thomasko1
31.10.12,12:23
Dobrý deň. Mám takýto problém. Na pozemku ktorý vlastní spoločnosť XYZ je budova v jej vlastníctve. Je však predmetom súdneho sporu a nie je možné ju vziať do prenájmu. Ja ako SZČO chcem vykonávať činnosť, na ktorú mám oprávnenie a ktorá sa inak bežne v tejto budove vykonáva (na tento účel bola postavená, ide o predajnú činnosť služieb) - chcem si v tesnej blízkosti postaviť unimobunku o rozmeroch 5 x 2,5m, podloženú betonovými kockami - od správcu pozemku mám už nájomnú zmluvu na tento pozemok a je tam uvedené na aký účel bude unimobunka slúžiť (na ten istý na aký slúži budova v tesnej blízkosti). Teraz o čo mi ide. Ak si dám natiahnuť elektrinu káblom z rozvodov ktoré sú v tejto budove resp. zo stlpa osvetlenia ktorý je tiež majetkom spoločnosti od ktorej mám nájomnú zmluvu na pozemok (elektromer by bol v budove resp. v prípade stlpu osvetlenia v unimobunke) - potrebujem stavebné povolenie alebo stačí ohlásenie drobnej stavby? Lebo viem že ak by som chcel požiadať o vytvorenie samostatnej prípojky tak potrebujem stavebné povolenie.
Ide mi o to ako by sa toto dalo vybaviť iba ohlásením drobnej stavby lebo 1000€ poplatok za stavebné povolenie, ktorý platí od 01.októbra je pre mňa neakceptovateľný a kalkulujem či má vôbec cenu ísť do toho. VĎAKA za pomoc
ciners
31.10.12,13:19
1000€? Nepomylil si to? Asi Ti chceli povedat 1000 niekdajsich korun
thomasko1
31.10.12,13:39
nie ... bohužiaľ vraj to spadá do kategórie citujem "na ostatné neuvedené stavby a na zmeny týchto dokončených stavieb a zmeny
stavieb pred dokončením s obostavaným priestorom podľa projektovej dokumentácie do 3000 m3 vrátane..... 1000€" .... do 01.10 to stálo vraj 33€. Pripájam aj link s článkom ktorý som o nových poplatkoch našiel... http://www.stavba-az.sk/viewtopic.php?f=37&t=877
ciners
31.10.12,13:50
Tak potom miesto tajenia ucelu musis velmi konkretne popisat a da sa vymysliet, kam to nejak sikovne zaradit. Ludia inak dost stavali RD a pisali to ako administrativne sidla firmy (odpisovali z dani), tak asi takto vznikla takato somarina.
thomasko1
01.11.12,10:24
hm... kam to šikovne zaradiť ... nad tým som premýšľal týždeň ale z uvedených možností neprichádza do úvahy ani jedna ... nejde o rodinný dom, ani o bytový dom, ani o objekt určený na rekreáciu (v nájomnej zmluve na pozemok je výslovne uvedené že sa prenajíma za účelom umiestnenia unimobunky kde sa bude vykonávať sprostredkovanie predaja) ... nejde ani o doplnkovú stavbu k rodinnému domu keďže budova ktorá tu stojí nie je rodinný dom je to vlastne železničná zastávka ŽSR ... takže to vidím tak že keď si nezoženiem nejaký generátor na osvetlenie (na iné ani elektrinu nepotrebujem - kúriť budem gamatkou upravenou na LPG) tak sa na to zrejme vybodnem.... následnú pokutu riskovať nemienim a 1000€ za vydanie povolenia nedám tiež ... vivat naša vláda... do kelu s ňou...
felix1
17.02.13,10:14
Skus preverit tuto moznost :

http://www.mobilnydom.eu/vysledky-vyhladavania/

Nic moc, ale pre tvoje pouzitie asi najlepsie riesenie, ved je to stale na kolesach a nejedna sa teda o ziadnu stavbu :)