berta2
05.11.12,18:35
Dobrý deň, som po operácii slepého čreva, chcem sa opýtať, kedy by sa mali ísť vybrať stehy? Sedem dní od operácie, alebo sedem dní od prepustenia z nemocnice? Lekár na vizite vravel, že mam prísť sedem dní od operácie, a sestra, ktorá mi dávala prepúšťaciu správu vravela, že mám prísť o sedem dní, tak som sa pýtala, ako to je, normálne keď ma pustili domov v pondelok, tak o týžden v pondelok mám prísť.
Ale prečo potom doktor na vizite mi vravel, že keď ma operovali v štvrtok, tak ten den sa nepočíta, ale mám počítať od piatku sedem dní...
Tak čo mam si vybrať???
Ďakujem za rady...
buchač
05.11.12,18:59
Dobrý deň, som po operácii slepého čreva, chcem sa opýtať, kedy by sa mali ísť vybrať stehy? Sedem dní od operácie, alebo sedem dní od prepustenia z nemocnice? Lekár na vizite vravel, že mam prísť sedem dní od operácie, a sestra, ktorá mi dávala prepúšťaciu správu vravela, že mám prísť o sedem dní, tak som sa pýtala, ako to je, normálne keď ma pustili domov v pondelok, tak o týžden v pondelok mám prísť.
Ale prečo potom doktor na vizite mi vravel, že keď ma operovali v štvrtok, tak ten den sa nepočíta, ale mám počítať od piatku sedem dní...
Tak čo mam si vybrať???
Ďakujem za rady...

...predsa stehy .........:---
misoft
05.11.12,19:03
...a od operácie ;)
Ivana Š
05.11.12,19:24
sestre sa vlani narodil syn cisárskym rezom
na siedmy deň od operácie ju pustili domov, na deviaty deň si bola dať vybrať stehy obvodnému gynekológovi

švagrinej po operácii žlčníka pred 13 rokmi vyberali stehy siedmy deň po operácii v nemocnici, až potom ju pustili domov
dodatočne si doma povyberala pinzetou zostatky nevybratých stehov, ktoré vyhnisali
buchač
05.11.12,19:29
sestre sa vlani narodil syn cisárskym rezom
na siedmy deň od operácie ju pustili domov, na deviaty deň si bola dať vybrať stehy obvodnému gynekológovi

švagrinej po operácii žlčníka pred 13 rokmi vyberali stehy siedmy deň po operácii v nemocnici, až potom ju pustili domov
dodatočne si doma povyberala pinzetou zostatky nevybratých stehov, ktoré vyhnisali

...neblázni ...strihneš a ťaháš .....nič predsa nemôže zostať ( teda nemali by ...hm ... ) ....
...ale jeden nikdy nevie ...
misoft
05.11.12,19:30
dodatočne si doma povyberala pinzetou zostatky nevybratých stehov, ktoré vyhnisali
To dajaki fušer vibiral tote štichi?
Ivana Š
05.11.12,19:45
keby som na vlastné oči nevidela, tak neverím ani ja, vtedy sme ešte u svokry bývali,
posielali sme ju k chirurgovi, ale švagriná je taká, že keď sa zatne, ani baran ňou nepohne, chirurgovi nejde a vyberie si to sama
aj si vybrala (mne bolo na odpadnutie)
a chirurg čo stehy vyberal, neviem , musel to byť len taký nejaký mladý, ako ten čo mne po cisaráku pri skorosedemnástke vyberal - ale nie stehy, vtedy som mala také kovové - neviem ako sa tomu nadáva - spony? vyzeralo to ako štipce, a pri vyberaní to bolelo a štípalo, ale ten môj bol aspoň šikovný a mal súcit - pri každom jednom sa mi ospravedlňoval
babka - ježibabka
05.11.12,19:55
Nerobte si z Ivany srandu. Aj ja som 1 steh vyberala môjmu mužovi. Stehy mal na kolene. Tak som zvonka slivovicou vydezinfikovala koleno, zvnútra brucho (už si nepamätám, či aj moje, je odvtedy asi 15 rokov) a steh som vybrala. :D:D:D
buchač
05.11.12,20:02
Nerobte si z Ivany srandu. Aj ja som 1 steh vyberala môjmu mužovi. Stehy mal na kolene. Tak som zvonka slivovicou vydezinfikovala koleno, zvnútra brucho (už si nepamätám, či aj moje, je odvtedy asi 15 rokov) a steh som vybrala. :D:D:D

....hehehehe.....keby došlo k srande , inak by to vyzeralo .....:---

Stehy na očiach , v ústach , na krku , na ruke , na bruchu :rolleyes: .....nezošívané rany sa nerátajú ....;)
sito
05.11.12,21:11
Vybrať? A čo, spraviť ho!
Paula
05.11.12,21:15
Mne by pri "pachu" slivovice stehy samé vyskákali, asi aj nejaké imaginárne :cool:. Ale ak niekomu vonia, nech skúsi samooperáciu.
ludmilla
06.11.12,09:32
... a co hovori prepustacia sprava??
Excise Duty
06.11.12,09:56
Jeden by si podľa nadpisu myslel, že zadávateľka témy si nevie vybrať, či chce stehy čevené, modré alebo brčálové. A napokon vysvitlo, že ide o vybratie stehov, nie o výber...
ludmilla
06.11.12,14:11
Den operacie je den operacie. Ostatne dni sa pocitaju ako 1. pooperacny, ..........
Vyberanie stehov je zalezitost lekara, nemocnice - kazdy ma svoj system, ale nelisi sa o vela dni. Napr. u nas sa vyberaju stehy po APP 10. den po OP. Ked ti lekar povedal 7 dni po OP no tak .... 7 dni po OP nie je co riesit a este si pozri prepustaciu spravu tam to zvycajne je presne napisane :)
babka - ježibabka
07.11.12,17:24
[QUOTE=Paula;2177052]Mne by pri "pachu" slivovice stehy samé vyskákali, asi aj nejaké imaginárne :cool:. Ale ak niekomu vonia, nech skúsi samooperáciu.[/QUOT
Ináč ja som na takéto veci posero. Keby mu urobili jeden steh a kázali by mi ho doma vybrať, tak by som asi aj odpadla. Ale doktor mu ostatné vybral a zabudnutý mu začal po istom čase hnisať, tak preto som sa na to dala. A dezinfekcia aká bola, takú som dala. :D:D:D