kezeso
30.10.12,12:33
Včera mi prišiel poštou návrh na poistenie od ZsE, pre taký prípad, ak by sa mi zabuchli dvere, potom privolajú zámočníka a podobné hlúposti. Zmluva sa musí vyplniť, s tým, že na nej vyznačíte, že s ňou nesúhlasíte, ináč budete platiť. Koľko, to sa nikde nespomína. Poistenie je do výšky 150 € na jednotlivý prípad.
Považujem to za podvod, nátlakové podnikanie. V tejto dobe prichádza tento dodatok zmluvy od ZsE do všetkých domácností.
:mee:
JAJA11
30.10.12,11:40
Včera mi prišiel poštou návrh na poistenie od ZsE, pre taký prípad, ak by sa mi zabuchli dvere, potom privolajú zámočníka a podobné hlúposti. Zmluva sa musí vyplniť, s tým, že na nej vyznačíte, že s ňou nesúhlasíte, ináč budete platiť. Koľko, to sa nikde nespomína. Poistenie je do výšky 150 € na jednotlivý prípad.
Považujem to za podvod, nátlakové podnikanie. V tejto dobe prichádza tento dodatok zmluvy od ZsE do všetkých domácností.
:mee:

Myslím, že nemáte pravdu.... ak na zmluvu nebudeme reagovať, tak bude neplatná.... problém nastane ak sa využije bezplatné obdobie a potom sa nezruší.... automaticky bude treba platiť poistku....
kezeso
30.10.12,11:58
pridávam Všeobecné poistné podmienky pre poistenie asistenčných služieb http://www.zse.sk/index.php?www=sp_file&id_item=1375

Načo toľko humbugu, na oblbnutie starších ľudí?
trisestri
30.10.12,12:05
asi sa chcu vyrovnat tym podvodnikom z Energetickeho centra.
lubko6394
30.10.12,12:40
Ak je zmluvu možné uzavrieť telefonátom zo zákazníckeho centra, tak je najvyšší čas odobrať rodičom telefón.
Katy a R
30.10.12,12:49
Ak je zmluvu možné uzavrieť telefonátom zo zákazníckeho centra, tak je najvyšší čas odobrať rodičom telefón.
- nie, posielajú to listom. Nuž treba si dodatok najskôr prečítať - a až potom podpísať, resp nepodpísť a neposlať späť.
Je pravda, že sú ľudia, čo podpisujú automaticky všetko, čo im od takýchto inštitúcií príde:mee:
Takže rodičom treba vysvetliť, o čo vlastne ide .
JAJA11
30.10.12,12:56
pridávam Všeobecné poistné podmienky pre poistenie asistenčných služieb http://www.zse.sk/index.php?www=sp_file&id_item=1375

Načo toľko humbugu, na oblbnutie starších ľudí?

myslím, že áno, dostali to moji svokrovci a tí už majú cez 75 rokov.... ešte šťastie, že sa pýtajú nás.... povedali sme im, aby to vyhodili.... bývajú v rodinnom dome a zabuchnutie im nehrozí :o ostatné veci nemajú význam pri cenách dnešných elektrospotrebičov.... poistenie domácnosti majú...
lubko6394
30.10.12,13:07
- nie, posielajú to listom. Nuž treba si dodatok najskôr prečítať - a až potom podpísať, resp nepodpísť a neposlať späť.
Je pravda, že sú ľudia, čo podpisujú automaticky všetko, čo im od takýchto inštitúcií príde:mee:
Takže rodičom treba vysvetliť, o čo vlastne ide .

Však čítam a je tam jasne:

Článok 3 – Vznik a trvanie každého jednotlivého poistenia
1. Ak VPP-ZSEAS-1209 nestanovia inak, uzatvára sa poistenie na obdobie platnosti
príslušného zmluvného vzťahu medzi poistníkom a odberateľom. Poistné obdobie
je vždy jeden bežný rok.
2. Poistenie jednotlivého odberateľa vzniká od 00.00 hodiny prvého dňa mesiaca
nasledujúceho po dátume, ktorý poistník oznámi poistiteľovi ako dátum začiatku
poistenia.
3. Poistenie sa vzťahuje na poistné udalosti, ktoré nastanú v období trvania poistenia.
4. Neuhradenie dohodnutého poistného v lehote 3 mesiacov od dátumu splatnosti
poistného za prvé poistné obdobie, alebo ak bolo dohodnuté platenie v splátkach,
neuhradenie prvej splátky v uvedenej lehote, sa považuje za prejav vôle
poisteného, že na poistení nemá záujem a poistenie zaniká od začiatku.
5. Každé jednotlivé poistenie môže vzniknúť za predpokladu, že poistený spĺňa
podmienky pre vstup do poistenia (má uzatvorenú zmluvu o dodávke energií
s poistníkom a je tak odberateľom poistníka) a zároveň
a. súhlasí s poistením vyjadreným písomne, a to odo dňa doručenia písomného
vyjadrenia súhlasu s poistením poistníkovi alebo
b. súhlasí s poistením vyjadreným telefonicky, a to odo dňa telefonického
vyjadrenia súhlasu s poistením poistníkovi.
c. je zaradený do zoznamu poistených osôb, ktorý oznamuje poistník poistiteľovi
7. Poistený nemá právny nárok na pristúpenie k poisteniu, ak nespĺňa podmienky pre
vstup do poistenia.



A teraz čo ?
Katy a R
30.10.12,13:23
lubko - ale čítaj najskôr ten dodatok - bod 6..... ak ho nepošleš späť, tak ...

doplním ešte:
že ak nepodpíšeš "Dodatok k zmluve o...." (veď ho prečítaj!), tak ani nemusíš čítať tie všeobecné podmienky poistenia - pretože v tom prípade nespĺňaš podmienky pre vstup do poistenia.
Stefan2005
30.10.12,13:33
Zatiaľ bolo treba sa mať na pozor pred novými, neznámymi a pseudoznámymi firmami a firmičkami...
Tak sa zdá, že na hrane nekalých obchodných praktík začínajú balancovať aj dlhoročné, veľké a renomované (?) firmy... v záujme zisku nič nie je im sväté...
V priebehu týždňa ma nasrali už druhýkrát. Aj ja som dostal poštou ponuku eEnergiu s poistením, resp. minulý týždeň návštevu, vraj zamestnanec SPP - že môžem mať lacnejšiu elektrinu, ak ju budem mať od SPP... Ako klient, ktorý beriem od nich plyn 30 rokov, na zľavu z plynu nemám nárok, ale dajú mi zľavu z elektriny... Keď som dôvodil, že mňa skôr zaujíma lacnejší plyn, lebo ma stojí násobne viac ako elektrika, tak povedal, že SPP mi nemôžu dať lacnejší plyn, len elektrinu. Takže ak stabilný dlhoročný klient chce zľavu, tak PLYN od ELEKTRÁRNÍ, ELEKTRINU od PLYNÁROV.
Ako vidieť, eldorádo pre vychcaných mamonárov na Slovensku veselo pokračuje, ba úspešne sa aplikujú nové spôsoby a formy odrbávania ľudí... Bože, ako hlboko ešte môžeme klesnúť?
lubko6394
30.10.12,13:38
Aký bod 6 ?

Ešte v čl.2 je jasne uvedené:



o. súhlasom s poistením vyjadreným písomne je písomné vyjadrenie poisteného
medzi ním a poistníkom o tom, že súhlasí s poistením uzatváraným podľa VPPZSEAS-
1209, za písomný súhlas sa považuje takisto súhlas poisteného vyjadrený
elektronicky prostredníctvom on-line aplikácií poistníka či iným prostriedkom
elektronickej komunikácie (napr. e-mail) určeným poistníkom alebo za súhlas
poisteného sa považuje aj nevyjadrenie nesúhlasu s poskytnutým produktom, ku
ktorému je poistený vyzvaný poistníkom pri jeho bezplatnom poskytnutí;
p. súhlasom s poistením vyjadreným telefonicky je vyjadrenie poisteného
poistníkovi o tom, že súhlasí s poistením uzatváraným podľa VPP-ZSEAS-1209
a tento súhlas je vyjadrený telefonicky prostredníctvom zákazníckej linky
poistníka a je o tomto preukázateľný spätne určiteľný záznam;



Takže na solídnosť by som príliš nespoliehal. Viď Skylink a navždy bez poplatkov.
trisestri
30.10.12,13:44
pri takych zmluvach mal platit len uradne overeny podpis,aspon casti podrazov by sa tymto predislo-ktovie co nas este caka,fantazia mamonarov nema konca kraja.
misoft
30.10.12,14:44
Však čítam a je tam jasne:

Článok 3 – Vznik a trvanie každého jednotlivého poistenia
1. Ak VPP-ZSEAS-1209 nestanovia inak, uzatvára sa poistenie na obdobie platnosti
príslušného zmluvného vzťahu medzi poistníkom a odberateľom. Poistné obdobie
je vždy jeden bežný rok.
2. Poistenie jednotlivého odberateľa vzniká od 00.00 hodiny prvého dňa mesiaca
nasledujúceho po dátume, ktorý poistník oznámi poistiteľovi ako dátum začiatku
poistenia.
3. Poistenie sa vzťahuje na poistné udalosti, ktoré nastanú v období trvania poistenia.
4. Neuhradenie dohodnutého poistného v lehote 3 mesiacov od dátumu splatnosti
poistného za prvé poistné obdobie, alebo ak bolo dohodnuté platenie v splátkach,
neuhradenie prvej splátky v uvedenej lehote, sa považuje za prejav vôle
poisteného, že na poistení nemá záujem a poistenie zaniká od začiatku.
5. Každé jednotlivé poistenie môže vzniknúť za predpokladu, že poistený spĺňa
podmienky pre vstup do poistenia (má uzatvorenú zmluvu o dodávke energií
s poistníkom a je tak odberateľom poistníka) a zároveň
a. súhlasí s poistením vyjadreným písomne, a to odo dňa doručenia písomného
vyjadrenia súhlasu s poistením poistníkovi alebo
b. súhlasí s poistením vyjadreným telefonicky, a to odo dňa telefonického
vyjadrenia súhlasu s poistením poistníkovi.
c. je zaradený do zoznamu poistených osôb, ktorý oznamuje poistník poistiteľovi
7. Poistený nemá právny nárok na pristúpenie k poisteniu, ak nespĺňa podmienky pre
vstup do poistenia.


Ešte v čl.2 je jasne uvedené:



o. súhlasom s poistením vyjadreným písomne je písomné vyjadrenie poisteného
medzi ním a poistníkom o tom, že súhlasí s poistením uzatváraným podľa VPPZSEAS-
1209, za písomný súhlas sa považuje takisto súhlas poisteného vyjadrený
elektronicky prostredníctvom on-line aplikácií poistníka či iným prostriedkom
elektronickej komunikácie (napr. e-mail) určeným poistníkom alebo za súhlas
poisteného sa považuje aj nevyjadrenie nesúhlasu s poskytnutým produktom, ku
ktorému je poistený vyzvaný poistníkom pri jeho bezplatnom poskytnutí;
p. súhlasom s poistením vyjadreným telefonicky je vyjadrenie poisteného
poistníkovi o tom, že súhlasí s poistením uzatváraným podľa VPP-ZSEAS-1209
a tento súhlas je vyjadrený telefonicky prostredníctvom zákazníckej linky
poistníka a je o tomto preukázateľný spätne určiteľný záznam;

Já ti teda, Karle, nevím - ale si podľa mňa - asi tak trochu na gebuľu.

Pokiaľ si "čítal" - tak by si zistil, že musíš podpísať a odoslať. Oni to ešte raz overia telefonicky (pre istotu!).
Pokiaľ nepodpíšeš a neodošleš - žiadna zmluva, žiadne poistenie - tak čo sa plašíš. Nebude ani žiadny telefonát.


Toto je dôsledok toho, že automaticky niekto niečo podpisuje a nevie čo PODPISUJE.
srska
30.10.12,19:36
hajzli: "Písomnosť poistiteľa odoslaná obyčajnou poštou adresátovi sa považuje za doručenú tretí deň po preukázateľnom odoslaní zásielky na korešpondenčnú adresu, i keď sa adresát o doručení nedozvedel."
trisestri
30.10.12,19:50
a kde je ten odsek 6?
Katy a R
30.10.12,20:10
však načo vôbec čítate Poistné podmienky .... tie sú len prílohou Dodatku k Zmluve o združenej dodávke elektriny. Čl. II. bod 6
Veď to je len ponuka nejakej služby - ktorú nikto nemusí prijať.:) (ale ak chce - môže - a potom si už treba prečítať tie poistné podmienky)
trisestri
30.10.12,20:16
však načo vôbec čítate Poistné podmienky .... tie sú len prílohou Dodatku k Zmluve o združenej dodávke elektriny. Čl. II. bod 6
Veď to je len ponuka nejakej služby - ktorú nikto nemusí prijať.:) (ale ak chce - môže)
no nemôze,lebo nechce.:)
lubko6394
31.10.12,07:07
no nemôze,lebo nechce.:)

Však jediná informácia bola POISTNÉ PODMIENKY a tú Zmluvu o združenej dodávke elektriny a ani čl.II bod 6 tu nedal nikto.

Na stránke: http://www.zse.sk/index.php?www=sp_detail&id=1412&id_left_navigation=1450

však vidím, že je to BEZPLATNÉ pre niektorých zákazníkov. Takže asi zase jeden falošný poplach.
JAJA11
31.10.12,07:35
pozerala som to, svokrovci asi podpísali zmluvu na jeden rok s elektrárňami, čo som ja nevedela....
ale ako podvod to nevidím... len sa ZSE bránia kradnutiu zákazníkov tým, že uzatvárajú zmluvy s odberateľmi energie.... ten kto uzavrie zmluvu na jeden rok má na prvé 3 mesiace zľavu 4 % z ceny elektriny a zároveň získava bezplatné poistenie (podľa mňa úplne zbytočné pre mnohých ľudí), ale to už je ten biznis...
nevidela by som však v tom žiaden podvod, je to len spôsob ako si zabezpečiť, aby im nemohli iní dodávatelia kradnúť odberateľov... veď robia to isté čo ostatní dodávatelia elektriny :o
dunaj
09.11.12,05:27
Pocujte, skusim to zjednodusit. je to PODVOD.
Prave som to dostal do posty. V dodatku mi ponukaju zlavu 4% na elektrinu na dobu 3 mesiace. Sucasne je tam to poistenie, ale da sa krizikom vyskrtnut, ze ho nechcem.

1. Mam uz davnejsie uzatvoreny dodatok na E-zlavu na 6 mesiacov vymenou za viazanost 12m (doslo postou pred par mesiacmi). Tymto dodatkom sa ta zlava skrati na 3m s opciou toho poistenia. Cize zakaznici v mojej pozicii, prosim NEPODPISOVAT.

2. Kto nema ziadnu E-zlavu a chce tuto na 3 mesiace, tak nezabudnut vyskrtnut to poistenie na konci cl. 4, ale:

Poistenie vraj funguje tak, ze ak mate doma poruchu, zavolate urcenej firme, ktora Vam do 2 hodin posle opravara. Ten si cosi vyuctuje a do 150€ to hradi ZSE. Nikto mi vsak nevie ukazat cennik toho odbornika, o ktorom predpokladam, ze cena jeho vykonov zacina od sumy 150€.

A na zaver perlicka: V Cl. 1 dodatku sa pise, ze: "dodavka elektriny bude podliehat prilozenym Obchodnym podmienkam Ponuky E-zlava". V poste su vsak prilozene poistne podmienky asistencnych sluzieb, cize na uplne inu sluzbu. Zaroven treba podpisat, ze ste tie prve dostali s tymto dodatkom, takze to je hned dovod na nepodpisanie!

Na infolinke to teleslecna Michaela okomentovala, ze asi doslo k tlacovej chybe. Dodatok odporucila "pre istotu" podpisat. Neskor po konzultacii s niekym odporucila vyhodit:-)

Motiv celeho konania si ale neviem vysvetlit. Zda sa im zlava 4% na 6 mesiacov vysoka a chcu ju skratit na 3 mesiace pre tych, co si nevedia nic opravit a zabuchuju si radi dvere?

Kazdopadne hadzem do schranky prilozenu prazdnu obalku. Je na nej napisane: "Postovne uhradza prijimatel".
OľgaV
23.03.13,20:12
Vychádza mi z toho, ze treba zistit aky je rozdiel v nových obchodných podmenkach.
OľgaV
23.03.13,21:02
Pre úplnosť cena za elektrinu sa skladá z týchto častí:
Dodávka elektriny: - 46%

Distribučné tarify: - 28 %

Tarifa za straty pri distribúcii: - 8%

Tarifa za systémové služby: - 6%

Tarifa za prevádzkovanie systému: - 10%

Odvod Národného jadrového fondu: - 2%

Zľava je len 4% ceny za dodávku.

Percentá sa môžu byť rozdielne, podľa dodáveteľa.
jobobe
24.03.13,14:34
ten kto uzavrie zmluvu na jeden rok má na prvé 3 mesiace zľavu 4 % z ceny elektriny a zároveň získava bezplatné poistenie (podľa mňa úplne zbytočné pre mnohých ľudí), ale to už je ten biznis...
nevidela by som však v tom žiaden podvod, je to len spôsob ako si zabezpečiť, aby im nemohli iní dodávatelia kradnúť odberateľov... veď robia to isté čo ostatní dodávatelia elektriny :o

Na zľavu majú nárok iba tí zákazníci, ktorí odoberajú ročne viac ako 2MWh elektriny. Zľava sa poskytuje pri viazanosti 12 mesiacov, s predĺžením a zachovaním rovnakých podmienok na ďalších 12 mesiacov. Zľava sa môže využívať aj bez objednania doplnkovej služby ZSE Asistuje.
koalak
02.05.14,08:54
poradi niekto ako postupovat ak za mna podpisal dodatok k zmluve (viazanost) so ZSE niekto iny (pravdepodobne obchodny zastupca ktory za to samozrejme zinkasoval proviziu):confused:, dozvedel som sa to teraz ked som chcel zmenit dodavatela a blokli mi to:( .. ma niekto podobnu skusenost ?
misoft
02.05.14,11:28
Písomne napadni "podpísaný dodatok", žadaj zrušenie a upozorni ich, že to môžeš podstúpiť prokuratúre.....
zeleznykon
03.09.14,18:58
pozor na nasledovnu formulaciu ak ju totiz pisomne neodmietnete je dodatok k zmluve automaticky platny a neuhrate to ani na sude pretoze mate citat


za súhlas
poisteného sa považuje aj nevyjadrenie nesúhlasu s poskytnutým produktom, ku
ktorému je poistený vyzvaný poistníkom pri jeho bezplatnom poskytnutí;
kopretinka
03.09.14,19:23
pozor na nasledovnu formulaciu ak ju totiz pisomne neodmietnete je dodatok k zmluve automaticky platny a neuhrate to ani na sude pretoze mate citat


za súhlas
poisteného sa považuje aj nevyjadrenie nesúhlasu s poskytnutým produktom, ku
ktorému je poistený vyzvaný poistníkom pri jeho bezplatnom poskytnutí;

šak to máš zadarmo,či?