zelenydom
28.10.12,19:17
Strop novostavby prveho podlazia je nerovny. Firma to chce riesit nainstalovanim sadrokartonu, cim by sa nerovnost vyrovnala. Strop by sa tak ale samozrejme znizil. A to nechceme. I ked by islo len o par cm, chcem sa opytat sirsej (odbornej) verejnosti na nazor, ako inak by sa dal este vyrovnat strop be jeho znizenia.
Vdaka
pivko
28.10.12,19:20
nijak , pokial nechceš mať v jednom rohu 5cm omietku a v druhom 1cm. Čo máš proti SDK? ak nebudeš dávať bodové svetlá tak sa dá kľudne robiť aj na 5cm.
marleau
28.10.12,19:23
Sadrokartón sa dá aj lepiť.2-3 cm nikoho nezabije.
lapejko
28.10.12,21:29
sadrovou strojovou omietkou do omietacích líšt, dá sa od nuly do 8 cm, po vrstvách, čerstvé do čerstvého, lepiť sdk na strop na väčšej ploche je riziko, okrem toho sa lepí na osekaný nosný podklad, v žiadnom prípade nie na maľbu alebo omietku!
lapejko
28.10.12,21:30
áno, ale od 5 cm min., ak použiješ konštrukciu.
zelenydom
29.10.12,08:42
Neda sa to nejako zbrusit? (usetrite ma prosim odpovedi typu, ze som aboslutny diletant, lebo som, a preto sa pytam na moznosti)
alltracboy
29.10.12,09:18
ja som tiez za omietku.. zalezi od toho ake nerovnosti su tam. SKD je zbytocne komplikovane, je tam riziko prasklin pri odflaknuti, a znizi ti to strop viac ako omietka. Nejake lokalne vyvysenia sa daju obrusit, ale pri velkej ploche by si sa zblaznil. Po vybruseni by tam aj tak musela ist omietka. Tiez zalezi na tom aky typ stropu mas. Do miaka by som nebrusil, a pri monolite mozes narazit na zelezo co je tiez zle.
alltracboy
29.10.12,09:18
to je tazka odpoved ked nikto nema paru ako ten strop vlastne vyzera.
Indeed
29.10.12,09:24
Znivelizovať , zistiť ,aké sú odchýlky od rovinnosti, kde koľko treba nanášať a omietnuť , potom zapucovať a vystierkovať.

Iná malta ide na hrubšiu vrstvu, ina na pucovanie a celkom iná na drobné vyrovnávanie nerovnosti,pri nasvietení zboku.
alltracboy
29.10.12,09:25
nijak , pokial nechceš mať v jednom rohu 5cm omietku a v druhom 1cm. Čo máš proti SDK? ak nebudeš dávať bodové svetlá tak sa dá kľudne robiť aj na 5cm.
lepsie mat v jednom rohu 1cm a v druhom 5cm omietky ako pri SDK v jednom rohu 5cm a v druhom 10cm.
Indeed
29.10.12,09:25
Neda sa to nejako zbrusit? (usetrite ma prosim odpovedi typu, ze som aboslutny diletant, lebo som, a preto sa pytam na moznosti)

Brusenie by neprinieslo želaný efekt,stále by tam zostali tzv.fľaky a priehlbiny

Jedine doomietať a dostierkovať.
Indeed
29.10.12,09:27
Som presvedčený o tom,že zadanie témy nevysvetľuje problém a neozrejmuje ho dostatočne,ja si myslim,že strop treba len dostierkovať
220870
29.10.12,18:40
Všetko sa dá vyrovnať.Sú na to omietky .Ja v tom nevidím žiadny problém.
oondrejj
19.12.12,15:38
dá sa to vyrovnať omietkami ale podľa mňa to vyjde asi drahšie nie? predsa len ak je nerovný vyrovnávať omietkami sa mi zdá celkom nie najlepšie riešenie. Dosť pacné to bude. Aj keď pravda bude to robiť firmy, ktorá to zbabrala. Ale to zníženie SDK je celkom vhodné. Veď to nemusí byť 10cm.