oui
31.10.12,21:56
V prizemnom tehlovom povodnom byte chcem robit kompletnu rekonstrukciu. Byt je teraz v stadiu nakupu, presne este neviem, aky je technicky stav, ale chcela by som zhruba vediet, na co sa pripravit. V byte su stare parkety, ktore vyzeraju, ze su v podstate len zvrchu zodrate, kde tu je nejaka skara, ale posobia rovno a pevne. Urcite chcem novu podlahu a velmi uvazujem aj nad nejakou moznostou zateplenia. Ake su moznosti? Treba podlahu rozobrat, alebo staci polozit novu plavajucu priamo na parkety? existuje sposob ako to zateplit bez kompletneho rozoberania? ci radsej celu podlahu rozobrat a robit vsetko odznova. bola by som rada, aby to bolo urobene co najlepsou cestou, nech riesime co najmenej problemov po nastahovani, no samozrejme, ze by mi najviac vyhovovalo, aby to bolo urobene cim skor. prosim, ake su moje moznosti?
alltracboy
31.10.12,21:42
na parkety moze ist laminat, ale treba zistit ako ej to s parozabranou. Ci tam vobec moze ist. na stranke kaindl to vygeneruej navod na to kao pokladat laminat na drevenu podlahu
danushka
31.10.12,22:13
Staré parkety sa dajú vybrúsiť, vytmeliť a znovu nalakovať.
Určite je to vec vkusu, ale kvalita, životnosť starých parkiet a laminátu sú neporovnateľné.
arizona
01.11.12,05:30
Chodit bosymi nohami po drevenych parketach,alebo po laminate je citelny rozdiel. Hlavne v byte na prizemi. Laminat je studeny.Ja by som radsej dala zrenovovat parkety. Mne osobne sa viac pacia napastovane ako nalakovane. Ale kazdemu sa moze pacit nieco ine.:)
hubatá
01.11.12,05:38
Jéžišmárja - to máte naozaj drevené parkety a vy ich chcete vyhodiť? Neviem či ešte dostať také drôtiky na parkety (možno bude stačiť aj šmirgeľ papier) a treba ich prebrúsiť, ak niekde kúsok chýba, prilepiť drevo v tej istej farbe. Bude to fuška - lebo musíte šmirgľovať v smere dreva, nie aby ste si ich poškriabali! No a potom kúpiť zopár kíl Diavy na parkety, pekne krásne ich napastovať a pustiť na ne deti v starých teplákoch nech sa pošmýkajú. Vôňa je neodolateľná, mne to pripomína Vianoce, lebo parkety sme drôtkovali v rámci predvianočného upratovania tam kde nebol koberec.
Určite by som drevené parkety nevyhodila, a keď už - tak by som ich :) mne dala zadarmo.
arizona
01.11.12,05:59
ano, dostat ich stale,balik stoji necele dve euri. Nedavno som kupovala,aj s par kg Diavy .-)
oui
01.11.12,09:14
dakujem za odpovede, aby som to objasnila - chcem urcite drevo. ak plavaciu podlahu, tak drevenu, ak to nepojde, tak nove parkety. tie stare sa mi nepacia, viem, ako vyzeraju prebrusene parkety, presne take iste parkety mame u nas v celkom dome a mne osobne sa nepacia. cize, urcite chcem klast drevenu podlahu, len neviem, ci sa da aj drevena plavajuca polozit na povodnu, alebo radsej nevymyslat a urobit to cele od piky. nechcem nieco odflaknut, ale zasa, ani zbytocne robit to, co nie je potrebne.
Mária27
02.11.12,13:00
Ja si to dávam robiť odborníkom, fantasticky vedia parkety zmeniť - stmeliť vyčistiť, nalakovať s rôznymi odtienmi ... Také staré a zostali také krásne! Skús to v najmenšej izbe a uvidíš sám.