Vladi87
04.11.12,20:17
Dobrý deň,

nedávno sme si kúpili pračku AEG plnenú zhora. Dávkovač pracieho prostriedku a aviváže nemá v dvierkach, ako má väčšina pračiek plnených zhora, ale pri pántoch dvierok.

Pračka funguje super, ale vyskytol sa jeden problém. Keď dávkujem tekutý prací prostriedok, ten preteká hneď na bubon. Prakticky je to tak, ako keby som lial prací prostriedok rovno na bubon mimo dávkovača. Aviváž sa dáva do priehradky vedľa a funguje správne. Stretli ste sa niekedy s niečim podobným? Je to v poriadku? Vada to nie je, pretože viacerí majitelia tejto práčky to majú rovnako.

Je potrebné prejsť na prací prach?
arizona
04.11.12,19:23
Ja mam sice inu pracku,ale mne sa to stavalo s avivaznou priehradkou. Trebalo ju vzdy len rozobrat,dokladne vycistit a pomohlo to.

Ja vzdy davam praci prasok priamo na bubon.Nie je v tom ziaden rozdiel ;)
Stefan2005
04.11.12,19:33
... Keď dávkujem tekutý prací prostriedok, ten preteká hneď na bubon. Prakticky je to tak, ako keby som lial prací prostriedok rovno na bubon mimo dávkovača. Aviváž sa dáva do priehradky vedľa a funguje správne. Stretli ste sa niekedy s niečim podobným? Je to v poriadku?....

...je to docela logické, že keď je prací prostriedok tekutý, tak to preteká cez vystupné otvory...

Máme tiež AEG, robiíme to tak, že v prípade programov bez predpierky dávame prací prostriedok rovno do bubna (nezáleží na konzistencii...). Ak však treba spustiť predpranie, tak prací prostriedok určený na hlavné pranie by dovtedy mal zostať vo svojej nádržke - vtedy dávame prášok do príslušnej nádržky - na predpierku vlastne zase priamo do bubna bez ohľadu na skupenstvo prostriedku....
Vladi87
04.11.12,19:41
Ďakujem Vám všetkým :-) umytie nepomôže, lebo fyzicky je to spravené tak, že tekutý prášok zákonite musí pretiecť. Ale ak dávate priamo do bubnu, tak je to ok :-)

Ešte raz, pekný večer:)
Stefan2005
04.11.12,19:48
... pre istotu som sa pozrel do návodu na používanie - píše sa v ňom:

"Tekuté pracie prípravky môžno používat’ len na predpieraniene. Ak nastavíme prací cyklus bez predpierania, možno ich naliat’ do dávkovacej nádobky, ktorú umiestníme rovno do bubna, alebo do priehradky pranie. V oboch prípadoch treba spustit’ prací cyklus okamžite."

... takže s pračkou je všetko v poriadku.
lujza.j
04.11.12,19:52
fúha...toto je jedna zo značiek čo by som kúpila keby moja už doslúžila, čo je asi na spadnutie.....no ale aj ked ste to už vyriešili, podľa mňa by to takto nemalo byť.... ked mi preteká napr. aviváž tak to tiež prečistím a všetko je OK , lebo keby sa to malo liať na bubon tak tie dávkovače nedajú...
ja by som si to overila v servise....http://www.aeg-electrolux.sk/Support/Service-Centers/
Stefan2005
04.11.12,19:59
fúha...toto je jedna zo značiek čo by som kúpila keby moja už doslúžila, čo je asi na spadnutie.....

... my máme L47330 a môžem zodpovedne prehlásiť, že je jedným z mála domácich spotrebičov, ktorý by som bez váhania kúpil znova.
Proste paráda.
lujza.j
04.11.12,20:16
... my máme L47330 a môžem zodpovedne prehlásiť, že je jedným z mála domácich spotrebičov, ktorý by som bez váhania kúpil znova.
Proste paráda.
dík kuknem na ten model....moji favoriti boli siemens-bosch a AEG-elektrolux, prvý koncern som musela škrknúť nerobia z hora plnené...tak ostala druhá fabrika....
deeda
04.11.12,20:23
Ja mám v návode AEG, že tekuté pracie prostriedky sa nesmú používať pri programoch s predpraním. Ale zvykla som si používať tekutý PP na predpranie v kombinácii s práškom na hlavné pranie. U programov bez predprania dávam tekutý PP v plastovom guľovom uzávere medzi prádlo.
luja5
04.11.12,20:49
... my máme L47330 a môžem zodpovedne prehlásiť, že je jedným z mála domácich spotrebičov, ktorý by som bez váhania kúpil znova.
Proste paráda.
Aj ja ju mám, som veľmi spokojná a tiež by som neváhala znova si ju kúpiť:).