skplan
30.10.12,08:08
Dobrý deň, rada by som získala nejaké rady.Vopred vďaka!
Manžel bude brať hypotéku na byt. Má príjem na TPP. Predpokladám, že banka bude skúmať aj príjem manželky? Som živnostníčka a v minulom roku mi účtovníčka kvôli odvodom urobila nulové daňové priznanie. Mám príjem, avšak vykonávam činnosť, kde klienti nevyžadujú bloky, príp. faktúry. Pomohol by mi nám nejako môj príjem zo živnosti teraz za október, november, december cca. 700 - 800 Eur k získaniu lepšej bonity, resp. vyššej hypotéky? Zohľadní banka faktúry - príjem, alebo si vyžadujú iba daňové priznania? Hypotéku chce brať manžel začiatkom roka 2013.
:confused:
ivka70
30.10.12,07:11
Zavisi od banky, ale myslim, ze zohladni iba DP.
Tvoj prijem skumat budu, pretoze si manzelka a mate BSM, budes spoludlznickou uveru.
Ak ma manzel dostatocny prijem z TPP, nemusel by to byt problem.
Ak nie, pockala by som so ziadostou do januara a hned na zaciatku podala DP, aby si uz vykazovala DP za rok 2012.
Xanti
30.10.12,07:11
Tak urobíš začiatkom roka DP ty, a podáš na DU. Potvrdenie o výške dáš banke, k manželovej žiadosti o hypotéku.
Môžeš "zabudnúť" uviesť náklady v DP, a potom podať opravné aj s nákladmi ak by schválili hypo manželovi.
Zita5
30.10.12,07:22
Dobrý deň, rada by som získala nejaké rady.Vopred vďaka!
Manžel bude brať hypotéku na byt. Má príjem na TPP. Predpokladám, že banka bude skúmať aj príjem manželky? Som živnostníčka a v minulom roku mi účtovníčka kvôli odvodom urobila nulové daňové priznanie. Mám príjem, avšak vykonávam činnosť, kde klienti nevyžadujú bloky, príp. faktúry. Pomohol by mi nám nejako môj príjem zo živnosti teraz za október, november, december cca. 700 - 800 Eur k získaniu lepšej bonity, resp. vyššej hypotéky? Zohľadní banka faktúry - príjem, alebo si vyžadujú iba daňové priznania? Hypotéku chce brať manžel začiatkom roka 2013.
:confused:

Ak dobre chápem , zarábate, ale príjem nevykazujete .
skplan
30.10.12,07:38
Áno, niečo zarábam, ale príjem nevykazujem zatiaľ.
Zita5
30.10.12,07:47
Áno, niečo zarábam, ale príjem nevykazujem zatiaľ.

Tak to by ste tu takto verejne nemali ani písať , je to predsa obchádzanie zákona .
skplan
30.10.12,07:49
...takže najlepšie bud podať moje daňové priznanie začiatkom januára a tak by mal ísť manžel žiadať o hypotéku. Snažíme sa momentálne o čo najvyšší príjem a aj z manželovej strany. Má stály príjem na TPP a popri tom má zmluvu, teda vykonáva službu a tam má dohodnutú dohodu o vykonaní práce. Má tam ďalší príjem cca. 500 Eur mesačne. Môže pri žiadaní hypotéky dokladovať aj tento príjem? Zohľadňuje banka aj príjem na dohodu? Alebo toto ani veľmi nepomôže?
skplan
30.10.12,07:56
...nemám také príjmy, aby som musela obchádzať zákon ako to mnohí robia v tomto štáte. Niekedy sa darí počas roka lepšie a niekdy zasa horšie.
oriesok
30.10.12,07:58
tak to som si tiež pomyslela,hneď keď som si otázku prečítala.Odvaha, takto verejne priznať černotu
skplan
30.10.12,08:48
...najlepšie teda bude podať moje daňové priznanie začiatkom januára a tak by mal ísť manžel žiadať o hypotéku. Snažíme sa momentálne o čo najvyšší príjem a aj z manželovej strany. Má stály príjem na TPP a popri tom má zmluvu, teda vykonáva službu a tam má dohodnutú dohodu o vykonaní práce. Má tam ďalší príjem cca. 500 Eur mesačne. Môže pri žiadaní hypotéky dokladovať aj tento príjem? Zohľadňuje banka aj príjem na dohodu? Alebo toto ani veľmi nepomôže?
arizona
30.10.12,08:54
mimotemy
ked mas dalsiu otazku, pokracuj v povodnej teme, nezakladaj novu /kto to ma vyhladavat k comu to patri?:rolleyes: /

temy som ti spojila
Xanti
30.10.12,09:18
A toto vyzerá ako navádzanie :D
(ale fúúúúúúúúj "čestná stará" poraďáčka a takéto píše ) Ja ti dám "starú" ;),
a my povedz, že sa nestane chyba pri DP.
Jarka 1
30.10.12,09:22
A odpovie už niekto, či tá banka zohľadňuje aj príjem z dohody?
Xanti
30.10.12,09:25
A odpovie už niekto, či tá banka zohľadňuje aj príjem z dohody?
Záleží od banky, ale častejšie nie ako áno. Lebo dohoda je dočasná, obmedzená hodinami napr. , banka akceptuje dôchodok napr. invalidný alebo rodičovský príspevok materskú .. no dohody skôr nie ako áno.
ivka70
30.10.12,09:26
A odpovie už niekto, či tá banka zohľadňuje aj príjem z dohody?

Tiez zavisi asi od banky.
Kedze dnes si banky overuju cez socialnu poistovnu prijmy a z dohody sa odovody neplatia, len urazove a garancne poistenie,
je otazne, ci aj taky to prijem beru do uvahy a preveruju.
avalik
30.10.12,09:29
A odpovie už niekto, či tá banka zohľadňuje aj príjem z dohody?

je lepsie dat co najviac prijmov - kazda banka ma svoje interne postupy ako posudzuje rizika, otazku je najlepsie polozit v konkretnej banke
Jarka 1
30.10.12,09:30
Ďakujem Xanti. Táto téma ma zaujala, lebo budem musieť riešiť nejako situáciu s mladými doma. Tvoje odpovede mi dali návod, na jednu z možností.
Jarka 1
30.10.12,10:16
derekden, už toľko nemoralizuj! Ak sa bude úver riadne splácať, banka ani štát o nič nepríde.
skplan
30.10.12,11:52
V poriadku, vdaka.:)
Braňo
30.10.12,12:03
každý príjem, ktorý nepriznáš je obchádzanie zákona a samozrejme krátenie daní. ak to robíš vo veľkom rozsahu môže to byť aj trestný čin.