Kajo15
29.10.12,08:13
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s riešením bidetu vo svojej kúpeľni. Ideme prerábať kúpeľňu a asi by sme chceli aj bidet, len nemáme vela miesta nazvyš, takže stále zvažujeme. Videli sme na internete aj nejaké iné riešenia ako samostatný bidet, len nevieme sa rozhodnúť, lebo so žiadnym nemáme skúsenosť. Našli sme bidetovú spršku, ktorá sa pripája k umývadlu, elektronické sedátko, ktoré sa nám ale velmi nepáči dizajnom a potom sme objavili este wc+bidet, kde by sme si vedeli vybrať aj dizajn, len to vôbec nepoznáme. Môžete sa prosím podeliť o svoje skúsenosti s niektorým z týchto zariadeni? Za každý príspevok vopred dakujeme. Kajo
účtovník 007
29.10.12,07:46
Pre nedostatok priestoru na WC sme si namontovali bidetovú spršku. Voda do nej je privádzaná z tej istej hadice, ako voda do nádržky WC. Síce v zime, keď na WC stiahneme radiátor je mi poriadna "zima", ale nie je to také strašné. Mne sprška úplne vyhovuje a samostatný bidet by som už nechcela. S WC+bidet nemám skúsenosti.
alltracboy
29.10.12,08:06
najlepsie samostatny bidet, alebo vana. Vsetko ine su uz take riesenia aby nieco bolo. Vies si presdstavit ako pchas ruky do zachodu ked mas WC+bidet alebo nejaku sprchu s hadicou ked mas sprasku? navyse tam malokto ma pripojenu teplu vodu. Najprv som ratal tiez s prvymi rieseniami, ale dal som nakoniec samostatny bidet. Ak by som mal vanu tak bidet nedavam vobec.
irma1
29.10.12,08:35
Vaňa je vaňa a bidet je bidet. Každá z týchto vecí slúži na niečo iné. Vedia sa do istej miery zastúpiť, ale nie je to to isté. Ja by som WC už bez bidetu nechcela. K sprškám a ostatným náhradám sa vyjadrovať nebudem, lebo s tým nemám žiadne skúsenosti.
alltracboy
29.10.12,08:38
vo vani si zadok umyjes, ale v bidete sa neosprchujes. Je pravda ze zeny asi budu mat ine techniky ako muzi.
boza1
29.10.12,08:47
Ja som pri prerábaní kúpelne s manželom o klasický bidet bojovala. Jemu sa zdal zbytočný a ja som ho chcela. Teraz si ho hlavne on nevie vynachváliť. Ak máš miesto pre bidet, určite by som stavila na klasiku. Veľa šťastia.
irma1
29.10.12,08:56
vo vani si zadok umyjes, ale v bidete sa neosprchujes. Je pravda ze zeny asi budu mat ine techniky ako muzi.

Ja nehovorím, že nesúhlasím, veď preto som napísala, že do istej miery sa vaňa a bidet vedia zastúpiť. Keď chceš použiť bidet, nemusíš si vyzliekať nohavice a ponožky. A to je asi u žien a mužov rovnaké.
Braňo
29.10.12,08:58
Mne sa tiež zdal bidet zbytočný, ale dali sme ho a určite neľutujem, najviac ho používam v lete, že keď mám spotené nohy tak si v ňom umyjem v studenej vode nohy a super to osvieži. Je to fakt výborná vec a môžem odporúčať.
alltracboy
29.10.12,09:20
no ja si nohavice a ponozky nevyzliekam, staci si sadnut cez okraj vane, ale ako som pisal kazdy ma inu techniku a zenam to zrejme tak nemusi vyhovovat. Navyse treba vediet udrzat trochu rovnovahu.
zzuzzina
29.10.12,09:55
no ja mam skusenosti s wc+bidet v jednom, mame to doma a nie je treba do tohto wecka strkat ruky, aby som sa vedela umyt a prave je fajn, ze nestrieka vsade dookola ako sprska.
ja doma nemam miesto na obyc bidet, preto som si musela najst nahradu. a rozhodla som sa spravne, sme s tym spokojni a uz by sme nemenili. takze ti tiez odporucam toto riesenie, hlavne ak nemas miesto a ak ides prerabat, lebo si vies dat pripojit aj teplu aj studenu vodu.
tak teda drzim palce pri vybere
Kajo15
29.10.12,10:02
Dakujem všetkým za názor, dúfam že sa ešte niekto pridá :-) asi má každý svoju pravdu a ten e-book si idem stiahnuť, som zvedavý :-)
maja
29.10.12,10:12
No doma máme bidet a na chalupe kvôli miestu spršku. Pre mňa, jednoznačne bidet. Sprška je veľmi nepohodlná, ale zase lepšie ako nič :D
jezo421
29.10.12,13:17
Neviem co je na sprske nepohodlne. Uz roky mam v byte oras bidetu, a nema to chybu. Do domu si ju tak isto davam do oboch zachodov. Len treba mat samozrejme umyvadielko vedla WC. Ak to niekto nepozna, tak najskor sa pusti voda na baterii, nastavi teplota, vezme sa do ruky hlavica sprchy (je riesena tak, ze palec ruky je polozeny na ovladacej packe), zavedie na miesto a stlaci packa. Voda strieka len tam kam ma. Jednoducho sa meni jej sila aj teplota. Ked treba po pouziti wc pouzit kefu na cistenie, mne vacsinou staci plny prud zo sprsky. Bidet som mal k dispozicii len raz na hoteli v taliansku a ak su vsetky take, nechcel by som ho ani zadarmo.

Ale videl som aj kopiu bidetovej sprsky od nejakeho tuzemskeho vyrobcu (cz/sk), a ta stala naozaj za h...

Tu je link, kde som daval davnejsie obrazky pri inej prilezitosti:
http://www.porada.sk/t141284-p5-ako-zakryt-stupacky-v-byte.html#post1527206
bubkoch
29.10.12,13:33
podla mna je bidet zbytocnost ... nemame ho a pri rekonstrukcii sme nad nim ani len neuvazovali ... a poznam par ludi co ho dali a teraz lutuju ze len zabera miesto ... kazdodenna vecerna sprcha staci :)
btw: kto ma casto take problemy so stolicou ze potrebuje bidet, mal by v prvom rade porozmyslat nad zmenou stravy :D
alltracboy
29.10.12,14:52
urcite su aj ludia co sa sprchuju raz za tyzden. Oni tiez bidet nepotrebuju. Vsetko je otazka navykov... osobne preferujem vyssi hygienicky standard. V podstate ani bidet netreba.. staci balik vlhcenych utierok.
pivko
29.10.12,15:25
alltracboy - kaskadér som zvedavý ako to bude robiť keď bude mať 70 rokov a Bukoch humusák nech behá celý deň s os.r...m zadkom.
samozrejme že sólo bidet.
jezo421
29.10.12,16:28
Niet nad zasadove vyjadrenia :-) Ja zase hovorim, samozrejme ze samostatne wc (oddelene od kupelne). Nebudem si predsa umyvat zuby tam, kde som bol predchvilou na velkej :-)
Malokto urobi oddelene wc take, aby mu tam vosli 2 misy. A o predrazenych all-in-one rieseniach s ovladanim, ako pouzivaju japonci" by som ani neuvazoval.
TáňaSl
29.10.12,18:16
Dobry den,
tak vidim, ze sto ludi, sto chuti a kazdy si vacsinou chvali to svoje :-) Ja by som odporucala, aby ste si v klude premysleli co chcete a ake mate moznosti, pretoze ak mate malu kupelnu, tak zbytocne budete premyslat na samotatnym bidetom a napriklad aj zalezi, kto bude bidet pouzivat, pretoze si neviem predstavit starsich ludi, alebo deti ako si v polodrepe sprchuju zadok a ako potom musi vyzerat kupelna :-) U nas pouzivaju bidet aj mladi aj stari a tym padom u nas zvitazil wcbidet. Bidet je zabudovany vo wc a cena zavesneho wcbidetu je cca 169 euro s dph, co si myslim nieje vela a moze si to dovolit kazdy. Clovek pekne sedi na wc a bidet obsluhuje pomocou podomietkovej baterie umiestnenej v blizkosti wc a nemusi sa pri tom ani zdvihat a ani strkat ruky do wc. A v neposlednej rade si clovek moze vybrat dizajn podla chuti, od modernych hranatych az po klasicke, alebo dokonca rustikalne. Prikladam video pre ilustraciu.
S pozdravom Tana S.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2SitD-NRgZ0
pivko
29.10.12,18:26
podla mna je bidet zbytocnost ... nemame ho a pri rekonstrukcii sme nad nim ani len neuvazovali ... a poznam par ludi co ho dali a teraz lutuju ze len zabera miesto ... kazdodenna vecerna sprcha staci :)
btw: kto ma casto take problemy so stolicou ze potrebuje bidet, mal by v prvom rade porozmyslat nad zmenou stravy :D
Otázka znela aký bidet a nie či bidet , tak že som ti musel dať neužitočné. Ty si mi ,ale dal neužitočné , pre to že chodíš s osra..u r.ťou.
bubkoch
29.10.12,18:32
Otázka znela aký bidet a nie či bidet , tak že som ti musel dať neužitočné. Ty si mi ,ale dal neužitočné , pre to že chodíš s osra..u r.ťou.

preco zo seba silou mocou robis debila ? ja citat viem, aj otazke v nazve temy rozumiem :cool:
pivko
29.10.12,18:36
aspoň si kúp kvalitný toaleťák ak sa neumývaš.
lujza.j
29.10.12,18:36
samostatný bidet.....
day
29.10.12,18:39
wc + bidet
bubkoch
29.10.12,18:40
dufam ze aspon ty sa umyvas ked uz chodis kazdy mesiac pretahovat ciganky do thajska ... asi doma ti uz ziadna neda, co ?
buchač
29.10.12,18:43
...he ....tie nohy môžeš aj v hajzli ...:-)
arizona
29.10.12,18:44
Tri, dnes zalozene jednoprispevkove nicky, a hned vychvaluju akurat vyrobky z jednej stranky...:eek::rolleyes:
Zeby zas zalozena tema iba kvoli urobeniu si reklamy? :cool:
buchač
29.10.12,18:48
podla mna je bidet zbytocnost ... nemame ho a pri rekonstrukcii sme nad nim ani len neuvazovali ... a poznam par ludi co ho dali a teraz lutuju ze len zabera miesto ... kazdodenna vecerna sprcha staci :)
btw: kto ma casto take problemy so stolicou ze potrebuje bidet, mal by v prvom rade porozmyslat nad zmenou stravy :D

...síce nemáme , ale ...

Oh My God .....:eek:
lujza.j
29.10.12,18:58
Tri, dnes zalozene jednoprispevkove nicky, a hned vychvaluju akurat vyrobky z jednej stranky...:eek::rolleyes:
Zeby zas zalozena tema iba kvoli urobeniu si reklamy? :cool:
možné je všetko...tiež ma to napadlo.....len my to tu berieme vždy seriózne....;)
TáňaSl
29.10.12,19:06
a kolko prispevkou zvladnete za jeden den vy? ja sa tu hlavne snažím zorientovať a idem podla tém, ktoré su mi najbližšie, až tu budem rok, tiez budem mať príspevkou viacej :-)
pivko
29.10.12,19:25
Thajky voňajú , cigánky smrdia.
arizona
29.10.12,19:39
a kolko prispevkou zvladnete za jeden den vy? ja sa tu hlavne snažím zorientovať a idem podla tém, ktoré su mi najbližšie, až tu budem rok, tiez budem mať príspevkou viacej :-)
Bez urazky...
ostrielani poradaci su uz trochu podozrievavi. Lebo obas sa stava, ze si niekto zalozi zopar nickov a potom debati sam so sebou, priklada vzdy link len na svoju stranku,len aby si urobil reklamu...
Samo- reklama nie je na Porade oblubena, ani povolena.

Takze vitaj na Porade,tesime sa na tvoje rady :)
buchač
30.10.12,18:11
btw: kto ma casto take problemy so stolicou ze potrebuje bidet, mal by v prvom rade porozmyslat nad zmenou stravy :D

Oh My God .....:eek:

bubkoch - Dnes 08:56 - permalink
co sa ti nezda na zmene stravy ? :-)
...sorry , že takto reagujem na odkaz...

Na zmene stravy ani tak nič ...veď aj k duhu prispieva ...netvrdím a ani som netvrdil opak ...

Lenže a ibaže by somaj vedel oponovať , no to by sme sa mali v inej téme stretnúť a aj podiskutovať ...
Problémy so stolicou nesúvisia vždy a za každých okolností iba s tou stravou ...
Argumentov a aj skúsenosti mám habadej ...a o tom nepochybuj ...
Peggynka
01.01.13,08:56
Ak máte málo miesta,videla som v paneláku také riešenie,že bidet bol napojený dlhými flexi hadicami na vodu pod umývadlom a odpad pod vaňu.Samotné teleso bidetu bolo na kolieskach a vytiahlo sa spod umývadla.Možno odborníci - inštalatéri, by sa vedeli vyjadriť k tomuto riešeniu.
Inak bidet je výborná vec,keď sme pred 12-timi rokmi prerábali kúpeľňu,môj muž to bral ako vymýšľanie (Pásla kone na betóne) a časom usúdil,že je to veľmi praktická a potrebná vec nielen pre ženy.
zalobaba
01.01.13,11:55
pri rekonštrukcii kúpeľne sme sa rozhodli pre elektronický bidet, všetci si pochvaľujeme a nevieme pochopiť, ako sme doteraz mohli bez neho existovať.....
bjuty smis
01.01.13,15:13
ked nemáte miesta nazvyš, ja by som zvolil to kombinované wc+bidet...
mali sme to v na hotel v turecku , bolo to pohodlné a používáš to ako bidet...
sprška je aj mne nepohodlná a nepraktická, ale možno je to len nezvyk..ale tlak dala parádny :))
najlepší je podla mna samostatný , ako aj vyššie spomínali, má rôzne využitie...umyješ nohy, štetec, napojíš psa a dalej každému podla jeho " otrlosti " :))

toho vtipálka zo zmenou stravy si naozaj nevšímaj....
lapejko
01.01.13,21:36
ak sa dá, montujeme občas v domoch bidet, keď ho ale zákazník sám chce, obyčajne žiada k ostatným WC spršku, ktorá je súčasťou umývadlovej batérie alebo priamo na podomietkovej batérii ako mám doma aj ja, vtedy má aj o dosť vyšší tlak, tá sprška sa veľmi dobre používa aj na okamžité očistenie wc misy, je to hygienickejšie ako kefa...
lapejko
01.01.13,21:38
sorry, že sú vyvrátené, ale po Silvestri...
lujza.j
01.01.13,21:46
ked mne ten bidet príde taký pohodlnejší....aj ked je to na úrok miesta, teda ked je....
lubko6394
02.01.13,08:27
Ja mám bidet namontovaný na WC už 3 roky. Párkrát sme ho použili, ale neoslovil ani mňa a ani moje 3 baby. Minimálne rok je odpojený a nechýba to nikomu...
alltracboy
02.01.13,08:50
umyvat sa moze byt pre niekoho drina a strata casu.. no da sa na to zvyknut :D
lubko6394
02.01.13,09:21
umyvat sa moze byt pre niekoho drina a strata casu.. no da sa na to zvyknut :D

Takto som to nemyslel. Poviem za seba. Buď tam musím sedieť o 5 minút viac ako by bolo nutné len aby som sa dočkal výsledku práce teplého vzduchu, alebo sa utieram 2x alebo mi voda po stehnách stečie do nohavíc.
alltracboy
02.01.13,09:49
sak to ze rozne vylepsenia byvaju vacsinou komplikovanejsie ako klasicky bidet. Este by som akceptoval tu bidetovu strysku vo WC, ale samostatne stojaci bidet je asi naj. Deti to maju ako super hracku lebo tam tecie voda, chodia si tam umyvat veci... lespie ako vo WC. Pri brebalovani sa v bidete lepsie umyvaju deti ako v umyvadle. Hlavne ked su teraz v mode tie "prakticke" plytke umyvadla. Ja bidet pouzivam kazdy den a spokojnost.
DanielaSL
02.01.13,10:04
Toto mám aj ja a neviem si to vynachváliť.
DanielaSL
02.01.13,10:05
A máš zároveň viac upratovania, mne sa vidí bidetová spŕška oveľa praktickejšia.
živnostník-začiatočník
03.01.13,10:07
hm, najprv si tam umyjem zadok, potom nohy, potom dam psovi pit a potom tam umyjem deti... Univerzalne riesenie ten bidet :):):)
lujza.j
03.01.13,10:10
hore-dole jeden "hajzel" navyše...:-) ale máš samoška pravdu..
lujza.j
03.01.13,10:11
hm, najprv si tam umyjem zadok, potom nohy, potom dam psovi pit a potom tam umyjem deti... Univerzalne riesenie ten bidet :):):)
krásne zhrnuté...:)
Braňo
03.01.13,10:14
určite aj existujú ľudia, ktorí majú záujem mať čistý zadok nielen po večernej sprche
alltracboy
03.01.13,11:00
ono aj ten bidet treba umyvat, ze ano. Niekoho umyvadlo obsahuje viac humusu ako udrziavany zachod.