Tvojho brata?Rozhodneš za nich a čo ak???Budeš s tým vedieť žiť?A o tom to je.

teraz som o očkovaní dosť čítala - a celkom by ma zaujímal názor niekoho iného napríklad na očkovanie proti čiernemu kašľu. Podľa nejakej štatistiky, tuším to bolo za rok 2011, ochorelo u nás asi 120 ľudí, z toho cca 60-70% (nepamatam presné čísla) bolo zaočkovaných. Ten nezaočkovaný zvyšok bol preto nezaočkovaný, lebo ešte nemal vek, respektíve mal kontraindikáciu. Vraj choroba je nebezpečná u malých detí, ktoré majú ešte úzke dýchacie cesty. Inak sa choroba liečo bežne ATB.

Druhý názor, ovčie kiahne, ružienka - choroby, ktore sme kedysi vo veľkom počte prekonali v detstve, ako bežnú chorobu, Dnes sa očkuje. A tak deti neochorejú. Ale údajne očkovanie nezadáva imunitu na celý život. A tak sa choroba presúva do vyššieho veku, kedy prebieha s oveľa ťažšími následkami. Len je veľmi ťažko sa dostať k nejakým údajom. Neviem, či lekári majú údaje, alebo len informácie z rôznych prednášok.
BXLmiami
13.01.13,07:24
Očkovanie a očkovacie látky-nie je dôležité,čo si myslí lekár.Dôležitá je legislatíva v tejto krajine.Pokiaľ je kompletné očkovanie zo zákona povinné,nie je čo riešiť.Treba tlačiť na zmenu legislatívy,nič viac a nič menej.
Dáša_
13.01.13,07:52
Očkovanie a očkovacie látky-nie je dôležité,čo si myslí lekár.Dôležitá je legislatíva v tejto krajine.Pokiaľ je kompletné očkovanie zo zákona povinné,nie je čo riešiť.Treba tlačiť na zmenu legislatívy,nič viac a nič menej.

len ja sa obávam, že keď sa začne tlačiť na zmenu legislatívy, skončí to tak, že medzi povinné očkovania zaradia aj očkovania proti HPV nielen u dievčat, ale aj u chlapcov vo veku 11 rokov :(
buchač
17.01.13,20:05
Aktuálne ?????


-Ahoj bacil, ako sa mas?
-Ale necitim sa velmi dobre, asi som chytil penicilin......:rolleyes:
misomiso
17.01.13,20:26
neda mi to ...musim sa poradit,prave cumim na spravy ze v emerike velka chripkoepidemia a ze vraj uspesnost ockovania urcily "odbornici"na 62%......premyslam hore -dole a neviem sa dopracovat...ako to tie percenta vedia urcit ze vraj 62%....fakt nemam tucha.......viete niekdo ako sa to urcuje?

To sa urcuje na marketingovom oddeleni vyrobcu vakcny. Aby to bol tak - akurat. Keby dali 100% tak by bolo jasne, ze je to podvrh, na druhej strane, musi to byt cislo nad 50%, aby to vyvolalo dojem, ze to zabera...
misomiso
17.01.13,20:30
Apropos, ja pouzivam cesnak a mam uspesnost presne 87.5%. Za posledbne 4 roky som iba raz ochorel, hoci clovek vraj moze ochoriet vzdy na jar a na jesen (2 x do roka sa prezenie ta chripkova vlna, teda mohol som bych chory uz 8 x).

Teda 100: 8 = 12,5

12,5 x 7 - 87,5.

Tak ked sa chapci posnazia a vylepsia to na 87,6, tak o tom zacnem uvazovat.
buchač
17.01.13,20:45
Apropos, ja pouzivam cesnak a mam uspesnost presne 87.5%. Za posledbne 4 roky som iba raz ochorel, hoci clovek vraj moze ochoriet vzdy na jar a na jesen (2 x do roka sa prezenie ta chripkova vlna, teda mohol som bych chory uz 8x).

Teda 100: 8 = 12,5

12,5 x 7 - 87,5.

Tak ked sa chapci posnazia a vylepsia to na 87,6, tak o tom zacnem uvazovat.
...hehehe.....tak štatistiku mám lepšiu ....
Od roku 2001 som mal akože chrípku dva krát ......očkujem sa každý rok ...
Vypočítaj tie percentá ...:rolleyes:

Máš ale jedno...aj zápal pľúc sa dá chytiť vírusom .... a to je potom už iné tóčo ...
wagner
17.01.13,20:52
...hehehe.....tak štatistiku mám lepšiu ....
Od roku 2001 som mal akože chrípku dva krát ......očkujem sa každý rok ...
Vypočítaj tie percentá ...:rolleyes:

Máš ale jedno...aj zápal pľúc sa dá chytiť vírusom .... a to je potom už iné tóčo ...
Ja mám lepšiu štatistiku. Očkujem sa od roku 1999, chrípka jeden raz. Som zaočkovaná aj proti zápalu pľúc - názov injekcie si nepamätám. Vzhľadom na môj zdravotný stav, tieto očkovania mám zadarmo.
buchač
17.01.13,21:02
...aj ja grátis ....
gilda
18.01.13,05:21
Aj takto sa dá:
"Jakým způsobem se vy osobně bráníte proti chřipce?
1. Žádnou chřipku ani jiné patologie si nepřipouštím.
2. Denně beru česnek, zinek a selen a také betaglukany.
3. Dvě hodiny 5x týdně sportuji – jezdím na kole.
4. Denně vypiju večer 350 ml červeného vína." .......
Viac v prílohe:
buchač
19.01.13,10:20
Aj takto sa dá:
"Jakým způsobem se vy osobně bráníte proti chřipce?
1. Žádnou chřipku ani jiné patologie si nepřipouštím.
2. Denně beru česnek, zinek a selen a také betaglukany.
3. Dvě hodiny 5x týdně sportuji – jezdím na kole.
4. Denně vypiju večer 350 ml červeného vína." .......
Viac v prílohe:
...hm ..........ortopéd .............

Toto ma trochu dostalo ...takto zovšeobecniť ???

Pokud budete skvěle jíst a cvičit a budete se bát rakoviny, pak ji stejně dostanete. S chřipkou je to stejné......
gilda
21.01.13,13:22
...hm ..........ortopéd .............

Toto ma trochu dostalo ...takto zovšeobecniť ???
Pokud budete skvěle jíst a cvičit a budete se bát rakoviny, pak ji stejně dostanete. S chřipkou je to stejné......

...hm ....doktor medicíny ......

Strach, úzkosť ako negatívne emócie môžu vyvolať stres, ktorý má vplyv na vznik Ca. Tento fakt netreba podceňovať. U chrípky ako vírusového ochorenia je to skôr vec imunity. Strachovaním si ju však tiež neposilníme.
misomiso
21.01.13,13:30
...hm ..........ortopéd .............

Toto ma trochu dostalo ...takto zovšeobecniť ???
Pokud budete skvěle jíst a cvičit a budete se bát rakoviny, pak ji stejně dostanete. S chřipkou je to stejné......

...hm ....doktor medicíny ......

Strach, úzkosť ako negatívne emócie môžu vyvolať stres, ktorý má vplyv na vznik Ca. Tento fakt netreba podceňovať. U chrípky ako vírusového ochorenia je to skôr vec imunity. Strachovaním si ju však tiež neposilníme.

Presne tak. Dostali sme do vybavy nejaku inunitu, tak nech sa ta imunita stara - sakra. To je ako keby prezident, ktory ma okolo seba 24 hodin ochranku mal nosit vsade nepriestrelnu vestu. To by uz ako vyzeralo? Ked nezomriete na chripku, tak na strach urcite, trocha sa uvolnite a zacnite konecne normalne zit...
gilda
23.01.13,20:20
.... sa napočúvame - aj včerajší Radiožurnál - samozrejme očkovať:
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-ockovani-proti-chripke-na-radiu-slovensko-kratko-po-poludni-22-i-2013/
Aankaa
24.01.13,18:20
Apropos, ja pouzivam cesnak a mam uspesnost presne 87.5%. Za posledbne 4 roky som iba raz ochorel, hoci clovek vraj moze ochoriet vzdy na jar a na jesen (2 x do roka sa prezenie ta chripkova vlna, teda mohol som bych chory uz 8 x).

Teda 100: 8 = 12,5

12,5 x 7 - 87,5.

Tak ked sa chapci posnazia a vylepsia to na 87,6, tak o tom zacnem uvazovat.


U nás cesnak veľmi nie - kvôli negatívnej aróme, ale fungujeme komplet celá família ( 2+3 kinderká) na citrónoch a mede+ veľa tekutín. Fakt veľa.:) Za posledné tri roky hlásim 1x antibiotiká u 14 ročného - aj to bolo len pod nátlakom, aby mohol vycestovať kvôli škole.
V lete pijeme veľa čistej vody s citrónom, v chladnejších mesiacoch zase bylinkové, zelené čaje s citrónovou šťavou a medom. / tiež veľa medu a citrónu/
220870
02.02.13,18:05
Aankaa
13.02.13,08:17
jozef.agh
13.02.13,11:24
Ja pracujem v zdravotníctve a očkovať sa nedávam.Je to zbytočná vec.Keď má niekto slabšiu imunitu tak ju dostane tak-či tak.Je to celé dobrý obchod pre výrobcov.
puvapuva
28.03.13,13:02
Ste si isty, ze prave ockovanim, pomahate svojej "inej" imunite?