ponti
01.11.12,06:56
Ako mozno znižiť teplotu radiatora, ked sa mi pri rekonstrukcii "podarilo" odlomit hlavicu radiatora? Radiator hreje naplno ak ked nemusi a vznika zbytocne vysoka spotreba tepla. Vie mi niekto poradit? Dakujem Vam.
sito
01.11.12,06:07
Ten čudlík na ventile na ktorý pôsobila hlavica zatlačiť, ak sa dá a pripevniť izolačkou. Dôsledok, teplota sa zníži, ale radiátor nebude viac vykurovať miestnosť do tej doby, pokiaľ sa nevymení hlavica, ak bol poškodený aj ventil, tak sa treba obrátiť na správcu, ktorý zabezpečí opravu vykurovacieho systému v byte, ak bývaš v byte na tvoje náklady. Ak v rodinnom dome, tiež na svoje náklady.
Zolo
01.11.12,07:28
Hlavicu je možné nahradiť novou, len treba dať pozor pri nákupe, lebo nie všetky typy sú kompatibilné. A nie som si istý, či to bude hradené z FO - v našom dome by to bolo určite na vlastné náklady
AlbertM
01.11.12,13:45
Zober logicky = dá sa sústava hydraulicky vyregulovať bez hlavíc ????
Nedá, preto hlavice patria do spoločného a zo spoločného.
Nemáš pravdu! Na vyregulovanie sústavy nemá HLAVICA žiadny vplyv, mýliš si pojmy, ,,termostatický ventil,, a ,,termostatická hlavica,, pozri link http://vyregulovanie.sk/Trochu-teorie_k-3_Termostaticky-ventil_t-8 otázka znela na HLAVICU:) a nie VENTIL.
petmar
01.11.12,19:02
Nový ventil má taký vrchnák, ktorým sa dá ručne prietok regulovať. Montér odskrutkuje vrchnák, zahodí (ak ich má už veľa) alebo odloží a namontuje hlavicu. Zajdi za montérom pre vrchnák, alebo do obchodu, pokiaľ hneď nechceš meniť hlavicu.
sito
01.11.12,19:24
Hlavica (aj keď ju zlomil súkromne :D ) ide cez FO

Laco, Laco už si videl aby sa hlavica sama, súkromne ulomila?

(2) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný odstrániť závady a poškodenia, ktoré na iných bytoch alebo nebytových priestoroch v dome alebo na spoločných častiach domu alebo spoločných zariadeniach domu alebo príslušenstve spôsobil sám alebo osoby, ktoré jeho byt alebo nebytový priestor užívajú.

Súvislé

Vlastník bytu v dome je povinný odstrániť poškodenia, ktoré na spoločných zariadeniach domu spôsobil sám alebo osoby, ktoré jeho byt alebo nebytový priestor užívajú.