michaelson
06.11.12,14:56
ahojte hned pri mojom dome stavaju velky most, uz rok teraz uz pomaly koncia s pracami, a pocas tychto prac na dome nam vznikli praskliny na dome. (kedze chodili tazke auta, stroje na pasoch, valce a podobna tazka technika).
Samozrejme ze bude s tym problem, je mozne sa dockat nejakeho odskodneho?
Ak ano mohol by niekto nejaky strucny popis napisat ako postupovat v taktomto pripade , kam sa najprv obratit, co potom a tak dalej..

dakujem velmi pekne
Martin1310
06.11.12,18:04
Kam sa obratit,ti snad poradí niekto iný.
Ja ta len chcem upozorniť že ak by náhodou boli tvoje prasklini už pred výstavbou tak stavitelia pri takýchto večších stavbách zviknú robiť fotodokumentácie celeho okolia a to tak detailne že aj tie prasliny tam budú vidieť ak tam už boli.Robia to preto lebo ludia by na nich boli schopný zvaliť všetky chyby ich domu.
Neber to niak v zlom,len upozornujem.
misoft
06.11.12,18:09
Obrátiť sa na zhotoviteľa - investora, zhotoviť fotodokumentáciu. Martin1310 však podotkol - často si robia v blízkosti stavieb foto nehnuteľností.
Mal si aj ty pred začatím stavby a teraz a predložiť im to.
michaelson
06.11.12,20:00
diky za odpoved.. no pre stavbou som nic nefotil, ani ma to len nenapadlo. Myliste ze sa to nebude dat ked nemam foto predtym? alebo nemozu si to nejako overit nejakym znalcom ze to ma len tyzden a tak?