erzet
06.11.12,10:36
Poprosím o radu.
Aká by mala byť šírka vnútorných parapetov? Dal som si širšie, aby sa ne dali dať aj kvetináče. Ma druhej strane sa doporučujú užšie, keď je pod nimi radiátor, kvôli tomu aby sa nerosili okná. Tak čo s tým? Ďakujem.
marjankaj
06.11.12,09:50
Poprosím o radu.
Aká by mala byť šírka vnútorných parapiet? Dal som si širšie, aby sa ne dali dať aj kvetináče. Ma druhej strane sa doporučujú užšie, keď je pod nimi radiátor, kvôli tomu aby sa nerosili okná. Tak čo s tým? Ďakujem.
No tebe to musím;)
http://www.cudzieslova.sk/viac/sklonovanie/parapet/dub
erzet
06.11.12,09:59
Ďakujem
Zitulda
06.11.12,10:05
Podľa normy, vnútorné parapety sa do projektov navrhovali dávali s presahom 3 až max.5 cm od steny. N Presah nad radiártor by nemal mať veľký presah, lebo sa zmení prúdenia tepla. Ak chceš mať širšie tak si odrmeraj vzdialenost medzi stenou a radiátorom (hrana rad, ktorá je bližšie k stene) o tie cm potom môžeš mať širší parapet.
a malá rada ... ak náhodou Ti dávajú nové okná a prídu Ti ich zamerať opýtaj sa ale aj dohodni sa s nimi na šírke parapetu a vzdialenosti osadenia okien od vnútornej steny. Stáva sa, že firma osadí okno bližšie k vonkajšej stene a potom parapet Ti zasunú hlbšie a o tie cm by mohol byť ešte širší.
erzet
06.11.12,10:09
Okná mi zameriavali 29.10. Za dva a pol týždňa by mi ich mali prísť osadiť. Tak by som ich ešte stopol.
misoft
06.11.12,15:57
Môj "blbý" nápad - nakoľko teplý vzduch stúpa hore a presahujúce parapety by obmedzili toto prúdenie - čo tak použiť jednoduchý "usmerňovač" (klopená odrazná plocha) pod parapet? Prúd teplého vzduchu bude potom usmernený do priestoru.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=122021&stc=1&d=1352221031
Martin1310
06.11.12,17:53
Lenže ono ide práveže oto aby ten vzduch prúdil popred to okno dohora a strhával zosebou okolitý vzduch pretože to zabranuje roseniu okien.
misoft
06.11.12,18:17
No tak urobiť prieduchy - perforáciu a prekryť ozdobnou mriežkou - vždy sa nájde spôsob realizácie.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=122025&stc=1&d=1352230060
erzet
07.11.12,10:24
Ďakujem veľmi pekne za všetky rady, ale...
Všetko má svoje ale. Chcel som také široké, aby som si na tie parapety mohol dať, možno kvietky, možno nejakú dekoráciu. Dobrá rada s tou perforáciou, ale zasa keď tam niečo nakladiem tak, akoby tam ani nebola. Na druhej strane zasa nebudem mať zatarasené celé parapety. Nahlas rozmýšľam. Nehovoriac o cene takých parapiet.
Zdenka 0705
07.11.12,11:56
Určite existujú nejaké normy, myslím, že murári neradi robia na tenkú stenu široký parapet aj z titulu ich udržania sa, navyše, keď sa plánuje ešte aj ich zaťaženie formou kvetov či výzdoby.
Môjmu oku tiež lahodí široký parapet a tie prieduchy sa dávajú, napr. v kuchynských pracovných doskách - ak je doska priamo pod oknom.
Valcake
07.11.12,17:34
My máme široký parapet presne kvôli kvetom...kde by som držala toooľko fialiek???...podopreté sú tzv. konzolami/y? ... ale môžeš to zakryť trebárs záclonou. Pozor!!! ..pri objednaní to treba presne uviesť..cm a od toho sa odvíja cena.
erzet
07.11.12,20:25
Vďaka za opravu názvu témy.
Julian
08.11.12,17:23
Manželka dala podlhovastý kvetináč na parapet a po čase (cca 2 mes.) sa na rame za ním začala objavovať pleseň. Na plastové okna-parapety by som kvety neodporúčal.
Široká doska by k tomu prispela tiež svojim dielom.