liviag
03.11.12,13:40
ahojte vsetci, ako vikendujete?
Mam zaujimavu otazocku, asi pre tych skusenejsich, moze primator mesta udelit vynimku pri stavbe, konktretne pri studni? Vzdusne ochranne pasmo je 5 metrov a dvoma metrami zasahujeme, podotykam vzdusnym ochrannym pasmom na susedov pozemok, ktory samozrejme nesuhlasi s umiestnenim studne. Okrem toho nemame ine problemy, vsetko ok, primator tiez kruti hlavou, moze v takomto pripade udelit vynimku a povolit studnu? Ved 2 metre od hranice pozemku aj tak sused a ani ja nic postavit nemozeme spravne? Dakujem
wagner
03.11.12,17:50
Na stavbu nepotrebuješ súhlas suseda - na žiadnu stavbu. To by sa v republike nepostavil ani plot. Pokiaľ bude vodoprávne konanie, sused má právo dať pripomienku. Pokiaľ nie je pripomienka v súlade so zákonom, tak ju žiadny stavebný úrad nemusí akceptovať. Každý stavebný úrad je na to, aby vedel rozhodovať a posudzovať pripomienky. Robila som stavebné konania pekných pár rokov, ale nepamätám sa, že by som bola akceptovala blbú pripomienku.
liviag
04.11.12,13:20
super wagner, no a ked je tych susedov na pozemku 34 ? Je ich 34 a vzdusnym ochrannym pasmom zasahujem do ich pozemkov 2 metre. Mesto si pytalo suhlasy od vsetkych susedov. Pekne dakujem
wagner
04.11.12,15:55
super wagner, no a ked je tych susedov na pozemku 34 ? Je ich 34 a vzdusnym ochrannym pasmom zasahujem do ich pozemkov 2 metre. Mesto si pytalo suhlasy od vsetkych susedov. Pekne dakujem

Požiadaj písomne pána primátora, aby Ti písomne zaslal číslo zákona a paragraf, ktorý vyžaduje súhlas suseda so susednou stavbou. Nepoznám taký §, pokiaľ ja viem, môže pýtať stanovisko vlastníkov susedných nehnuteľností. Nič viac. Písomne musíš ešte aj doporučene, lebo vtedy je povinný Ti odpovedať. Keď nie, tak sa môžeš na neho sťažovať na porušovanie zákona. A na stránke justice.gov.sk si poriadne preštuduj platný stavebný zákon. Už som ho dávno neštudovala, ale Ty to potrebuješ. Aby si sa vedel brániť. A ak má s tým p.primátor problém, nech zvolá stavebné konanie. A ešte si naštuduj k tomu aj vyhlášku k stavebnému zákonu (síce sú aj na porade, ale mne sa to nedá otvoriť).
wagner
04.11.12,20:31
Iba dodávam:
studňa je vodná stavba podľa zákona 364/2004, § 52 ods. 1, písm.d. zákona o vodách. Obec musí vydať rozhodnutie o povolení na odber povrchovej resp.pozemnej vody. Teda nie podľa stavebného zákona, ale podľa vodného zákona. Mal by si sa ísť poradiť najprv na okresný úrad životného prostredia - oddelenie vodného hospodárstva. Pozbieraj od nich múdrosti a popýtaj sa na problémy so susedmi. Podľa mňa by si s projektom a žiadosťou mal požiadať mesto o vydanie rozhodnutia o povolení na odber vody a umiestnenie vodnej stavby( je možné že dnes sa toto trochu zmenilo, aj zákony sa menia) A žiadne stanoviská si neni povinný zháňať, mesto je povinné zvolať vodoprávne konanie a v súlade so zákonom prejednať záležitosti. Vodný zákon neuvádza nejaké metre presahu, dosahu a neviem čoho, čo Tvoji susedia namietajú.Ak nesúhlasia, môžu sa odvolať na okresný úrad ŽP a dosť. Mesto je povinné vydať rozhodnutie po splnení všetkých predložených potvrdeníé a pod. Tak toť môj názor.