kremienok
02.11.12,17:02
ahojte, rada by som ziskal blizsie informacie o terapii tichom vyuzivanej v psychoterapii. Aky ma ucinok, co sa s nou da dosiahnut, co sa nou vlastne sleduje, co ma klientovi priniest?
Dakujem za reakcie a odpovede

kremienok
petermikuláš
02.11.12,22:10
v takomto prípade by som neplatil nič psychoterapeutom, išiel by som sám kdesi do lesa a "liečil" by som sa, myslím úplne vážne, takto sa liečim pravidelne
martuli
03.11.12,06:20
Mňa tiež takto občas dusí terapeutka, zvyčajne vtedy, ak chce, aby som s niečim vyliezla a ja nechcem, resp. ide to to veľmi ťažko, raz sme takto sedeli asi 15 minút...
buchač
03.11.12,08:10
ahojte, rada by som ziskal blizsie informacie o terapii tichom vyuzivanej v psychoterapii. Aky ma ucinok, co sa s nou da dosiahnut, co sa nou vlastne sleduje, co ma klientovi priniest?
Dakujem za reakcie a odpovede
kremienok
...hm ...široký to pojem ...
Ono je lepšie niekedy ale byť ticho , ako zbytočne rozprávať , nakoľko :

Počúvať znamená viac než len počuť....

v takomto prípade by som neplatil nič psychoterapeutom, išiel by som sám kdesi do lesa a "liečil" by som sa, myslím úplne vážne, takto sa liečim pravidelne
...a hentá liečba bohovo zaberá ...
...no niekedy je aj toho ticha až príliš ... minule som doslova - dopísmena štartol sthilku ...:---


Mňa tiež takto občas dusí terapeutka, zvyčajne vtedy, ak chce, aby som s niečim vyliezla a ja nechcem, resp. ide to to veľmi ťažko, raz sme takto sedeli asi 15 minút...

Občas je dobré zamyslieť sa nad ľudskou úprimnosťou, ozajstnou otvorenosťou...
Je to zriedkavá a ťažká vec; a ako veľmi závisí od človeka, ktorý nás počúva!
Sú takí, čo odstránia bariéry a cesta je hladká; sú takí, čo vylomia dvere a vstúpia na naše územie ako dobyvatelia;
sú takí, čo nás zabarikádujú, zatvoria nás v sebe, oboženú nás múrmi a priekopami;
sú takí, čo nás rozladia a počúvajú iba naše falošné tóny;
sú takí, pre ktorých ostaneme navždy cudzincami, čo rozprávajú neznámym jazykom.
A keď je rad na nás, aby sme počúvali, čo z toho sme...?
Počúvame ???
kaivorus
03.11.12,16:38
super, super, super,. správne napísané
kaivorus
03.11.12,16:41
veeeeeeľmi dobré.. až správne