klacmanova1
29.10.12,11:24
Zamestnanec pracuje v našej firme na základe dohody o vykonaní práce. Môže byť vyslaný na služobnú cestu? Má nárok na stravné pri služobnej ceste?
Tweety
29.10.12,10:25
Zamestnanec pracuje v našej firme na základe dohody o vykonaní práce. Môže byť vyslaný na služobnú cestu? Má nárok na stravné pri služobnej ceste?
Dvakrát áno. Samozrejme, ako to majú ošetrené v samotnej dohode.
Mibi79
29.10.12,17:23
Dvakrát áno.
...nárok na stravné? Nie len ak je to dohodnuté v dohode? Musím kuk do ZoCN a ZP,ale myslím,že tam to musia vzájomne dohodnúť,ináč nárok nemá...

zo zákona o cestovných náhr.


PRVÁ ČASŤ
ZÁKLADNÉ USTANOVENIA

§ 1

Predmet úpravy
Na začiatok (http://www.porada.sk/t201128-zakon-o-cestovnych-nahradach-od-01-02-2012-do-30-06-2012-a.html#hore)

(1) Tento zákon upravuje poskytovanie náhrad výdavkov a iných plnení (ďalej len "náhrada") pri pracovných cestách, pri dočasnom pridelení na výkon práce k inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe (ďalej len "dočasné pridelenie"), pri vyslaní do členského štátu Európskej únie (ďalej len "vyslanie do štátu Európskej únie"), pri vzniku pracovného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu (ďalej len "vznik pracovného pomeru"), pri výkone práce v zahraničí a pri ceste v súvislosti s mimoriadnym výkonom práce mimo rozvrhu pracovných zmien do miesta pravidelného pracoviska a späť

a) zamestnancom v pracovnom pomere alebo v štátnozamestnaneckom pomere, ak osobitný predpis neustanovuje inak, 1)
b) členom družstiev, ak podľa stanov podmienkou členstva je aj pracovný vzťah,
c) fyzickým osobám činným na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, ak je to v dohode o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru dohodnuté,
d) osobám, o ktorých to ustanovuje tento zákon.
Tweety
29.10.12,17:30
...nárok na stravné? Nie len ak je to dohodnuté v dohode? Musím kuk do ZoCN a ZP,ale myslím,že tam to musia vzájomne dohodnúť,ináč nárok nemá...
No samozrejme, že to musia mať dohodnuté. Nepísala som to tam, brala som to, ako hotovú vec, že to majú v dohode ošetrené.
Mibi79
29.10.12,17:31
No samozrejme, že to musia mať dohodnuté. Nepísala som to tam, brala som to, ako hotovú vec, že to majú v dohode ošetrené.
...možno to dohodnuté nemajú, zo zadania to nie je jasné... len som doplnila, ináč platí,čo si napísala Ty.