andiablo
04.11.12,11:32
nazdar Stavebníci
Mám veľkú dilemu. K stavbe rodinného domu je potrebná i uťahovačka. Zaujali ma tieto dve. len sa neviem rozhodúť medzi nimi. Na 12 sa mi páči že ma dve rýchlosti kde to 14 iba jednu. zaujímali by ma i vaše osobné skúsenosti
Ďakujem za každú radu
DickO'bras
04.11.12,11:10
Ak to potreujes len na srobovanie tak staci aj 12V(rozdiel v krutiacom momente je len kozmeticky oproti 14V), ak planujes aj vrtat isiel by som do 18V. Treba pozerat aj na akumulatory ci su Ni alebo Li a tiez pocet lebo stava zvykne dojst vtedy ked potrebujes najviac vrtat :) S boschom sice skusenosti nemam, pouzivam 18V AEG ... zatial spokojnost.
peterkos2
04.11.12,11:27
Ja použivam v robote Makitu mam k nej tri 3-Ah Li-On baterky zatial spokojnost.Aj moji další štyria kolegovia si ju kupili.Makita má dobrý servis.Bosch už davno nieje čo býval.Viem že kvalitnejšie náradie je aj drahšie ale využiješ ho aj v budúcnosti
DickO'bras
04.11.12,11:33
No Bosch robi aj profi radu GSR zalezi ako casto to chce andiablo pouzivat a kolko do toho chce investovat.
220870
04.11.12,12:13
Od Bosch nekupujte na slovensku.vozia sem všetko z Číny.Navyše nepodarky.Bosch si zo Slovenska robí smetisko.Ak chcete kúpiť kvalitu od Bosch treba ísť do Rakúska .Ak môžem odporučiť radšej Makita.Bosch nem dobre.
DickO'bras
04.11.12,12:23
Vsetky znacky robia svoje low end rady v Cine, aj Makita. Myslis ze profi vyrobok kupeny u nas a v Rakusku bude mat inu krajinu povodu? Tiez kupujem naradie zasadne v zahranici ale ani nie koli kvalite ale cene.
day
04.11.12,13:02
Je to jedno, kvalita bola pri naradi 10rokov dozadu,
ked to bude hobby naradie skus baumax alebo nieco podobne, ze vraj vratenie a reklamacie funguju bez problemov, ale to nie je moja osobna skusenost.
andiablo
04.11.12,15:01
no ja to chcem práve k stavbe rodinného domu
sadrokartony, metrotile strechu a pod.
andiablo
05.11.12,06:52
a makitu by ste mi akú doporučili
fefe30
05.11.12,07:09
Ja mám tu bosch ale starsiu verziu PSR 1200. Je 12V. Kupoval som ju na akciu v Baumaxe s dvomi baterkami + kufor+nabka .. za 60€. Výroba je to made in malaysia. :) Neni to ziadna super mašina. Ale na moju svojpomocnú výstavbu bohate stačí. Tie čo si ty uviedol s 2 baterkami stoja skoro raz toľko čo moja. ALe je na tebe, kolko si ochotný investovať do náradia. Včera som pozeral BX leták a zrovna majú akciu na 12V Black&Becker s 2 bat. za 60€. Keď ju chceš len na svojpomocnú stavbu, určite ju nebudeš používať každý deň, tak si myslím, že je zbytočné vrážať prachy do profi náradia. Neni to žiadny no name, a máš 2 roky "super" záruku :D v BX.
dobrocani
05.11.12,08:46
Ja som na stavbu kupil toto:
http://vrtacky.heureka.sk/skil-6222-aa/specifikace/#section

nie je to bohvieco, ale bez bateriek, za doobedie som s tym zavrtal 400 skrutiek do dreva.
Na vrtanie mam Makitu s vymenitelnou hlacou, toto pouzivam len na skrutkovanie. Uz ma prestalo bavit to neustale vymienanie bateriek a prave vtedy, ked som potreboval nieco utiahnut, tak dosla stava.
Kabel ma sest metrov a elektricka pripojka je to prve, co si na stavbu dotiahnes.
Indeed
05.11.12,09:15
Ja som na stavbu kupil toto:
http://vrtacky.heureka.sk/skil-6222-aa/specifikace/#section

nie je to bohvieco, ale bez bateriek, za doobedie som s tym zavrtal 400 skrutiek do dreva.
Na vrtanie mam Makitu s vymenitelnou hlacou, toto pouzivam len na skrutkovanie. Uz ma prestalo bavit to neustale vymienanie bateriek a prave vtedy, ked som potreboval nieco utiahnut, tak dosla stava.
Kabel ma sest metrov a elektricka pripojka je to prve, co si na stavbu dotiahnes.

Tak TOTO si kupim ako prvé kdekoľvek v stavebnom markete ked najbližšie navštívim CZ.
andiablo
06.11.12,08:14
no tú v baumaxe som pozerala tej by som veru neveril. Môj finančný limit je na úrovni 120 Eur. V letáku ma skôr oslovila Black and Decker HP 126 F3B.http://www.rucne-naradie.sk/print.php?produkt=HP126F3B
andiablo
06.11.12,08:20
Indeed
06.11.12,08:23
nazdar Stavebníci
Mám veľkú dilemu. K stavbe rodinného domu je potrebná i uťahovačka. Zaujali ma tieto dve. len sa neviem rozhodúť medzi nimi. Na 12 sa mi páči že ma dve rýchlosti kde to 14 iba jednu. zaujímali by ma i vaše osobné skúsenosti
Ďakujem za každú radu
Som sa zľakol,že ideš skladať nejakú oceľovú konštrukciu, kde potrebuješ dotiahnuť skrutkové spoje presným momentom.
Náradie , čo máš na mysli sa volá "akumulátorový skrutkovač".
Indeed
06.11.12,08:24
.pozri ešte OBI
andiablo
06.11.12,09:22
Sorka za zlý názov. U nás to je tak zaužívané :-D
DickO'bras
06.11.12,10:21
Z toho co si zatial nasiel vychadza najlepsie IMHO ten B&D
DickO'bras
06.11.12,10:25
Mrkni tiez ake akumulatory su k tomu, NiCd nieje bohvieco, radsej NiMH alebo LiIon, baterky ti odidu ako prve a v tejto cenovej hladine (100 eur +/-) su baterie drahsie ako samotne naradie.
dinder
08.11.12,08:35
Ja som kupil pred rokom toto
http://www.bosch-naradie.sk/akumulatorovy-vrtaci-skrutkovac-bosch-gsr-1442-p-6497.html
Je to profi rada, komplet som s tym zrekonstruoval cely 3i byt, sadrokartony, stropy aj stenu, vrtanie do dlazby, dreva aj kovu, prave s tym srobujem vstavanu skrinu. Zatial bez problemov, baterky funguju rovnako ako ked boli nove, nevidim ziaden pokles, pritom su to NiCd. Vyhoda oproti hobby verziam ze su dva aukmulatory, ale to som vyuzil iba par krat ked som pracoval cely den. Zopar krat mi to spadlo, cca z 1.5 metra, bez ujmy na zdravi.
dinder
08.11.12,08:48
Este k tym baterkam, ako som pisal, po roku mi obe nicd funguju bez problemov. Pokial si ale zrucny dokazes si baterku "vyrobit" sam. Ked ju rozoberies, zistis ze sa v nej nachadza 12 kusov NiCd monoclankov. (kazdy 1,2V, spolu 14,4 V). Kupis si podobne clanky a zletujes dohromady, mas vybavene. Ak kupis s vyssou kapacitou, celkova kapacita baterie sa ti zvysi rovnako. Nabijacku mozes pouzivat rovnaku. Ak troska pohladas baterky ta vyjdu na 25 euro. Okrem toho existuju firmy co robia takyto repas, tam je cena 50 a viac eur, kvalitu mas dokonca aj lepsiu ako original. Ja som si takto opravoval baterku v notebooku :-), za par eur. funguje doteraz

Alebo tunak chlapik tam dal 12v akumulator, cena do 10 eur v gm
http://mkotva.cz/Navody/aku_pack_pro_vrtacku.htm
ale vtedy nemozes pouzivat original nabijacku
DickO'bras
08.11.12,09:29
Na NiCd baterii samozrejme nieje nic zle, len treba pamatat ze je potrebne z hladiska zivotnosti a udrzania uz aj tak mizernej kapacity pred opatovnym nabijanim bateriu uplne vybit. Ak NiCd baterie tak min. 2 ks, nabijanie 1.5Ah NiCd trva hodinu pre porovnanie nabijanie 3.0Ah LiIon 45 min. Pri praci na dome tu 1.5Ah bateriu vybijes niekolko krat za den.
leonq
08.11.12,20:01
pouzivam Bosh 14-4 s LiIon baterkou,
http://www.bosch-naradie.sk/akumulatorovy-vrtaci-skrutkovac-bosch-psr-144-li-1x-aku-p-222.html
uplna spokojnost, mozes nabijat v prestavkach prace bez pamatovaho efektu.uz zatiahla peknu kopu skrutiek
tusim som ju videl teraz v Metre za 100E co je podla mna dobra cena, ak utahovacka tak s LiIon bateriu, mam jednu aj s NiCd ale tam postupne klesala kapacita a musim tam spravit repas, co sa nie velmi oplati
andiablo
09.11.12,16:56
troška som pohľadal a našiel som nasledovné . Je to Boshka profesional čo si myslíte
http://www.euroshopy.sk/bosch-akumulatorovy-vtaci-skrutkovac-gsr-14-4-2-li-2/
andiablo
12.11.12,08:52
Nikto nič :-D
boldizar6b
13.11.12,00:18
Táto je celkom dobrá a je v akcii, unas je trosku lacnejšia ale nemozem tu dávať link :) (fotka profilu) :)
vulxy
13.11.12,00:44
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vrtacky-skrutkovace_EINHELL-4513350-RT-CD-14-4-LI-RED_689445.html toto som si kupil ako skrutkovac ,.je ktomu len jedna baterka ,ale dobre sa s nou robi si myslim ze ako lacne naradie ale dobre.mam este 14v makitu ta je o triedu lepsia ale aj dva a polkrat drahsia....
vulxy
13.11.12,00:50
boldizar6b
13.11.12,00:50
No ak máte k dispozícii 2 tak jedna môže byt "slabšia" s jednou baterkou, ale ku stavbe domu ju asi bude využívať častejšie a s jednou baterkou je to nanic, pretože sa vždy vybije v tej najnevhodnejsej chvíli :) a Bosch profesional ma predlzenu záruku takze ak niečo lacnejšie tak napr. tu boschku kedže je v akcii
vulxy
13.11.12,01:13
ta Bosch profi 14,4 je dobry vyber.....nic proti