digehe1
02.11.12,14:30
Môže mi prosim niekto vysvetliť čo znamená, že na určitý pozemok je plomba vyznačená na základe V 2437)/2012?Veľmi pekne ďakujem
bodliak
02.11.12,13:40
"V" je Vklad, 2437/2012 je číslo vkladu podaného v tomto roku, jednoducho to znamená, že sú na kataster podané listiny na základe ktorých sa v katastri uskutočnia zmeny. Vklad na kataster je požiadavka na zmenu, prevod vlastníctva (predaj, dedičstvo, exekúcia,...).
Listiny sa prijmú a vyznačia "P" - plombu. Listiny študujú až potom. Môžu ich akceptovať, vyžiadať doplnenie alebo zamietnuť.
digehe1
02.11.12,14:06
"V" je Vklad, 2437/2012 je číslo vkladu podaného v tomto roku, jednoducho to znamená, že sú na kataster podané listiny na základe ktorých sa v katastri uskutočnia zmeny. Vklad na kataster je požiadavka na zmenu, prevod vlastníctva (predaj, dedičstvo, exekúcia,...).
Listiny sa prijmú a vyznačia "P" - plombu. Listiny študujú až potom. Môžu ich akceptovať, vyžiadať doplnenie alebo zamietnuť.

dakujem velmi pekne za tak rýchlu odpoved, totiž chceme kupit domček,a na katastri som našla toto napísané,takže to môže byť už ako že ho nemôže kupiť druhý záujemca okrem nás?
Xanti
02.11.12,14:12
dakujem velmi pekne za tak rýchlu odpoved, totiž chceme kupit domček,a na katastri som našla toto napísané,takže to môže byť už ako že ho nemôže kupiť druhý záujemca?
No je možné, že predávajúci ho už raz predal a nový majitelia to dali zavkladovať do katastra. Alebo sa jedná o dedičské konanie, poprípade exekúciu majetku.

Nevieš bližšie o majiteľoch toho domu?
Xanti
02.11.12,14:19
dakujem velmi pekne za tak rýchlu odpoved, totiž chceme kupit domček,a na katastri som našla toto napísané,takže to môže byť už ako že ho nemôže kupiť druhý záujemca okrem nás?
Vy ste podali návrh na vklad? A predtým ako ste podali návrh bol LV čistý?
digehe1
02.11.12,14:29
Vy ste podali návrh na vklad? A predtým ako ste podali návrh bol LV čistý?

práveže sme nič nepodávali,akurát len že nám schválili požičku,neviem čo ma to napadlo dnes pozret na kataster,,,,,,
majitel je len jeden,pretože mu manželka zomrela,,,,
Xanti
02.11.12,14:31
Napíš viac o čo ide, aby ste neboli oklamaný. Lebo z tých info čo dávaš postupne sa nedá vysomáriť.
Už ste podpísali kúpnopredajnú zmluvu? Resp. kedy zomrela majiteľovi manželka, je aj manželka na tom LV napísaná?
bodliak
02.11.12,14:34
práveže sme nič nepodávali,akurát len že nám schválili požičku,neviem čo ma to napadlo dnes pozret na kataster,,,,,,
majitel je len jeden,pretože mu manželka zomrela,,,,

Ak sú v katastri zapísaní ako majitelia stále obaja (on aj zosnulá manželka), tak to s najväčšou pravdepodobnosťou bude dedičské konanie.
Ak je sám majiteľom, tak sa tam niečo deje a počkajte si na čisté LV, bez plomby a ťarchy.
Peniaze cez notársku úschovu.
digehe1
02.11.12,14:47
Ak sú v katastri zapísaní ako majitelia stále obaja (on aj zosnulá manželka), tak to s najväčšou pravdepodobnosťou bude dedičské konanie.
Ak je sám majiteľom, tak sa tam niečo deje a počkajte si na čisté LV, bez plomby a ťarchy.
Peniaze cez notársku úschovu.
su tam napísaný obidvaja,,,takže budeme čakať,,,,čo bude dalej, ale ma to zaskočilo,
Xanti
02.11.12,14:49
su tam napísaný obidvaja,,,takže budeme čakať,,,,čo bude dalej, ale ma to zaskočilo, No nemôže to predať kým neprebehne dedičské konanie. Takže čakajte aj čo sa zmluvy týka, môžete nejakú predbežnú zmluvu uzavrieť ale zálohu nedávajte. Pre istotu.
danushka
02.11.12,15:38
práveže sme nič nepodávali,akurát len že nám schválili požičku,neviem čo ma to napadlo dnes pozret na kataster,,,,,,
majitel je len jeden,pretože mu manželka zomrela,,,,
To je ale dosť zvláštne, že Vám schválili pôžičku na nehnuteľnosť, kde je jeden z vlastníkov nehnuteľnosti zosnulý...
Viem si napríklad predstaviť zmenu na LV takú, že prebieha vklad záložného práva poskytovateľa úveru.

Ťažko povedať, veľmi kusé informácie k nejakému konkrétnemu obrazu, kto kupuje, ako kupuje, kto predáva, či prebehlo dedičské konanie, bola zmluva podpísana pred úmrtím jedného z vlatníkov, že úver bol schválený atď...
draik
02.11.12,17:51
Dedičstvo to nebude, jednak by dedičské konanie už muselo byť skončené, navyše dedičské veci sa zapisujú záznamom, čiže Z. Vkladové konanie môže byť napríklad vklad záložného práva za poskytnutú pôžičku, vklad vecného bremena, akýkoľvek prevod, usporiadanie spoluvlastníckych vzťahov.