robomil1
04.11.12,22:04
potreboval by som radu mam problem s vlhkou stenou, strecha bola poskodena a stena je v sucastnosti vlhka,
stena je z Tehál a kameňa,, dost nerovna - plan je vyrovnat sadrokartonom a tu je otazka.

streba nahodit spric a sanacnu omietku alebo moze ostať hola stena bez omietky a tak nahodit sadrokarton na U profil??

jeden murar mi vravel ze komplet oskrabať stenu co som s kamosom svojpomocne aj vykonal, isce neaka ta omietka nesla dole celkom( niekde bola hrubka aj do 5cm). iny mi zasa tvrdil ze netreba oskrabat celkom ze to nova omietka neprepusti..
220870
05.11.12,04:44
Poriadne oškrabať a nahodiť sanačnú omietku.Na takéto steny v žiadnom prípade nemôžete dať sadrokarton!!!
buchač
05.11.12,05:50
potreboval by som radu mam problem s vlhkou stenou, strecha bola poskodena a stena je v sucastnosti vlhka,
stena je z Tehál a kameňa,, dost nerovna - plan je vyrovnat sadrokartonom a tu je otazka.

streba nahodit spric a sanacnu omietku alebo moze ostať hola stena bez omietky a tak nahodit sadrokarton na U profil??

jeden murar mi vravel ze komplet oskrabať stenu co som s kamosom svojpomocne aj vykonal, isce neaka ta omietka nesla dole celkom( niekde bola hrubka aj do 5cm). iny mi zasa tvrdil ze netreba oskrabat celkom ze to nova omietka neprepusti..

...ak murár , tak nie nejaký kamarát , alebo iný .....

JEDINE miestny ... ten vie , čo a ako .....



Vlhke steny - cca 15 rokov nevykurovane
...kúriť a vetrať ....potom vetrať a kúriť ......
...a dokolečka , dokola.....:rolleyes:

Moja chalupa bola iba 2 roky neobývaná , vlkosť síce minimálna - ale bola .... rok som vetral a kúril ...
robomil1
05.11.12,05:53
s kurenim som zacal dufam ze pomoze,

takze ani po nahodeni sanacnej omietky nedavat sadrokarton vobec na tu stenu??
buchač
05.11.12,06:06
stena je z Tehál a kameňa,,
...
ze to nova omietka neprepusti..

:rolleyes:
Moja chalupa
...postavená v 1914...
bola iba 2 roky neobývaná , vlkosť síce minimálna - ale bola .... rok som vetral a kúril ...

robomil1
Re: Vlhke steny - cca 15 rokov nevykurovane
s kurenim som zacal dufam ze pomoze,
takze ani po nahodeni sanacnej omietky nedavat sadrokarton vobec na tu stenu??

...múdrejší vravia , že radšej nie ....kameň má schopnosť nasávať vlhkosť a sadrokartón by tomu ešte len pridal ... stena by už nedýchala vôbec...
robomil1
05.11.12,07:44
ako vyriesit potom tie kryve steny?? rozdiel medzi spodkom a vrchom je cca 10cm.

spotreba sanacnej omietky bude dost velka nakolko to pojde na rozlohu cca dlzka 15m x šírka 2,5,m,

alebo ak sa necha 10cm priestor medzi stenou a sadrokartonom aj to by mohol bytt problem ??
220870
05.11.12,08:59
SDK môžete dať jedine vtedy ak by ste mali na múroch hydrizoláciu ,o čom pochybujem ,keď je to kamenno hlinený múr.
Dá sa obmurovať tenkou priečkovou tehlou.
robomil1
05.11.12,09:49
je v plane podrezat murivo este alebo nerezove platne narazit, nakolko ako som vyssie písal je to kamen a tehla, a tak isto aj z vonkajsej strany obkopať a natiahnut foliu + drenáž.

obmurovať = tj potiahnut z vnutornej strany priečku ??
220870
05.11.12,10:59
Ano z vnútornej strany.10 cm omietky nemá význam.Hlinené domy sa tak stavali naschvál dolu širšie ako hore.