johnnyx84
29.10.12,14:05
Zdravím všetkých poraďákov.
Chcem sa Vás opýtať, aké máte skúsenosti a spotreby s plynovým vykurovaním svojich bytov v panelákoch (prípadne domoch) a mesačnej/ročnej spotreby plynu.
Bývam v novostavbe bytového domu (nezateplenej) , kde mám na 1. poschodí 3. izbový byt (cca 80 m2) so samostatným plynovým vykurovaním a kotlom (pod bytom spoločenské priestory). Za mesiace november 2011 až máj 2012 som mal spotrebu plynu "až" 800 m3, kdežto susedia majú podstatne menej. V byte mám stále len okolo 17-18 stupňov(kým sa nekúri), sem tam večer zvyšujem na 20-21 stupňov, avšak spotreba za 6 mesiacov sa mi zdá dosť vysoká.. Radiátory sú stále zimné, jedine pri dokurovaní sa "rozžeravia", kým sa dosiahne požadovaná teplota (napr. 20-21 stupňov) a potom zase vychladnú (vtedy je voda v kotli len cca 25 stupňová). Túto vodu mi pri dokurovaní stále musí zohrievať podľa nastavenia (či už 60-70-80 stupňov) stále z 25 stupňovej. Termostatické ventily sú na radiátoroch nastavené na maximálnom 5 stupni, zo 6 radiátorov idú len 4. Musí sa to stále takto nahrievať? Kotol je plynový Protherm Tiger 12 KTZ.

Máte nejaký Váš overený spôsob, ako mať "teplo" a mať čo najmenšiu spotrebu? Nie je tá spotreba dosť vysoká?
Ďakujem vopred za rady :)
sito
29.10.12,15:16
nunenka sa opýtaj! A PASKOV mu poradí! :D:D:mee::D:D

To je to kúzlo samostatného vykurovania bytov. Podľa tých dvoch si vraj kúpil ten byt za bapku. Aby sa ti to rentovalo na kúrení!

Čo už, asi si sa o ... , alebo ťa?
batko
21.11.12,18:55
Spotreba na uvádzané teploty, je podľa mňa dosť vysoká. Nepomôže nič, len zatepliť obvodové múry, strop v spoločných priestoroch a tesniace okná.