luckkka
05.11.12,11:01
Ahojte poradaci, chcem sa opytat ci nema niekto skusenost s tym, ze mu prestane chutit maso? Mam 25 rokov a nikdy sa mi to nestalo, zjem vsetko, nikdy som neriesila nieco take ako diety alebo vegetarianstvo, pretoze mam dobry metabolizmus a nemam problem s nadvahou. No posledny mesiac ma trapi nechut k masu. V momente ked jem maso obracia sa mi zaludok a je mi z neho velmi tazko. Snazim sa mu vyhybat a ked ho zacitim je mi na zvracanie. Neviete mi prosim povedat co sa so mnou deje?

Ďakujem pekne za vas nazor :)
osky
05.11.12,10:08
nie si tehotna?
inak,o nic neprichadzas,ja tiez skoro nejem mäso a nechyba mi.
BXLmiami
05.11.12,10:11
U mna bolo toto spoľahlivejšie a rýchlejšie ako tehotenský test.Akonáhle sa mi dvihol žaludok pri pohľade na maso,bol z toho buduci potomok.
alaya1
05.11.12,10:12
hm...je to mozne, u mna bola spolahliva masova polievka na sporaku, ci vstup do masiarne...
luckkka
05.11.12,10:16
Hmm.. tehotna asi nie, bola som v piatok u zenskeho a nehovoril nic o tehotenstve :) takze to som vylucila..
osky
05.11.12,10:21
mozno si len na zaciatku-staci ak mas zdvihnutu sliznicu,malicke nemusi byt este vobec vidno-ja som niecim takym presla.este to nevylucuj!!!
gilda
05.11.12,10:41
..."ma trapi nechut k masu. V momente ked jem maso obracia sa mi zaludok a je mi z neho velmi tazko. Snazim sa mu vyhybat a ked ho zacitim je mi na zvracanie."

....ani sa ti nečudujem:
"Proč tak brzy umíráme -
Seneca se diví.
Poneváč z mrtvých živočíchú chceme býti živí."
Hugolín Gavlovič
elisabeth
05.11.12,11:03
tiež hlasujem za tehotenstvo, že ženský lekár nič nezbadal, to nevylučuje....
Ak by to tak bolo, nemusíš sa báť, keď si naštuduješ literatúru o výžive, dobre zostavíš jedálny lístok, aby si dostala do seba všetky potrebné živiny, budeš v poriadku ty aj bábo.

Moja sestra je vegetariánka už cca 15 rokov (prešla k vegetariánskej strave zo zdravotných dôvodov), je zdravá, štíhla a hoci má 45 rokov, každý je háda maximálne 35.
Keď ma vidí variť hovädziu alebo kuraciu polievku, povie "Zas varíš vývar z mŕtvoly?" - tým spoľahlivo zabezpečí psovi sviatočný obed a mne 2 týždne vedgetariánskej diéty, lebo sa mi zdvihne žalúdok a aspoň 2 týždne mäso nemôžem ani cítiť.
cibka1
05.11.12,11:12
aj ja som za tehotenstvo ;-)
mne sa síce nedvíhal žalúdok, ale na maso som nemala vôbec chuť, a celé tehotenstvo som ho ani nejedla ;-)
Stanislav 1975
05.11.12,11:27
Akože neviem, čo všetci dopredu dievča len plašíte...:),vobec nemusí byť tehotná...
bettylou
07.11.12,14:52
a z mrtvej rastliny lepšie vyhliadky?
jazzy
13.11.12,10:39
Mojej dcére prestalo chutiť mäso, keď mala 5 rokov, postupne ho prestala jesť úplne. Teraz má 18, je vegetariánka a ja nie som babka...:)
horka
13.11.12,11:02
Nechutenstvo na mäso spôsobuje nedostatok železa.
srska
13.11.12,11:07
Mojej dcére prestalo chutiť mäso, keď mala 5 rokov, postupne ho prestala jesť úplne. Teraz má 18, je vegetariánka a ja nie som babka...:)šak času dosť, či?
misomiso
13.11.12,11:08
Inak nevim, v com je problem. Ja potraviny, ktore mi nechutia nejem a nijako mi to nekomplikuje zivot :) Nechut na maso je skor darom a pozehnanim, pretoze maso nie je pre cloveka zrovna to najzravsie. Co by ja som za to dal, keby mi prestali chutit napriklad sladkosti....
Stanislav 1975
13.11.12,12:20
Inak nevim, v com je problem. Ja potraviny, ktore mi nechutia nejem a nijako mi to nekomplikuje zivot :) Necut na maso je skor darom a pozehnanim, pretoze maso nie je pre cloveka zrovna to najzravsie. Co by ja som za to dal, keby mi prestali chutit napriklad sladkosti....
Ani nehovor- taká študentská pečať- to je strašná droga..., viem, o čom hovoríš...:)
maja
13.11.12,12:29
Chlapci a taká 70% s čili + chladený plzeň, ani rezeň mi netreba :D
osky
14.11.12,06:09
vy tu mate fakt podaktori chute jak tehotni....
anet
14.11.12,06:58
Ahojte poradaci, chcem sa opytat ci nema niekto skusenost s tym, ze mu prestane chutit maso? Mam 25 rokov a nikdy sa mi to nestalo, zjem vsetko, nikdy som neriesila nieco take ako diety alebo vegetarianstvo, pretoze mam dobry metabolizmus a nemam problem s nadvahou. No posledny mesiac ma trapi nechut k masu. V momente ked jem maso obracia sa mi zaludok a je mi z neho velmi tazko. Snazim sa mu vyhybat a ked ho zacitim je mi na zvracanie. Neviete mi prosim povedat co sa so mnou deje?

Ďakujem pekne za vas nazor :)
:) bola som na tom rovnako, vtedy som mala 26. Ked som zbadala mäso prišlo mi zle, tak som ho jednoducho prestala jesť. Dnes, cca po 11 rokoch, si z času na čas mäso dám napr. nejakú fajnovú šunku, ochutnám divinu, barana ... len taký malý kúsok, že čo ak mi to začne chutiť. Ale väčšinou ma to len utvrdí v tom, že mäso nie je nič pre mňa. Ale ak napríklad robím manželovi stroganov, alebo sviečkovú, segedín mám veľmi rada tú omáčku.
day
14.11.12,07:08
Akože neviem, čo všetci dopredu dievča len plašíte...:),vobec nemusí byť tehotná...

... mozno jej nechuti len maso ;)
jazzy
16.11.12,11:50
šak času dosť, či?

Veď hej....
puvapuva
28.03.13,13:39
Ak jej nechuti maso, mozno sa len zmenili potreby jej tela. Okrem tehotenstva mi napada:
- zacala brat antikoncepciu
- telo zacalo odmietat Eckove, umele, supermarketove masa. Co takto skusit nejake BIO maso?
- telo ma malo nejakeho vitaminu, alebo nejakej zlozky, ktora pomaha spracovavat maso. Alebo jednoducho momentalne maso nepotrebuje. Staci pockat, mozno v lete sa to zmeni.