daronqo
30.10.12,09:54
Zdravim.
Urcite nie som sam s podobnym problemom, no nikde som nenasiel odpoved na moje otazky.
Mal som poistku v Kooperative, rovnako aj moji rodicia a surodenec. Vsetci sme sa rozhodli ukoncit to, lebo to je vyhadzovanie penazi. Otec s bratom dali vypoved skor, myslim ze niekedy v juni a stale este nemaju vsetky peniaze. Vzdy ked tam telefonuju, tak im povedia ze maju cakat, bla bla bla...
Ja som dal vypoved niekedy okolo 4 septembra, vypovedna lehota je vraj 6 tyzdnov. Tie tyzdne davno zbehli ale odpoved neprisla ziadna. Planujem im zavolat, ale podla tych telefonatov, ktore som si uz vypocul viem, ako to bude prebiehat.
V prvom rade sa dlho caka na ukoncenie zmluvy a v druhom rade sa este dlhsie caka na to, kym oslu peniaze.
Mam preto narok ziadat od nich aj nejake penale z omeskania, kedze oni by to odomna urcite ziadali?
bubkoch
30.10.12,08:58
odklai mas ze vypovedna doba je 6 tyzdnov ? nie je
ide o HP alebo PZP ? ...
daronqo
30.10.12,10:48
Ide o urazovu poistku.

Ta pani ktora tam pracuje a ktorej som osobne odovzdal ziadost o ukoncenie poistky povedala, ze maju na vyjadrenie 6 tyzdnov.
bubkoch
30.10.12,13:55
Ide o urazovu poistku.

Ta pani ktora tam pracuje a ktorej som osobne odovzdal ziadost o ukoncenie poistky povedala, ze maju na vyjadrenie 6 tyzdnov.

vypoved zmluvy mozes podat kedykolvek, zmluva bude zrusena k najblizsiemu datumu konca poistneho obdobia, ktore nasleduje po 6-tich tyzdnoch od podania vypovede.
poistovna sa ti vypoved neschvaluje ani inak sa k nej nevyjadruje, len ti oficialne potvrdi ze poistenie bolo zrusene, ku ktoremu datumu bolo zrusene a ake je tvoje dlzne poistne (ak je nejake)
kedze ide o urazove poistenie, neviem ake peniaze čakaš ... nemas čo dostat, kedze poistka sa zrusi ku koncu obdobia, za ktore je poistne zaplatene
globalpartner
30.10.12,14:21
Musíš komunikovať so správnymi ľudmi.
Ja som takého našiel po pár "milých" mailoch

A ukončil som PZP mesiac po konci poistnej doby (nie taká blbosť, že 6 týždňov pred podať žiadosť ).

PS
PZP sme uzavreli DOHODOU, tak sme ho aj dohodou ukončili :D.

Bubkoh má pravdu.

Svoju "dohodu" pri PZP si vieš kde môžeš strčiť? je nad ňou Zákon o PZ a Občianský zákonik, aj keď pripúšťam , že keď si bol "problémovy klient s dvoma a viac poistnými udalosťami za jedno poistné obdobie , čo pri tvojom spôsobe vyjadrovania sa je clkom možné, sa Ťa poisťovńa veĺmi rada zbavila a pristúpila na tú tvoju dohodu.

Toto však nemôžeš prezentovať ako zaručený a štandartný spôsob ukončenia zmluvy o PZP.

Nefunguje to tak a zákony sú na strane poisťovne.