misho.adam
01.11.12,17:18
Zdravim potreboval by som informaciu, kde by som zohnal kovovu chranicku, ktora by mala ist zo zeme po skrinku, ktory dali elektrikari na stlp, ked som podal ziadost o zriadenie pripojky.

hladal som nieco v hagard halle, ale nic take som nenasiel.

dakujem
alltracboy
01.11.12,21:22
lesenarska trubka.. natries farbou a mas chranicku.
juraj:-)
02.11.12,05:16
celkom nesúhlasim, že len obyčajnú lešenársku trubku. Ak kovovu tak isto pozinkovanu, hlavne zvnutra. Treba vám kovovu? Totiž ona z vnutra zhrdzavie a v prípade, že bývate pri nejakej hlavnej ceste je tam dost otrasov od prechodiacích aut a viete ako pôsobí hrdza na kábel? Ako smirglový papier, teda ten kábel môže osmirglovať až do holých vodičov. Preto by som pouvažoval či tam nedať plast, alebo potom zinkovu. Norma hovorí o tom, že prívod má byť chráneny v chráničke, v akej už nehovorí.
Xanti
02.11.12,06:45
Zdravim potreboval by som informaciu, kde by som zohnal kovovu chranicku, ktora by mala ist zo zeme po skrinku, ktory dali elektrikari na stlp, ked som podal ziadost o zriadenie pripojky.

hladal som nieco v hagard halle, ale nic take som nenasiel.

dakujem
No ja som trošku prezrela hagard a našla som kovové chráničky http://www.hagard.sk/kable-vodice-a-prislusenstvo/trubky-prichytky-spojky.html?page_id=3793
Kopex je kovová, FXP je pancierová ... nič sa nepodobá domu, čo dali elektrikári na stlp? Lebo také sa používajú.
elkibo
02.11.12,06:45
Uz si robil niekedy elektricku prípojku? Elektrarne davaju pripojovacie podmienky a tam je jasne napisane ze kabel od zeme po SPP musi byt v pancierovej chranicke - kovovej.
elkibo
02.11.12,06:51
V Hagarde pancierove trubky maju na 1000%. Treba sa spytat a nie len pozerat. Trubka je pozinkovana, dlha 3m a vnutorny rozmer je 32mm, tiez na obidvoch koncoch je zvit pre ich vzajomne spajanie. A norma jasne vravi v akej chranicke ma byt. Plast je cez zimu krehky a tiez si predtav ze bude niekto kosit okolo stlpa s krovinorezom... Preto kovova
alltracboy
02.11.12,08:02
pokial hrdza v lesenarskej trubke prederie kabel tak zoreriem dratenu kefu. Tak ked sa nikto boji hrdze, kludne moze kupit nejaku vodovodnu trubku zinkovanu. Mate hlavu s smutku z uplnej hovadiny. Navyse kabal musi aj tak este byt v plastovej chranicke minimalne ako vchadza do chranicky a vychadza, takze kludne moze plastovu ohybnu chranicku pretiahnut cez celu lesenarsku trubku a ma to chrane na 100%. Ta kovova je len na to aby tam niekto nesekol krompacom.
juraj:-)
02.11.12,13:52
prečítal som si tie podmienky zas a zas som tam nič také nenašiel. vačšinou to rieši projekt, v tom je napísane ako to umietniť a elektrarne ho schváľuju.
juraj:-)
02.11.12,13:56
prosim uved aj clanok normy, ktorá hovori o kovovej chranicke, rad si rozsirim vedomosti
juraj:-)
02.11.12,13:58
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,21716.0.html
prosím, nemam to z vlastnej hlavy, ale logiku to ma.
misoft
02.11.12,14:22
http://diskuse.elektrika.cz/index.ph...c,21716.0.html (http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,21716.0.html)
prosím, nemam to z vlastnej hlavy, ale logiku to ma.
No je tam niekoľko užitočných rád, ale aj vyslovené hovä*iny:

některé novodobé směsy plášťů kabelů tuto nesnášejí - čo je vyslovene do neba volajúca somarina - na izoláciu káblov sa musí používať normovaný plast PE a PVC - nie akákoľvek smes.
alltracboy
02.11.12,16:52
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,21716.0.html
prosím, nemam to z vlastnej hlavy, ale logiku to ma.
nie nema to logiku.. hrdza urcite kabel neposkodi. Pokial by sa to "chvelo" tak ako tam niekto pisal tak to ti z tych otrasov skor padne dom ako sa prederie kabel.
pivko
05.11.12,17:24
nie nema to logiku.. hrdza urcite kabel neposkodi. Pokial by sa to "chvelo" tak ako tam niekto pisal tak to ti z tych otrasov skor padne dom ako sa prederie kabel.

Ty odbornik:Dnačo tam dávať 2 rúry , však tam stačí jedna sivá plastová čo je na odpad a hotovo.
pivko
05.11.12,19:03
rockeer ty pako tá rúra je na stĺpe .
pivko
05.11.12,19:17
Tak lebo tie lacné odpadové su sive a oranžová je určená pod zem ako ty:D
rockeer
05.11.12,19:22
rockeer ty pako tá rúra je na stĺpe .

A kosačka kosí kde ?
Pod zemou ??????????
alltracboy
05.11.12,22:21
Ty odbornik:Dnačo tam dávať 2 rúry , však tam stačí jedna sivá plastová čo je na odpad a hotovo. mozno tak v KE.. ale tu tolko ciganov nemame takze mozeme dat aj kovovu.
pivko
06.11.12,05:27
mozno tak v KE.. ale tu tolko ciganov nemame takze mozeme dat aj kovovu.
škoda reči
lubko6394
06.11.12,05:48
Ty odbornik:Dnačo tam dávať 2 rúry , však tam stačí jedna sivá plastová čo je na odpad a hotovo.

Keď to má byť len na to aby sa skolaudovalo, tak stačí aj šedá plastová. Ak mi to má vydržať tak ani šedá a ani červená trubka PVC nie sú vhodné ( UV žiarenie + krehkosť v zime ). Na dolámanie stačí krovinorez prípadne niekoľko ťuknutí napr.pri odhŕňaní snehu. Takže ostáva čierny PP, ale na ten nevidím dôvod, keď jestvujú na to priamo určené pancierové trubky, ktoré sú mimochodom veľmi ľahké, takže zberačov príliš nelákajú. A už len z estetického dôvodu namiesto vlniacej sa PP trubky a potreby viacerých upevnení by som preferoval pancier.
Rudolf Kubík
06.11.12,06:16
www.osko.sk, tam majú prsne tú čo potrebuješ, je pozinkovaná a má na koncoch závity ak ich chceš nadpájať. Ceny zrejme najlepšie na SK.
Indeed
06.11.12,06:19
pokial hrdza v lesenarskej trubke prederie kabel tak zoreriem dratenu kefu. Tak ked sa nikto boji hrdze, kludne moze kupit nejaku vodovodnu trubku zinkovanu. Mate hlavu s smutku z uplnej hovadiny. Navyse kabal musi aj tak este byt v plastovej chranicke minimalne ako vchadza do chranicky a vychadza, takze kludne moze plastovu ohybnu chranicku pretiahnut cez celu lesenarsku trubku a ma to chrane na 100%. Ta kovova je len na to aby tam niekto nesekol krompacom.

Rovnako ako 80 % diskutujúcich na ľubovoľnom diskusnom fóre,

nielen tu na porade....
pivko
06.11.12,14:19
Keď to má byť len na to aby sa skolaudovalo, tak stačí aj šedá plastová. Ak mi to má vydržať tak ani šedá a ani červená trubka PVC nie sú vhodné ( UV žiarenie + krehkosť v zime ). Na dolámanie stačí krovinorez prípadne niekoľko ťuknutí napr.pri odhŕňaní snehu. Takže ostáva čierny PP, ale na ten nevidím dôvod, keď jestvujú na to priamo určené pancierové trubky, ktoré sú mimochodom veľmi ľahké, takže zberačov príliš nelákajú. A už len z estetického dôvodu namiesto vlniacej sa PP trubky a potreby viacerých upevnení by som preferoval pancier.
Tak u nás na ulici sú stlpy v asfalte medzi chodníkom a cestou , každý na ulici má sivú odpadovú a nikto ju nemá vlnitú ,alebo dolámanú.
A dávať tam lešenársku je úplna hovadina.
alltracboy
06.11.12,14:28
lesenarsku som pisal preto lebo take sa povaluju kde kade a najskor ju zohnat zadara. iny kraj iny mrav.. mna by elektrikar asi kopol do riti ked by som mu dal plastovu ruru.
pivko
06.11.12,14:48
lesenarsku som pisal preto lebo take sa povaluju kde kade a najskor ju zohnat zadara. iny kraj iny mrav.. mna by elektrikar asi kopol do riti ked by som mu dal plastovu ruru.
Lešenársku mám ,ale na plyne a s prechodkami.